печерський районний суд міста києва
Справа № 757/33882/24-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2024 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Підпалого В.В.,
при секретарі - Кострійчуку В.В.,
за участю:
представника позивача - адвоката Самохвалової О.Ю.,
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в місті Києві питання про витребування доказів в межах цивільної справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Печерського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів.
Ухвалою судді від 20 серпня 2024 року відкрито провадження у справі, розгляд вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання.
У судовому засіданні 03.09.2024 року представником позивача - адвокатом Самохваловою О.Ю. заявлено клопотання про направлення до Посольства України в Італійській Республіці судового доручення про вручення судових документів громадянці України - ОСОБА_2 , яка проживає на території Італійської Республіки.
Відповідач - ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилася, про дату час та місце судового засідання повідомлялася належним чином у встановленому законом порядку, причини неявки суду невідомі.
Заслухавши клопотання представника позивача, дослідивши матеріали цивільної справи суд дійшов наступних висновків.
Так, відповідно до положень ст. 43 ЦПК України, учасники справи мають право, зокрема, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Учасники справи зобов`язані, зокрема, подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази, виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Відповідно до положень ст. ст. 128, 130 ЦПК України, судова повістка фізичній особі направляється за адресою її місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. Особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, в разі відсутності таких - у порядку, встановленому статтею 502 цього Кодексу.
Відповідно до положень статті 502 ЦПК України, судове доручення про вручення документів громадянину України, який проживає на території іноземної держави, може бути виконано працівниками дипломатичного представництва чи консульської установи України у відповідній державі. Такі документи особа отримує добровільно. Вручення документів здійснюється під розписку із зазначенням дня вручення, підписується посадовою особою та скріплюється печаткою відповідної закордонної дипломатичної установи України. Доручення суду про виконання певних процесуальних дій стосовно громадянина України, який проживає на території іноземної держави, може бути виконано працівниками дипломатичного представництва чи консульської установи України у відповідній державі, якщо це передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. У разі вчинення певних процесуальних дій складається протокол, що підписується особою, стосовно якої вчинені процесуальні дії, та особою, яка вчинила процесуальні дії, і скріплюється печаткою відповідної закордонної дипломатичної установи України. У протоколі зазначаються день, час і місце виконання доручення. Під час виконання судового доручення застосовується процесуальний закон України. Для виконання доручення не можуть застосовуватися примусові заходи.
Відповідно до ч. 3 ст. 313 ЦК України, фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач - ОСОБА_2 разом з малолітньою донькою - ОСОБА_4 після подій 24.02.2022 року вибули до Італійської Республіки де на даний час і перебувають.
Відповідно до абзаців 13 та 15 пункту 23 Правил перетину кордону в умовах воєнного стану окремими категоріями громадян, затверджених постановою КМУ № 57 від 27.01.1995 року, виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону. При цьому в разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів.
Після прибуття дітей, зазначених в абзацах першому, шостому, дванадцятому та тринадцятому цього пункту, до держави остаточного перебування особи, що супроводжують дітей, зобов`язані протягом семи робочих днів звернутися до закордонної дипломатичної установи України в державі перебування для постановки їх на тимчасовий консульський облік.
З огляду на викладене з метою забезпечення можливості реалізації прав та обов`язків відповідача - ОСОБА_2 , захисту прав малолітньої ОСОБА_4 в межах даної цивільної справи, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання представника позивача про направлення судового доручення про вручення документів громадянці України - ОСОБА_2 , яка проживає на території Італійської Республіки в порядку ст. 502 ЦПК України.
Керуючись ст. 43, 128, 130, 502 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Клопотання представника позивача - адвоката Самохвалової Оксани Юріївни про направлення до Посольства України в Італійській Республіці судового доручення про вручення судових документів громадянці України - ОСОБА_2 , яка проживає на території Італійської Республіки, - задовольнити.
Доручити Посольству України в Італійській Республіці забезпечення вручення судових документів громадянці України ОСОБА_2 ( ОСОБА_5 / ОСОБА_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; УНЗР 19670721-01125 до суду на 16.09.2024 року; відомі документи: паспорт серії НОМЕР_2 ; паспорт серії НОМЕР_3 ; паспорт серії НОМЕР_4 , яка перебуває в Італійській республіці, а саме: копії позовної заяви ОСОБА_1 з додатками; копії ухвали Печерського районного суду м. Києва від 20.08.2024 року про відкриття провадження у справі, копії ухвали Печерського районного суду м. Києва від 03.09.2024 року про залучення третіх осіб та судової повістки про виклик на 16.09.2024 року.
Документи зібрані закордонною дипломатичною установоюи України в ході виконання судового доручення про вручення документів громадянину України, який проживає на території іноземної держави просимо направити на адресу Печерського районного суду м. Києва.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Підпалий
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121408173 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні