печерський районний суд міста києва
Справа № 757/31581/24-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.08.2024 Печерський районний суд м.Києва у складі:
головуючого - судді: ОСОБА_1
за участю: секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника адвоката ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного Реєстру досудових розслідувань за №72024101000000030 від 28 червня 2024 року, відносно -
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Києва, громадянина України, українця, раніше не судимого,зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_5 , перебуваючи в Печерському районі м. Києва, у березні 2023 року, діючи умисно, вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи завідомо неправдиві відомості, щодо товариства, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) «ФЕЙКАР» (код ЄДРПОУ 45070921) за наступних обставин.
Так, встановлено, що в другій половині березня 2023 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи поруч із входом до станції метро «Печерська», зі сторони знаходження закладу швидкого харчування «KFC» за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26, зустрівся з невстановленою особою, яка запропонувала йому за грошову винагороду стати учасником та директором ТОВ «ФЕЙКАР» (код ЄДРПОУ 45070921) без наміру здійснювати господарську діяльність, передбачену статутом вказаного товариства.
Отримавши зазначену пропозицію, усвідомлюючи противоправний характер дій, запропонованих йому невстановленою особою, ОСОБА_5 , розуміючи, що він стає учасником та призначає себе на посаду директора ТОВ «ФЕЙКАР» (код ЄДРПОУ 45070921) не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, з корисливих мотивів погодився на таку пропозицію.
Так, згідно статті 56 Господарського кодексу України суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
Статтею 57 Господарського кодексу України передбачено, що установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання. В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом. У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону. Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Відповідно до статті 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.
Статтею 88 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
Статтею 89 Господарського кодексу України передбачено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
Згідно статті 81 Цивільного Кодексу України юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
Статтею 87 Цивільного кодексу України встановлено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Згідно статті 89 Цивільного кодексу України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
Статтею 4 Закону України «Про господарські товариства» №1576-XII від 19.09.1991 визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подаються такі документи:
-заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права може зазначатися, що вона діє на підставі модельного статуту, а також прохання заявника про реєстрацію юридичної особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування, та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Якщо модельний статут є багатоваріантним, у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права зазначається редакція модельного статуту, на підставі якого вона діє;
-примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи;
-установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа;
-документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;
-структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства.
Реалізуючи протиправний умисел, направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, та подання їх державному реєстратору, ОСОБА_5 , перебуваючи в другій половині березня 2023 року, більш точний час не встановлено,
у Печерському районі м. Києва, поруч з входом до станції метро «Печерська», за адресою м. Київ, бульвар Лесі Українки 26 , надав невстановленій особі, власний паспорт з НОМЕР_2, виданий Дарницьким РУ ГУ МВС України в м. Києві, 12 жовтня 1996 року, та довідку платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків НОМЕР_3, які необхідні для складання (заповнення) документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи -
ТОВ «ФЕЙКАР» (код ЄДРПОУ 45070921). В подальшому, невстановлена особа, на підставі цих документів у невстановленому місці та час виготовила заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади), Статут Товариства з обмеженою відповідальності ТОВ «ФЕЙКАР», «Затверджено Рішенням одноособового засновника (учасника) ТОВ «ФЕЙКАР» № 1 від 22 березня 2023 року», Рішення № 1 одноосібного засновника (учасника) Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕЙКАР» від 22.03.2023 в яких ОСОБА_5 був зазначений як учасник товариства та призначений на посаду директора.
В подальшому, 22.03.2023 ОСОБА_5 разом з невстановленою особою, пішли до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_6 , де на прохання невстановленої особи, ОСОБА_5 повідомив нотаріусу, що має намір створити (зареєструвати) ТОВ «ФЕЙКАР» і тому необхідно нотаріально засвідчити його підпис у статуті вказаного підприємства. Після чого вказаний статут, який був підписаний ОСОБА_5 , був нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_6 , яка не була обізнана зі злочинним умислом ОСОБА_5 з невстановленими особами.
Того ж дня, ОСОБА_5 з метою закінчення злочинного умислу підписав заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) та Рішення № 1 одноосібного засновника (учасника) Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕЙКАР» від 22.03.2023.
Отже, ОСОБА_5 внесені неправдиві відомості до наступних документів:
-в ст.3 статуту зазначено мету та предмет діяльності товариства, які фактично ОСОБА_5 виконувати наміру не мав;
-в ст.9 статуту зазначено, що розмір статутного капіталу товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України, однак ОСОБА_5 частку у статутному капіталі не формував і не вносив;
-у п.2 Рішення зазначено, фактичне місцезнаходження товариства та вказано адресу, однак ОСОБА_5 адресу фактичного місцезнаходження не визначав;
-у п.3 Рішення зазначено статутний капітал у розмір 22 850 грн, однак фактично ОСОБА_5 не вносив грошові кошти у вказаному розмірі до статутного капіталу;
-у п.4 Рішення зазначено основні види діяльності товариства, однак ОСОБА_5 фактично не визначалися види діяльності.
Таким чином ОСОБА_5 наділив вище вказані документи необхідними реквізитами, тобто вчинив їх підроблення, при цьому під час підписання вказаних документів ОСОБА_5 усвідомлював, що вносить неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації ТОВ «ФЕЙКАР» (код ЄДРПОУ 45070921), оскільки ОСОБА_5 участі в діяльності підприємства не приймав, наміру здійснювати діяльність від імені ТОВ «ФЕЙКАР» (код ЄДРПОУ 45070921) як учасник та керівник вказаного підприємства не мав.
Того ж дня, у невстановлений час, після підписання вказаних вище документів, ОСОБА_5 передав їх за обіцяну в подальшому грошову винагороду невстановленій особі.
В подальшому невстановлена особа подала вищевказані документи, які містили завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору до відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців для проведення реєстрації товариства.
На підставі вказаних документів, Державним реєстратором 22.03.2023 проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «ФЕЙКАР» (код ЄДРПОУ 45070921) про що вчинено відповідно запис за №1000651020000037536 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
В подальшому, встановлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи в Печерському районі м. Києва, на початку травня 2023 року, діючи умисно, вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи завідомо неправдиві відомості, щодо товариства, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) «КСМ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 37522102) за наступних обставин.
Так, встановлено, що на початку травня 2023 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи поруч із входом до станції метро «Печерська», за адресою м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зустрівся з невстановленою особою, яка запропонувала йому за грошову винагороду стати учасником та директором ТОВ «КСМ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 37522102) без наміру здійснювати господарську діяльність, передбачену статутом вказаного товариства.
Отримавши зазначену пропозицію, усвідомлюючи противоправний характер дій, запропонованих йому невстановленою особою, ОСОБА_5 , розуміючи, що він стає учасником та призначає себе на посаду директора ТОВ «КСМ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 37522102) не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, з корисливих мотивів погодився на таку пропозицію.
Так, згідно статті 56 Господарського кодексу України суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
Статтею 57 Господарського кодексу України передбачено, що установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання. В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом. У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону. Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Відповідно до статті 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.
Статтею 88 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
Статтею 89 Господарського кодексу України передбачено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
Згідно статті 81 Цивільного Кодексу України юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
Статтею 87 Цивільного кодексу України встановлено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Згідно статті 89 Цивільного кодексу України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
Статтею 4 Закону України «Про господарські товариства» №1576-XII від 19.09.1991 визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подаються такі документи:
-заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права може зазначатися, що вона діє на підставі модельного статуту, а також прохання заявника про реєстрацію юридичної особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування, та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Якщо модельний статут є багатоваріантним, у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права зазначається редакція модельного статуту, на підставі якого вона діє;
-примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи;
-установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа;
-документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;
-структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства.
Реалізуючи протиправний умисел, направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, та подання їх державному реєстратору, ОСОБА_5 , на початку травня 2023 року, більш точний час не встановлено, у Печерському районі м. Києва, поруч із входом до станції метро «Печерська», за адресою м. Київ, бульвар Лесі Українки 26 , надав невстановленій особі, власний паспорт з НОМЕР_2, виданий Дарницьким РУ ГУ МВС України в м. Києві, 12 жовтня 1996 року, та довідку платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків НОМЕР_3, які необхідні для складання (заповнення) документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи - ТОВ «КСМ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 37522102). В подальшому, невстановлена особа, на підставі цих документів у невстановленому місці та час виготовила заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади), заяву щодо державної реєстрації зміни учасника юридичної особи, вимоги нотаріального засвідчення/посвідчення, Рішення єдиного учасника № 02/05/2023 ТОВ «КСМ УКРАЇНА» від 02.05.2023, Акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі ТОВ «КСМ УКРАЇНА» від 01.05.2023 в яких ОСОБА_5 зазначений як учасник товариства та призначений на посаду директора.
В подальшому, 01.05.2023 ОСОБА_5 разом з невстановленою особою, пішли до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_7 , де на прохання невстановленої особи, ОСОБА_5 повідомив нотаріусу, що має намір придбати (перереєструвати) ТОВ «КСМ УКРАЇНА» і тому необхідно нотаріально засвідчити його підпис у Акті приймання-передачі частки в статутному капіталі ТОВ «КСМ УКРАЇНА». Після чого вказані документи, які були підписані ОСОБА_5 , нотаріально посвідчені приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_7 , який не був обізнаний зі злочинним умислом ОСОБА_5 з невстановленими особами.
Наступного дня, 02.05.2023 ОСОБА_5 разом з невстановленою особою, пішли до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_7 , де на прохання невстановленої особи, ОСОБА_5 повідомив нотаріусу, що має намір стати директором
ТОВ «КСМ УКРАЇНА» та затвердити новий статут товариства і тому необхідно нотаріально засвідчити його підпис у Рішенні єдиного учасника №02/05/2023 ТОВ «КСМ УКРАЇНА». Після чого вказане рішення, що було підписане ОСОБА_5 , нотаріально посвідчено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_7 , який не був обізнаний зі злочинним умислом ОСОБА_5 з невстановленими особами.
Того ж дня, ОСОБА_5 з метою закінчення злочинного умислу підписав заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) та заяву щодо державної реєстрації зміни учасника юридичної особи, вимоги нотаріального засвідчення/посвідчення, в які внесені неправдиві відомості.
Отже, ОСОБА_5 внесені неправдиві відомості до наступних документів:
-в п.2 Рішення де зазначено, призначити директором ТОВ «КСМ УКРАЇНА» ОСОБА_5 , однак останній не мав реального наміру бути директором товариства;
-заяву щодо державної реєстрації зміни учасника юридичної особи, вимоги нотаріального засвідчення/посвідчення форма 9, де вказано включити ОСОБА_5 до складу учасників товариства, однак останній не мав реального наміру;
-заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади), про зміни органу управління, зміну інформації для здійснення зв`язку, зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника, зміна установчого документа, зміна керівника або відомостей про керівника, зміна структури власності ТОВ «КСМ УКРАЇНА», однак фактично ОСОБА_5 , цих відомостей не вносив;
-статут ТОВ «КСМ УКРАЇНА» нової редакції від 02.05.2023, однак фактично ОСОБА_5 , відомостей до статуту не вносив.
Таким чином ОСОБА_5 , наділив вище вказані документи необхідними реквізитами, тобто вчинив їх підроблення, при цьому під час підписання вказаних документів ОСОБА_5 усвідомлював, що він вносить неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації ТОВ «КСМ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 37522102), оскільки ОСОБА_8 участі в діяльності підприємства не приймав, наміру здійснювати діяльність від імені ТОВ «КСМ УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 37522102) як учасник та керівник вказаного підприємства не мав.
Того ж дня, у невстановлений час, після підписання вказаних вище документів, ОСОБА_5 передав їх за обіцяну в подальшому грошову винагороду невстановленій особі.
В подальшому невстановлена особа подала вищевказані документи, які містили завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору до відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців для проведення реєстрації товариства.
На підставі вказаних документів, Державним реєстратором 03.05.2023 проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ОСОБА_5 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) про що вчинено відповідно запис за №1001841070019000730 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Також, встановлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи в Печерському районі м. Києва, у березні 2023 року, діючи умисно, вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи завідомо неправдиві відомості, щодо товариства, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) « ГУДСКАЙЛІС» (код ЄДРПОУ 45357089) за наступних обставин.
Так, встановлено, що в другій половині грудня 2023 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи поруч із входом до станції метро «Печерська», зі сторони знаходження закладу швидкого харчування «KFC» за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зустрівся з невстановленою особою, яка запропонувала йому за грошову винагороду стати учасником та директором ТОВ «ГУДСКАЙЛІС»
(код ЄДРПОУ 45357089) без наміру здійснювати господарську діяльність, передбачену статутом вказаного товариства.
Отримавши зазначену пропозицію, усвідомлюючи противоправний характер дій, запропонованих йому невстановленою особою, ОСОБА_5 , розуміючи, що він стає учасником та призначає себе на посаду директора ТОВ «ГУДСКАЙЛІС» (код ЄДРПОУ 45357089) не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, з корисливих мотивів погодився на таку пропозицію.
Так, згідно статті 56 Господарського кодексу України суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
Статтею 57 Господарського кодексу України передбачено, що установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання. В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом. У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону. Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Відповідно до статті 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.
Статтею 88 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
Статтею 89 Господарського кодексу України передбачено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
Згідно статті 81 Цивільного Кодексу України юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
Статтею 87 Цивільного кодексу України встановлено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Згідно статті 89 Цивільного кодексу України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
Статтею 4 Закону України «Про господарські товариства» №1576-XII від 19.09.1991 визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подаються такі документи:
-заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права може зазначатися, що вона діє на підставі модельного статуту, а також прохання заявника про реєстрацію юридичної особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування, та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Якщо модельний статут є багатоваріантним, у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права зазначається редакція модельного статуту, на підставі якого вона діє;
-примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи;
-установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа;
-документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;
-структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства.
Реалізуючи протиправний умисел, направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, та подання їх державному реєстратору, ОСОБА_5 , перебуваючи в другій половині грудня 2023 року, більш точний час не встановлено, у Печерському районі м. Києва, поруч з входом до станції метро «Печерська», за адресою м. Київ, бульвар Лесі Українки 26 , надав невстановленій особі, власний паспорт з НОМЕР_2, виданий Дарницьким РУ ГУ МВС України в м. Києві, 12 жовтня 1996 року, та довідку платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків НОМЕР_3, які необхідні для складання (заповнення) документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи - ТОВ «ГУДСКАЙЛІС» (код ЄДРПОУ 45357089). В подальшому, невстановлена особа, на підставі цих документів у невстановленому місці та час виготовила заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади), Статут Товариства з обмеженою відповідальності ТОВ «ГУДСКАЙЛІС», «Затверджено Рішенням одноособового засновника (учасника) ТОВ «ГУДСКАЙЛІС»» № 1 від 11 грудня 2023 року», Рішення № 1 одноосібного засновника (учасника) Товариства з обмеженою відповідальністю «ГУДСКАЙЛІС» від 11.12.2023 в яких ОСОБА_5 був зазначений як учасник товариства та призначений на посаду директора.
В подальшому, 11.12.2023 ОСОБА_5 разом з невстановленою особою, пішли до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_9 , де на прохання невстановленої особи, ОСОБА_5 повідомив нотаріусу, що має намір створити (зареєструвати) ТОВ «ГУДСКАЙЛІС» і тому необхідно нотаріально засвідчити його підпис у статуті вказаного підприємства. Після чого вказаний статут, який був підписаний ОСОБА_5 , був нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_9 , який не був обізнаний зі злочинним умислом ОСОБА_5 з невстановленими особами.
Того ж дня, ОСОБА_5 з метою закінчення злочинного умислу підписав заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) та Рішення № 1 одноосібного засновника (учасника) Товариства з обмеженою відповідальністю «ГУДСКАЙЛІС» від 11.12.2023.
Отже, ОСОБА_5 внесені неправдиві відомості до наступних документів:
-в статут товариства, де визначені організаційні форми діяльності товариства, які фактично ОСОБА_5 не визначав та наміру підприємницької діяльності не мав;
-у п.4 Рішення зазначено сформувати статутний капітал у розмір 30 000 грн, однак фактично ОСОБА_5 не вносив грошові кошти у вказаному розмірі до статутного капіталу;
-у п.5 Рішення зазначено, фактичне місцезнаходження товариства та вказано адресу, однак ОСОБА_5 адресу фактичного місцезнаходження не визначав;
-у п.7 Рішення зазначено основні види діяльності товариства, однак ОСОБА_5 фактично не визначалися види діяльності.
Таким чином ОСОБА_5 наділив вище вказані документи необхідними реквізитами, тобто вчинив їх підроблення, при цьому під час підписання вказаних документів ОСОБА_5 усвідомлював, що вносить неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації ТОВ «ГУДСКАЙЛІС» (код ЄДРПОУ 45357089), оскільки ОСОБА_5 участі в діяльності підприємства не приймав, наміру здійснювати діяльність від імені ТОВ «ГУДСКАЙЛІС» (код ЄДРПОУ 45357089) як учасник та керівник вказаного підприємства не мав.
Того ж дня, у невстановлений час, після підписання вказаних вище документів, ОСОБА_5 передав їх за обіцяну в подальшому грошову винагороду невстановленій особі.
В подальшому невстановлена особа подала вищевказані документи, які містили завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору до відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців для проведення реєстрації товариства.
На підставі вказаних документів, Державним реєстратором 11.12.2023 проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ «ФЕЙКАР» (код ЄДРПОУ 45070921) про що вчинено відповідно запис за №1000701020000100150 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Крім того, встановлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи в Печерському районі м. Києва, у квітні 2024 року, діючи умисно, вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи завідомо неправдиві відомості, щодо товариства, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» (код ЄДРПОУ 42155200) за наступних обставин.
Так, встановлено, що на початку квітня 2024 року, більш точний час не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи поруч із входом до станції метро «Печерська», зі сторони знаходження закладу швидкого харчування «KFC» за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зустрівся з невстановленою особою, яка запропонувала йому за грошову винагороду стати учасником та директором ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» (код ЄДРПОУ 42155200) без наміру здійснювати господарську діяльність, передбачену статутом вказаного товариства.
Отримавши зазначену пропозицію, усвідомлюючи противоправний характер дій, запропонованих йому невстановленою особою, ОСОБА_5 , розуміючи, що він стає учасником та призначає себе на посаду директора ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» (код ЄДРПОУ 42155200) не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, з корисливих мотивів погодився на таку пропозицію.
Так, згідно статті 56 Господарського кодексу України суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
Статтею 57 Господарського кодексу України передбачено, що установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання. В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом. У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону. Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
Відповідно до статті 65 Господарського кодексу України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.
Статтею 88 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
Статтею 89 Господарського кодексу України передбачено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
Згідно статті 81 Цивільного Кодексу України юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
Статтею 87 Цивільного кодексу України встановлено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Згідно статті 89 Цивільного кодексу України юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
Статтею 4 Закону України «Про господарські товариства» №1576-XII від 19.09.1991 визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.
Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення) для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подаються такі документи:
-заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права може зазначатися, що вона діє на підставі модельного статуту, а також прохання заявника про реєстрацію юридичної особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування, та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Якщо модельний статут є багатоваріантним, у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права зазначається редакція модельного статуту, на підставі якого вона діє;
-примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи;
-установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа;
-документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону;
-структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства.
Реалізуючи протиправний умисел, направлений на внесення у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, та подання їх державному реєстратору, ОСОБА_5 , перебуваючи на початку квітня 2023 року, більш точний час не встановлено, у Печерському районі м. Києва, поруч з входом до станції метро «Печерська», за адресою м. Київ, бульвар Лесі Українки 26 , надав невстановленій особі, власний паспорт з НОМЕР_2, виданий Дарницьким РУ ГУ МВС України в м. Києві , 12 жовтня 1996 року, та довідку платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків НОМЕР_3, які необхідні для складання (заповнення) документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи - ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» (код ЄДРПОУ 42155200). В подальшому, невстановлена особа, на підставі цих документів у невстановленому місці та час виготовила заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади), Статут Товариства з обмеженою відповідальності ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ», «Затверджено Рішенням одноособового засновника (учасника) ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ»» № 1 від 12 квітня 2024 року», Рішення № 1 одноосібного засновника (учасника) Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» від 12.04.2024 в яких ОСОБА_5 був зазначений як учасник товариства та призначений на посаду директора.
В подальшому, 12.04.2024 ОСОБА_5 разом з невстановленою особою, пішли до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 , де на прохання невстановленої особи, ОСОБА_5 повідомив нотаріусу, що має намір створити (зареєструвати) ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» і тому необхідно нотаріально засвідчити його підпис у статуті вказаного підприємства. Після чого вказаний статут, який був підписаний ОСОБА_5 , був нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_10 , яка не була обізнана зі злочинним умислом ОСОБА_5 з невстановленими особами.
Того ж дня, ОСОБА_5 з метою закінчення злочинного умислу підписав заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) та Рішення № 1 одноосібного засновника (учасника) Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» від 12.04.2024.
Отже, ОСОБА_5 внесені неправдиві відомості до наступних документів:
-в статут товариства, де визначені організаційні форми діяльності товариства, які фактично ОСОБА_5 не визначав та наміру підприємницької діяльності не мав;
-у п.2 Рішення зазначено сформувати статутний капітал у розмір 50 000 грн, однак фактично ОСОБА_5 не вносив грошові кошти у вказаному розмірі до статутного капіталу;
-у п.6 Рішення зазначено, фактичне місцезнаходження товариства та вказано адресу, однак ОСОБА_5 адресу фактичного місцезнаходження не визначав;
-у п.7 Рішення зазначено, призначити директором товариства ОСОБА_5 , який фактичного не мав наміру бути директором;
-у п.8 Рішення зазначено основні види діяльності товариства, однак ОСОБА_5 фактично не визначалися види діяльності.
Таким чином ОСОБА_5 наділив вище вказані документи необхідними реквізитами, тобто вчинив їх підроблення, при цьому під час підписання вказаних документів ОСОБА_5 усвідомлював, що вносить неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» (код ЄДРПОУ 42155200), оскільки ОСОБА_5 участі в діяльності підприємства не приймав, наміру здійснювати діяльність від імені ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ»
(код ЄДРПОУ 42155200) як учасник та керівник вказаного підприємства не мав.
Того ж дня, у невстановлений час, після підписання вказаних вище документів, ОСОБА_5 передав їх за обіцяну в подальшому грошову винагороду невстановленій особі.
В подальшому невстановлена особа подала вищевказані документи, які містили завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору до відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців для проведення реєстрації товариства.
На підставі вказаних документів, Державним реєстратором 12.04.2024 проведено державну реєстрацію юридичної особи ТОВ «ЮРИДИЧНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ «ФАВОРИТ» (код ЄДРПОУ 42155200) за адресою: м. Київ, р-н Печерський, бул. Лесі Українки 26, оф. 501 про що здійснено відповідно запис за №1000701020000101269 у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
21 серпня 2024 року між прокурором, який здійснює процесуальне керівництво досудового розслідування у кримінальному провадженні №72024101000000030 від 28 червня 2024 року ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 , за участі захисника ОСОБА_4 , на підставі ст.ст.468, 469, 470, 472, 473, 474, ч.9 ст.52 КПК України укладена угода про визнання винуватості.
Згідно з вказаною угодою ОСОБА_5 під час досудового розслідування зобов`язався: беззастережно визнати свою винуватості у вчиненні кримінального правопорушення у судовому провадженні; співпрацювати з правоохоронними органами для встановлення та притягненні до кримінальної відповідальності всіх осіб причетних до злочинів; повідомляти в подальшому про всі відомі йому випадки вчинення іншими особами кримінальних правопорушень та сприяти правоохоронним органам у їх виявленні, припиненні та притягненні винних осіб до відповідальності
Цією угодою визначено покарання ОСОБА_5 у виді 3 (трьох) років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання, та покладенням обов`язків, передбачених ст.76 КК України.
Угодою встановлено наслідки її укладення та затвердження, у відповідності до приписів статті 473 КПК України, та наслідки її невиконання.
Пунктом 1 частини 3 статті 314 КПК України визначено, що при прийнятті рішення у судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
У судовому засіданні учасники процесу просили затвердити угоду, на підставі якої ухвалити вирок.
Відповідно до ч.2 ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Відповідно до положень ч.4 ст.469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Так злочин, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 , та у вчиненні якого він визнав себе винуватим, є нетяжким кримінальним правопорушенням.
Судом з`ясовано, що ОСОБА_5 цілком зрозумів права, визначені ч.4 ст.474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст.473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Суд переконався, що укладення угоди між сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, визначене угодою покарання відповідатиме засадам призначення покарання, передбаченими ст.ст.50, 65 КК України.
На умовах цієї угоди може бути ухвалено вирок, оскільки правова кваліфікація кримінального правопорушення, вчиненого ОСОБА_5 , зроблена вірно, а саме, своїми умисними діями, які виразились у внесенні у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисному поданні для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, скоєними за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 205-1КК України.
Умови цієї угоди відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи та інтереси сторін або інших осіб, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконання обвинуваченим взятих на себе зобов`язань, наявність у нього фактичних підстав для визнання винуватості.
Витрати на проведення експертиз, а також речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 не обирати.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.314, 373, 374, 475 КПК України
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду про визнання винуватості від 21 серпня 2024 року, укладену між прокурором ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 .
ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, і призначити йому покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням на строк 1 (один) рік, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає обов`язки, покладені на нього судом.
На підставі ст.76 КК України зобов`язати ОСОБА_5 періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 не обирати.
Вирок може бути оскаржений обвинуваченим, прокурором з підстав, передбачених ч.4 ст.394 КПК України до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м.Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору.
Учасники провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121408205 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Юшков М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні