Ухвала
від 04.09.2024 по справі 751/7922/24
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа№751/7922/24

Провадження №1-кс/751/2002/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2024 року місто Чернігів

Слідчий суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Чернігова клопотання прокурора відділу Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор відділу Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливістю вилучення належним чином завірених копій.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням ГУНП в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42023270000000069 від 12.09.2023 за фактом умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами ПП « ОСОБА_4 » та службового підроблення, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України.

Встановлено, що ПП « ОСОБА_4 » у 2023 році імпортувало на митну територію України овочі (картопля, капуста, перець, огірки, помідори тощо), фрукти (апельсини, мандарини, грейпфрути, сливи тощо) та кавуни, які в подальшому реалізовувало за готівкові кошти фізичним особам та фізичним особам-підприємцям за ринковими цінами. Документально зазначену реалізацію імпортованих товарів службові особи підприємства оформили за цінами, що дорівнюють фактурній вартості товарів.

Службові особи ПП « ОСОБА_4 » при реалізації імпортованої продукції умисно занизили вартість товарів, що є базою оподаткування податку на додану вартість. Дані дії спричинили несплату податку на додану вартість понад 9,5 млн грн.

Керівником ПП « ОСОБА_4 » являється ОСОБА_5 , який також являється засновником та керівником ПП « ОСОБА_6 », що також задіяне у схемах незаконної діяльності із заниження податкових платежів при реалізації овочів та фруктів. Зазначені підприємства є пов`язаними у своїй господарській діяльності. Основною діяльністю зазначених підприємств є оптова торгівля фруктами та овочами, місцем реєстрації підприємств є одна й та сама адреса: АДРЕСА_1 .

Згідно з інформацією ІНФОРМАЦІЯ_2 ПП « ОСОБА_4 » та ПП « ОСОБА_6 » було відкрито ряд рахунків в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

З метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів (як на паперових, так і електронних носіях) юридичних справ ПП « ОСОБА_4 » та ПП « ОСОБА_6 », а також документів, які відображають рух грошових коштів по рахункам, відкритих зазначеними підприємствами в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період часу з 01.01.2023 до 30.08.2024, з можливістю вилучення таких відомостей.

Прокурор у судове засідання не прибув, просив розглянути клопотання без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі.

Представник особи, у володінні якої знаходяться документи, в судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив.

У відповідності до положень ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя ухвалив проводити розгляд справи у відсутності учасників справи.

Фіксування судового засідання технічними засобами фіксування кримінального провадження згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

За змістом статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Положеннями ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» визначено, що інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не встановлюють собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 6 ст. 163 КПК України).

Ураховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та з урахуванням можливості використати як доказ відомості, що містяться у них, і відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим слідчої групи в кримінальному провадженні №42023270000000069 від 12.09.2023: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , та прокурору групи прокурорів ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , МФО НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ), з можливістю вилучення належним чином завірених копій, а саме:

- документів (як на паперових, так і електронних носіях) юридичних справ клієнтів банку ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 юридична адреса: АДРЕСА_3 ) та ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 юридична адреса: АДРЕСА_3 ), передбачених інструкцією «Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492, та документів, які відображають рух грошових коштів по рахункам, відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: ПП « ОСОБА_4 » - НОМЕР_5 (980 Українська гривня, 840 долар США, 978 Євро, 643 Російський рубль), НОМЕР_6 (980 Українська гривня), НОМЕР_7 (980 Українська гривня), ПП « ОСОБА_6 » НОМЕР_8 (980 Українська гривня, НОМЕР_9 долар США, 978 Євро), із зазначенням часу операції, призначення кожного платежу, назв та номерів рахунків контрагентів, з виведенням щоденних залишків по рахунках за період з 01.01.2023 до 30.08.2024.

За відсутності копій необхідних документів надати документи, що обґрунтовують їх відсутність.

Строк дії ухвали слідчого судді становить один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий cуддя ОСОБА_1

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення04.09.2024
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу121412477
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —751/7922/24

Ухвала від 04.09.2024

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Діденко А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні