Справа № 127/26735/24
Провадження № 2/127/3812/24
УХВАЛА
04 вересня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суду Вінницької області у складі судді Іщук Т. П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Дослідивши матеріали вказаного вище позову, суд дійшов висновку, що дана справа не належить до підсудності Вінницького міського суду Вінницької області з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ст. 28 ЦПК України (підсудність справ за вибором позивача), позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача у разі: 1) наявності на його утриманні малолітніх чи неповнолітніх дітей, або 2) позивач не в змозі за станом здоров`я чи інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача, або 3) місце розгляду справи узгоджено подружжям.
Позивач звернулася до Вінницького міського суду Вінницької області, посилаючись на положення ст. 28 ЦПК України.
Разом з тим, як слідує з поданих матеріалів позивач ОСОБА_1 має зареєстроване місце проживання в АДРЕСА_1 , а тому відсутні підстави стверджувати про можливість розгляду цієї справи Вінницьким міським судом Вінницької за правилами альтернативної підсудності навіть при наявності для того підстав, передбачених ст.28 ЦПК України.
Неможливим є розгляд цієї справи Вінницьким міським судом Вінницької області й за правилами загальної підсудності з огляду на зареєстроване місце проживання відповідача.
Як слідує з отриманої судом на виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України інформації, а саме довідки з Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради від 02.09.2024 №32733 (надійшла до суду 03.09.2024), відповідач по справі ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований в АДРЕСА_2 , що за межами територіальної підсудності Вінницького міського суду Вінницької області.
При цьому, судом враховується рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 30.07.2015 №1663, яким визначено перелік вулиць за рахунок земель Вінницько-Хутірської сільської ради, які увійшли у межі міста Вінниці на виконання постанови Верховної Ради України «Про зміну і встановлення меж міста Вінниця і Вінницького району Вінницької області» від 13.05.2015 №401-VIII.
Судом також враховується правова позиція, висловлена Верховним Судому складіОб`єднаноїпалати Касаційногоцивільного судуу постановівід 24червня 2024року посправі №554/7669/21,щодо імперативногохарактеру приписівст.27та ст.28ЦПК України при визначенні територіальної юрисдикції (підсудності) судів, а саме з урахуванням зареєстрованого місця проживання або перебування фізичної особи - сторони у справі.
Таким чином, справа належить за загальними правилами підсудності до територіальної юрисдикції (підсудності) Вінницького районного суду Вінницької області.
Зважаючи, що позивач зверталася до суду за правилами альтернативної підсудності, а фактичних підстав для такого звернення не встановлено, тому суд дійшов висновку, що даний позов підлягає передачі за правилами загальної підсудності до Вінницького районного суду Вінницької області.
Згідно п.1 ч.1 ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.9 ст.187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 27, 31, 187, 261, 353 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу передати за підсудністю до Вінницького районного суду Вінницької області (вул. Винниченка, буд. 29, м. Вінниця, 21001, ЄДРПОУ 02894817).
Ухвала набираєзаконної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121407237 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Іщук Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні