ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Головуючий І інстанції: Старосельцева О.В.
03 вересня 2024 р.Справа № 520/19631/23Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Мельнікової Л.В.,
Суддів: Курило Л.В. , Бегунца А.О. ,
за участю секретаря судового засідання Колесник О.Е.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду у місті Харкові справу за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2023 року по справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» до Головного управління Державної податкової служби у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
24.07.2023 позивач товариство з обмеженою відповідальністю «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» (далі - ТОВ «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ», підприємство) звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Харківській області (далі- ГУ ДПС у Харківській області, контролюючий орган), в якому просить суд:
визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення - рішення № 0139680414 від 29.05.2023, яким щодо платника податків (ТОВ «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ») встановлено штраф на суму 385 501.53 грн за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування.
Вимоги мотивував тим, що на момент винесення спірного податкового повідомлення - рішення вже набули чинності зміни до Податкового кодексу України (далі ПК України) в частині доповнення підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень ПК України пунктами 89 та 90, які зокрема пом`якшили відповідальність платника податків на період дії воєнного стану за порушення граничних термінів реєстрації ПН.
Посилається на те, що з урахуванням триваючого воєнного стану на території України, підлягали застосуванню штрафні санкції у розмірах визначених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України (далі ПК України) відповідно до Закону України № 2876-ІХ від 12.01.2023, а не пункту 120.1-1 статті 120 ПК України.
Посилається на те, що згідно висновків акту перевірки та розрахунку відповідача до оскаржуваного податкового повідомлення - рішення, 121 податкова накладна із 158 були зареєстровані із затримкою в 1 день. Однак, велика кількість податкових накладних були зареєстровані у останній (граничний) день реєстрації.
Заперечуючи вимоги адміністративного позову, відповідач зазначає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення винесено правомірно, оскільки норма п.52-1 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних санкцій за порушення термінів нарахування, декларування та сплати податків і зборів на період дії карантину не застосовується з 27.05.2022 на період дії воєнного стану.
Вказує, що по ТОВ «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» відсутнє рішення податкового органу згідно з Наказом № 225, яке б свідчило про відсутність можливості підприємством своєчасно виконувати свої податкові обов`язки у терміни, визначені Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.
Також зазначає, що з 08.02.2023 набрав чинності Закон України від 12.01.2023 № 2876-ІХ «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування.
Законом № 2876-ІХ підрозділ 2 розділу ХХ ПК України доповнено пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану та протягом шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, збільшено граничні строки реєстрації ПН/РК до ПН у ЄРПН, встановлені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу, та зменшено розміри штрафів за їх порушення, які встановлено пунктом 120.1.1 статті 120.1 Кодексу.
При цьому, порушення платником податку граничних строків реєстрації ПН/РК у ЄРПН, які припадають на період до дати набрання чинності Законом № 2876-ІХ (тобто застосовується до ПН/РК з датою складання не пізніше 15.01.2023 включно), тягне за собою накладання на такого платника податку штрафу у розмірах, встановлених пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 16.11.2023 (розгляд справи відбувся за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) залишено без задоволення позовну заяву ТОВ «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ».
Судове рішення вмотивовано тим, що матеріали справи не містять доказів про те, що заявник подавав до контролюючого органу заяву про неможливість виконання податкового обов`язку в частині реєстрації власно складених податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, виписаних за період з червня 2022 по березень 2023.
Також суд зазначив, що пункт 69.18. пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України (в редакції Закону № 2120-ІХ від 15.03.2022) був викладений у наступній редакції: «Установити, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 години до 18 години». Отже, у період з 17.03.2022 по 08.02.2023 приймання електронних документів від платників податків здійснювалося у робочі дні з 8 години до 18 години.
Також суд зазначив, що оскаржене податкове повідомлення-рішення відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки стосовно податкових накладних заявника № 191 від 03.02.2023, № 214 від 28.02.2023, № 274 від 31.03.2023 суб`єктом владних повноважень були застосовані положення п. 89 та п. 90 підрозділу 2 Розділу ХХ Перехідних положень ПК України, а відносно решти податкових накладних суб`єктом владних повноважень застосовані норми п. 201.10 ст. 201 і п.120-1.1 ст. 120-1 ПК України.
Не погоджуючись із судовим рішенням, в апеляційній скарзі ТОВ «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ», посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.
Аргументи, наведені позивачем в обґрунтування вимог апеляційної скарги, по сутті аналогічні викладеним у позовній заяві.
У відзиві на апеляційну скаргу ГУ ДПС у Харківській області, просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, обґрунтовуючи таке прохання доводами, які по сутті аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву.
За приписами ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги (ч. 1 ст. 308). Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язкової підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права (ч. 2 ст. 308).
Заслухавши суддю-доповідача, переглянувши судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Судовим розглядом справи встановлено, що 10.05.2023 на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 та згідно п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75, ст. 76 ПК України ГУ ДПС у Харківській області проведено камеральну перевірку ТОВ «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» з питання своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування за червень 2022, жовтень-грудень 2022, січень-березень 2023.
За результатами перевірки складено Акт від 10.05.2023 № 13133/20-40-04-14-03 (далі Акт перевірки) (т. 1 а.с. 20 -23).
Перевіркою встановлено порушення ТОВ «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» граничні строки реєстрації податкових накладних за червень 2022, жовтень-грудень 2022, січень-березень 2023, а саме :
№ 187 від 27.06.2022 обсяг постачання 12 736.17 грн, сума ПДВ 2 254.23 грн (дата реєстрації - 28.07.2022; термін реєстрації - 15.07.2022; кількість днів порушення строків - 13);
№ 208 від 14.10.2022 обсяг постачання 35 400.65 грн, сума ПДВ 7 080.13 грн (дата реєстрації - 06.02.2023; термін реєстрації - 31.10.2022; кількість днів порушення строків - 98);
№ 21 від 01.11.2022 обсяг постачання 58 800.00 грн, сума ПДВ 11 760.00 грн (дата реєстрації - 14.04.2023; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 135);
№ 24 від 02.11.2022 обсяг постачання 24 070.00 грн, сума ПДВ 4 814.00 грн (дата реєстрації - 14.04.2023; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 135);
№ 203 від 02.11.2022 обсяг постачання 39 909.00 грн, сума ПДВ 7 981.80 грн (дата реєстрації - 19.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 19);
№ 205 від 02.11.2022 обсяг постачання 17 120.00 грн, сума ПДВ 3 424.00 грн (дата реєстрації - 20.12.2022; термін реєстрації -30.11.2022; кількість днів порушення строків - 20);
№ 206 від 07.11.2022 обсяг постачання 175 987.90 грн, сума ПДВ 35 197.58 грн (дата реєстрації - 21.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 21);
№ 43 від 08.11.2022 обсяг постачання 13 736.00 грн, сума ПДВ 2 747.20 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 45 від 08.11.2022 обсяг постачання 1 950.00 грн, сума ПДВ 390.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 46 від 08.11.2022 обсяг постачання 318 509.70 грн, сума ПДВ 63 701.94 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 38 від 08.11.2022 обсяг постачання 3 650.00 грн, сума ПДВ 730.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 54 від 09.11.2022 обсяг постачання 3 029.40 грн, сума ПДВ 605.88 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 56 від 09.11.2022 обсяг постачання 4 215.00 грн, сума ПДВ 843.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 51 від 09.11.2022 обсяг постачання 31 579.80 грн, сума ПДВ 6 315.96 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 44 від 09.11.2022 обсяг постачання 33 547.20 грн, сума ПДВ 6 709.44 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 52 від 09.11.2022 обсяг постачання 5 563.80 грн, сума ПДВ 1 112.76 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 49 від 09.11.2022 обсяг постачання 16 997.40 грн, сума ПДВ 3 399.48 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 50 від 09.11.2022 обсяг постачання 72 256.60 грн, сума ПДВ 14 451.32 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 48 від 09.11.2022 обсяг постачання 1 876.20 грн, сума ПДВ 375.24 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 47 від 09.11.2022 обсяг постачання 53 265.00 грн, сума ПДВ 10 653.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 55 від 09.11.2022 обсяг постачання 19 278.00 грн, сума ПДВ 3 855.60 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 53 від 09.11.2022 обсяг постачання 36 850.60 грн, сума ПДВ 7 370.12 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 59 від 10.11.2022 обсяг постачання 3 192.00 грн, сума ПДВ 638.40 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 58 від 10.11.2022 обсяг постачання 256 980.60 грн, сума ПДВ 51 396.12 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 57 від 10.11.2022 обсяг постачання 58 800.00 грн, сума ПДВ 11 760.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 1);
№ 70 від 11.11.2022 обсяг постачання 110 448.00 грн, сума ПДВ 22 089.60 грн (дата реєстрації - 14.04.2023; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків - 135);
№ 208 від 11.11.2022 обсяг постачання 131 650.00 грн, сума ПДВ 26 330.00 грн (дата реєстрації - 16.03.2023; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 106);
№ 67 від 11.11.2022 обсяг постачання 45 939.80 грн, сума ПДВ 9 187.96 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 62 від 11.11.2022 обсяг постачання 30 500.00 грн, сума ПДВ 6 100.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 71 від 11.11.2022 обсяг постачання 35 251.00 грн, сума ПДВ 7 050.24 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 60 від 11.11.2022 обсяг постачання 36 720.00 грн, сума ПДВ 7 344.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 66 від 11.11.2022 обсяг постачання 73 756.00 грн, сума ПДВ 14 751.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 68 від 11.11.2022 обсяг постачання 76 325.00 грн, сума ПДВ 15 265.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 69 від 11.11.2022 обсяг постачання 38 128.00 грн, сума ПДВ 17 625.60 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 72 від 11.11.2022 обсяг постачання 56 68.80 грн, сума ПДВ 13 253.76 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 61 від 11.11.2022 обсяг постачання 40 750.00 грн, сума ПДВ 8 150.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 65 від 11.11.2022 обсяг постачання 208 008.00 грн, сума ПДВ 41 601.60 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 63 від 11.11.2022 обсяг постачання 32 775.00 грн, сума ПДВ 6 555.00 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 73 від 12.11.2022 обсяг постачання 13 276.80 грн, сума ПДВ 2 655.36 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 82 від 14.11.2022 обсяг постачання 18 840.80 грн, сума ПДВ 3 768.16 грн (дата реєстрації - 21.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 21);
№ 77 від 14.11.2022 обсяг постачання 222 596.40 грн, сума ПДВ 44 519.28 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 74 від 14.11.2022 обсяг постачання 23 902.50 грн, сума ПДВ 4 780.50 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 75 від 14.11.2022 обсяг постачання 2 867.00 грн, сума ПДВ 573.40 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 64 від 14.11.2022 обсяг постачання 42 126.00 грн, сума ПДВ 8 425.20 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 78 від 14.11.2022 обсяг постачання 210 456.00 грн, сума ПДВ 42 091.20 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 76 від 14.11.2022 обсяг постачання 9 132.50 грн, сума ПДВ 1 826.50 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 82 від 15.11.2022 обсяг постачання 18 840.80 грн, сума ПДВ 3 768.16 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 79 від 15.11.2022 обсяг постачання 43 616.60 грн, сума ПДВ 8 723.32 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 80 від 15.11.2022 обсяг постачання 118 665.60 грн, сума ПДВ 23 733.12 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 81 від 15.11.2022 обсяг постачання 86 147.20 грн, сума ПДВ 17 229.44 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 83 від 15.11.2022 обсяг постачання 64 026.00 грн, сума ПДВ 12 805.20 грн (дата реєстрації - 01.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 92 від 15.11.2022 обсяг постачання 7 409 837.80 грн, сума ПДВ 1 481 967.56 грн (дата реєстрації - 12.12.2022; термін реєстрації - 30.11.2022; кількість днів порушення строків 12);
№ 209 від 17.11.2022 обсяг постачання 1 626.17 грн, сума ПДВ 325.23 грн (дата реєстрації 16.03.2023; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 91);
№ 135 від 21.11.2022 обсяг постачання 26 885.75 грн, сума ПДВ 5 377.15 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 175 від 25.11.2022 обсяг постачання 1 297.60 грн, сума ПДВ 259.52 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 166 від 25.11.2022 обсяг постачання 62 000.50 грн, сума ПДВ 12 400.00 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 167 від 25.11.2022 обсяг постачання 81 617.80 грн, сума ПДВ 16 323.56 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 174 від 25.11.2022 обсяг постачання 2 236.80 грн, сума ПДВ 447.36 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 165 від 25.11.2022 обсяг постачання 17 625.60 грн, сума ПДВ 3 525.12 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 161 від 25.11.2022 обсяг постачання 138 632.00 грн, сума ПДВ 27 726.40 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 170 від 25.11.2022 обсяг постачання 35 251.20 грн, сума ПДВ 7 050.24 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 162 від 25.11.2022 обсяг постачання 53 276.85 грн, сума ПДВ 10 655.37 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 169 від 25.11.2022 обсяг постачання 10 250.20 грн, сума ПДВ 2 050.04 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 172 від 25.11.2022 обсяг постачання 76 377.60 грн, сума ПДВ 15 275.52 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 168 від 25.11.2022 обсяг постачання 44 994.60 грн, сума ПДВ 8 998.92 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 164 від 25.11.2022 обсяг постачання 35 251.20 грн, сума ПДВ 7 050.24 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 163 від 25.11.2022 обсяг постачання 404 866.45 грн, сума ПДВ 80 973.29 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 171 від 25.11.2022 обсяг постачання 114 499.20 грн, сума ПДВ 22 899.84 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 173 від 25.11.2022 обсяг постачання 158 678.40 грн, сума ПДВ 31 735.68 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 179 від 28.11.2022 обсяг постачання 85 980.00 грн, сума ПДВ 17 196.00 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 176 від 28.11.2022 обсяг постачання 72 451.73 грн, сума ПДВ 14 490.35 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 184 від 28.11.2022 обсяг постачання 22 790.00 грн, сума ПДВ 4 558.00 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 177 від 28.11.2022 обсяг постачання 24 947.64 грн, сума ПДВ 4 989.53 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 178 від 28.11.2022 обсяг постачання 43 072.50 грн, сума ПДВ 8 614.50 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 185 від 28.11.2022 обсяг постачання 12 255.00 грн, сума ПДВ 2 445.00 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 180 від 28.11.2022 обсяг постачання 15 448.80 грн, сума ПДВ 3 089.76 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 186 від 28.11.2022 обсяг постачання 1 526.40 грн, сума ПДВ 305.28 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 181 від 28.11.2022 обсяг постачання 15 134.40 грн, сума ПДВ 3 026.88 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 183 від 28.11.2022 обсяг постачання 20 962.00 грн, сума ПДВ 4 192.40 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 183 від 28.11.2022 обсяг постачання 4 890.00 грн, сума ПДВ 978.00 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 190 від 29.11.2022 обсяг постачання 122 236.75 грн, сума ПДВ 24 447.35 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 192 від 29.11.2022 обсяг постачання 126 197.80 грн, сума ПДВ 25 239.56 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 213 від 29.11.2022 обсяг постачання 166 856.50 грн, сума ПДВ 33 371.30 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 211 від 29.11.2022 обсяг постачання 39 396.00 грн, сума ПДВ 7 879.20 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 188 від 29.11.2022 обсяг постачання 65 323.00 грн, сума ПДВ 13 046.40 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 191 від 29.11.2022 обсяг постачання 131 715.80 грн, сума ПДВ 26 343.16 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 189 від 29.11.2022 обсяг постачання 117 667.00 грн, сума ПДВ 23 533.40 грн (дата реєстрації 16.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 1);
№ 201 від 30.11.2022 обсяг постачання 17 156.70 грн, сума ПДВ 3 431.34 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 204 від 30.11.2022 обсяг постачання 20 950.00 грн, сума ПДВ 4 190.00 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 207 від 30.11.2022 обсяг постачання 83 655.10 грн, сума ПДВ 16 731.02 грн (дата реєстрації 21.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 6);
№ 96 від 30.11.2022 обсяг постачання 500.85 грн, сума ПДВ 100.17 грн (дата реєстрації 13.04.2023; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 119);
№ 102 від 30.11.2022 обсяг постачання 1600.07 грн, сума ПДВ 320.01 грн (дата реєстрації 28.03.2023; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 103);
№ 95 від 30.11.2022 обсяг постачання 3 902.49 грн, сума ПДВ 780.50 грн (дата реєстрації 12.04.2023; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 118);
№ 93 від 30.11.2022 обсяг постачання 21 247.95 грн, сума ПДВ 4 249.59 грн (дата реєстрації 12.04.2023; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 118);
№ 94 від 30.11.2022 обсяг постачання 2 374.69 грн, сума ПДВ 474.94 грн (дата реєстрації 12.04.2023; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 118);
№ 194 від 30.11.2022 обсяг постачання 8 150.00 грн, сума ПДВ 1 630.00 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 197 від 30.11.2022 обсяг постачання 40 748.60 грн, сума ПДВ 8 149.72 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 202 від 30.11.2022 обсяг постачання 219 107.00 грн, сума ПДВ 43 821.40 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 196 від 30.11.2022 обсяг постачання 65 446.40 грн, сума ПДВ 13 089.28 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 199 від 30.11.2022 обсяг постачання 66 236.40 грн, сума ПДВ 13 247.28 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 195 від 30.11.2022 обсяг постачання 314 081.20 грн, сума ПДВ 62 816.24 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 200 від 30.11.2022 обсяг постачання 10 839.86 грн, сума ПДВ 54 199.30 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 198 від 30.11.2022 обсяг постачання 9 746.40 грн, сума ПДВ 1 949.28 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 193 від 30.11.2022 обсяг постачання 1 638.00 грн, сума ПДВ 327.60 грн (дата реєстрації 19.12.2022; термін реєстрації 15.12.2022; кількість днів порушення строків 4);
№ 132 від 16.12.2022 обсяг постачання 7 845.60 грн, сума ПДВ 1 569.12 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 140 від 16.12.2022 обсяг постачання 259 400.10 грн, сума ПДВ 51 880.02 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 131 від 16.12.2022 обсяг постачання 15 879.00 грн, сума ПДВ 3 175.80 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 130 від 16.12.2022 обсяг постачання 58 336.80 грн, сума ПДВ 11 667.36 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 157 від 19.12.2022 обсяг постачання 18 832.50 грн, сума ПДВ 3 766.50 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 150 від 19.12.2022 обсяг постачання 151 721.10 грн, сума ПДВ 30 344.22 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 156 від 19.12.2022 обсяг постачання 177 835.25 грн, сума ПДВ 35 567.05 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 149 від 19.12.2022 обсяг постачання 124 288.90 грн, сума ПДВ 24 857.79 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 152 від 19.12.2022 обсяг постачання 11 020.80 грн, сума ПДВ 2 204.16 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 148 від 19.12.2022 обсяг постачання 175 118.70 грн, сума ПДВ 35 023.74 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 146 від 19.12.2022 обсяг постачання 61 803.00 грн, сума ПДВ 12 360.60 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 153 від 19.12.2022 обсяг постачання 17 930.00 грн, сума ПДВ 3 586.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 161 від 20.12.2022 обсяг постачання 37 671.00 грн, сума ПДВ 7 534.20 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 160 від 20.12.2022 обсяг постачання 48 648.60 грн, сума ПДВ 9 729.72 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 162 від 20.12.2022 обсяг постачання 4 921.40 грн, сума ПДВ 984.28 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 163 від 20.12.2022 обсяг постачання 32 071.20 грн, сума ПДВ 6 414.24 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 167 від 21.12.2022 обсяг постачання 11 156.40 грн, сума ПДВ 2 231.28 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 168 від 21.12.2022 обсяг постачання 4 897.50 грн, сума ПДВ 979.50 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 169 від 21.12.2022 обсяг постачання 13 951.00 грн, сума ПДВ 2 790.20 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 165 від 21.12.2022 обсяг постачання 18 656.40 грн, сума ПДВ 3 731.28 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 166 від 21.12.2022 обсяг постачання 11 451.60 грн, сума ПДВ 2 290.32 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 176 від 22.12.2022 обсяг постачання 13 515.00 грн, сума ПДВ 2 703.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 175 від 22.12.2022 обсяг постачання 119 760.00 грн, сума ПДВ 23 952.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 178 від 22.12.2022 обсяг постачання 87 570.00 грн, сума ПДВ 17 514.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 173 від 22.12.2022 обсяг постачання 3 000.00 грн, сума ПДВ 600.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 174 від 22.12.2022 обсяг постачання 62 781.05 грн, сума ПДВ 12 556.21 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 184 від 23.12.2022 обсяг постачання 89 462.40 грн, сума ПДВ 17 892.48 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 185 від 23.12.2022 обсяг постачання 407 909.40 грн, сума ПДВ 81 581.88 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 182 від 23.12.2022 обсяг постачання 94 156.90 грн, сума ПДВ 18 831.38 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 181 від 23.12.2022 обсяг постачання 6 599.20 грн, сума ПДВ 1 319.84 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 179 від 23.12.2022 обсяг постачання 44 417.50 грн, сума ПДВ 8 883.50 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 180 від 23.12.2022 обсяг постачання 11 994.10 грн, сума ПДВ 2 398.82 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 187 від 23.12.2022 обсяг постачання 32 775.00 грн, сума ПДВ 6 555.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 183 від 23.12.2022 обсяг постачання 189 523.20 грн, сума ПДВ 37 904.64 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 186 від 23.12.2022 обсяг постачання 68 685.15 грн, сума ПДВ 13 737.03 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 190 від 26.12.2022 обсяг постачання 38 786.62 грн, сума ПДВ 7 757.32 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 189 від 26.12.2022 обсяг постачання 20 985.12 грн, сума ПДВ 4 197.12 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 193 від 27.12.2022 обсяг постачання 20 866.20 грн, сума ПДВ 4 173.24 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 191 від 27.12.2022 обсяг постачання 4 800.00 грн, сума ПДВ 960.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 195 від 27.12.2022 обсяг постачання 11 213.37 грн, сума ПДВ 2 242.67 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 202 від 28.12.2022 обсяг постачання 4 438.80 грн, сума ПДВ 887.76 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 203 від 28.12.2022 обсяг постачання 314 438.40 грн, сума ПДВ 62 887.68 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 198 від 28.12.2022 обсяг постачання 17 595.00 грн, сума ПДВ 3 519.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 201 від 28.12.2022 обсяг постачання 23 947.80 грн, сума ПДВ 4 789.56 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 207 від 29.12.2022 обсяг постачання 27 315.27 грн, сума ПДВ 5 463.05 грн (дата реєстрації 21.03.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 65);
№ 204 від 30.12.2022 обсяг постачання 4 725.00 грн, сума ПДВ 945.00 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 206 від 30.12.2022 обсяг постачання 79 261.40 грн, сума ПДВ 15 852.28 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 205 від 30.12.2022 обсяг постачання 197 591.40 грн, сума ПДВ 39 518.28 грн (дата реєстрації 16.01.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 1);
№ 143 від 31.12.2022 обсяг постачання 3 197.03 грн, сума ПДВ 639.41 грн (дата реєстрації 23.02.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 39);
№ 125 від 31.12.2022 обсяг постачання 1040.96 грн, сума ПДВ 208.19 грн (дата реєстрації 18.04.2023; термін реєстрації 15.01.2023; кількість днів порушення строків 93);
№ 211 від 31.01.2023 обсяг постачання 3 432.06 грн, сума ПДВ 686.41 грн (дата реєстрації 28.03.2023; термін реєстрації 18.02.2023; кількість днів порушення строків 38);
№ 191 від 03.02.2023 обсяг постачання 462.00 грн, сума ПДВ 92.40 грн (дата реєстрації 09.03.2023; термін реєстрації 05.03.2023; кількість днів порушення строків 4);
№ 214 від 28.02.2023 обсяг постачання 3 472.20 грн, сума ПДВ 694.44 грн (дата реєстрації 30.03.2023; термін реєстрації 18.03.2023; кількість днів порушення строків 12);
№ 274 від 31.03.2023 обсяг постачання 3 176.16 грн, сума ПДВ 635.23 грн (дата реєстрації 19.04.2023; термін реєстрації 18.04.2023; кількість днів порушення строків 1).
Вказаним актом встановлено порушення суб`єктом господарювання п. 201.10 ст. 201, п. 89 підрозділу 2 Розділу ХХ Перехідних положень ПК України, що призвело до несвоєчасної реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування за червень 2022, жовтень-грудень 2022, січень-березень 2023.
На підставі висновків акту перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0139680414 від 29.05.2023, яким на підставі статті 120-1.1 ст. 120.1, п. 90 підрозділу 2 Розділу ХХ Перехідних положень ПК України за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН застосовано штраф (в розмірі 2, 10, 20, 30, 40 відсотків) у сумі 385 051.53 грн (т. 1 а.с.16).
В матеріалах справи міститься додаток до податкового повідомлення рішення № 0139680414 від 29.05.2023 з розрахунком суми штрафних санкцій (т. 1 а.с. 17-19).
Частково погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, колегія суддів зазначає, що відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає ПК України.
Згідно з п.п. 16.1.2, 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов`язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Підпунктом 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 ПК України встановлено, що контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Пунктом 75.1 ст. 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах, повнота нарахування та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у разі невідповідності резидента Дія Сіті вимогам, визначеним пунктами 2, 3 частини першої та пунктом 10 частини другої статті 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».
Згідно з п. 76.1 ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова.
Пунктом 201.1 ст. 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Підпунктом 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що єдиний реєстр податкових накладних (далі - ЄРПН) є реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, що ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Пункт 201.10 ст. 201 ПК України також установлює граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, серед іншого:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Указаним пунктом також визначено, що у разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом
З урахуванням викладеного, в період існування спірних правовідносин ПК України передбачений обов`язок платників податку на додану вартість забезпечити своєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Статтею 120-1 ПК України визначена відповідальність платників податків за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної. Тобто, законодавець передбачив для платників податків відповідальність за порушення п. 201.10 ст. 201 ПК України.
Так, згідно з п. 120-1.1 ст. 120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами а - г цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
З аналізу вказаних правових норм слідує, що на платника податків покладено обов`язок щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН у строк встановлений податковим законодавством, а саме для податкових накладних складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені, а для податкових накладних складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Аналіз наведеної норми ПК України свідчить, що податкове правопорушення за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної є вчиненим із моменту закінчення граничного терміну реєстрації податкової накладної, передбаченої пунктом 201.10 статті 201 ПК України. Строк затримки реєстрації має правове значення для визначення розміру штрафної санкції, а не для його кваліфікації.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач порушив терміни реєстрації податкових накладних, складених у період : червень 2022, жовтень-грудень 2022, січень-березень 2023, сума штрафних (фінансових) санкцій 385 051.53 грн.
18.03.2020 набрав чинності Закон України від 17.03.2020 № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі - Закон № 533-IX).
У зв`язку з набранням чинності Закону № 533-ІХ (з урахуванням змін, внесених Законом України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та Законом України від 13.05.2020 № 591-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)») підрозділ 10 розділу XX ПК України був доповнений пунктом 52-1 такого змісту:
«За порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01.03.2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; порушення вимог законодавства в частині: - обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; - цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; - обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; - здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; - здійснення суб`єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб`єктів платниками акцизного податку; - порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Протягом періоду з 01.03.2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню».
Верховний Суд за результатами аналізу наведених норм у постанові від 10.12.2021 у справі № 420/10367/20 сформував такий правовий висновок:
«Перелік порушень податкового законодавства, за які контролюючим органом нараховуються штрафні санкції в період дії карантину на території України є вичерпним та не включає застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних у період з 01.03. 2020 і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Отже, штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН у період з 01.03.2020 і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, не застосовуються».
Кабінет Міністрів України установив карантин на підставі постанови від 11.03.2020 № 211 з 12.03.2020. Постановою від 27.06.2023 № 651 «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» Кабінет Міністрів України скасував 30.06.2023 з 24 години 00 хвилин на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Отже, законодавець шляхом внесення змін до ПК України запровадив мораторій на застосування штрафних санкцій, у тому числі і за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних у відповідний період.
До завершення карантину Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 в Україні введений воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.
03.03.2022 прийнято Закон України «Про внесення змін до ПК України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» № 2118-IX, який набрав чинності 07.03.2022, яким підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень ПК України доповнений пунктом 69, яким установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у цьому пункті.
Разом з цим, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 № 2260-ІХ (далі Закон № 2260-ІХ), який набрав чинності 27.05.2022, внесено зміни до пп. 69 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідних положень ПК України, згідно з яким тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, установлено особливості для справляння податків і зборів.
Відповідно до пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу Перехідних положень ПК України у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов`язковим виконанням таких обов`язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24.02.2022 до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15.07.2022, подання податкової звітності до 20.07.2022 та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31.07.2022.
Згідно з пп. 69.1-1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України платники податку на додану вартість зобов`язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підпунктом 69.2 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ Перехідних положень ПК України визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.
Тобто, Законом № 2260-ІХ, який набрав чинності 27.05.2022, поновлено відповідальність платників податків у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок згідно з Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підп. 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності.
При цьому, з набранням чинності Законом № 2260-IX передбачене підп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розділу ХХ Податкового кодексу України звільнення від відповідальності поставлене в залежність від підтвердження у визначеному законодавством порядку можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язку, зокрема, щодо реєстрації у відповідному реєстрі податкових накладних.
Таким чином, з 27.05.2022 припинили застосовуватися положення законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, які поширювалися на правовідносини, що врегульовувались п. 52-1 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень Податкового кодексу України.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 26.06.2024 у справі № 580/10149/23, від 21.08.2024 у справі № 440/8796/23
Отже, враховуючи викладене вище платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в період дії мораторію, запровадженого п. 52-1 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень ПК України, а саме з 01.03.2020 по 26.05.2022.
При цьому, у випадку коли податкова накладна/розрахунок коригування складена (ий) в період дії мораторію, а зареєстрована(ий) в ЄРПН після скасування дії мораторію (після 26.05.2022), відповідальність за порушення строків реєстрації податкових накладних застосовується за період, у якому підстави для звільнення від відповідальності відпали.
Відповідно до п. 69.1 підрозд. 10 розд. XX Перехідних положень ПК України платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов`язки зокрема щодо дотримання термінів реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24.02.2022 до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15.07.2022.
Законом України від 13.12.2022 № 2836-IX, який набрав чинності 03.01.2023 підп. 69.1 викладено в новій редакції, зокрема відповідно до абзаців третього - п`ятого цього пункту платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати обов`язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов`язків щодо: реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31.05.2022, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 15.07.2022; реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 лютого по 31 травня 2022, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, за умови забезпечення їх реєстрації не пізніше 20.07.2022.
Таким чином, до 03.01.2023 платники податків звільнялись від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов`язків, зокрема в частині несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у випадку подання на реєстрацію таких накладних в період з 24.02.2022 до 26.05.2022 (до дня набрання чинності Законом № 2260-IX), а з 03.01.2023 - в період з 01.02.2022 до 31.05.2022 та за умови їх реєстрації до 15.07.2022.
Аналогічний правовий підхід до застосування вказаних норм права викладено Верховним Судом у постановах від 11.04.2024 у справі № 380/14133/23, від 02.04.2024 у справі № 520/18349/23, 12.03.2024 у справі № 160/13661/23.
У постановах від 07.02.2024 у справі № 380/7070/23 та від 22.02.2024 у справі № 420/19335/22 суд касаційної інстанції зазначив, що фактично з 27.05.2022 платники податків, які не зареєстрували в ЄРПН податкові накладні, складені з 1 лютого 2022 до травня 2022, отримали додатковий час для їх реєстрації в ЄРПН без застосування штрафних санкцій до 15.07.2022, тобто близько 1.5 місяці.
З матеріалів справи вбачається, що податкові накладні/розрахунки коригування складені позивачем в період з 27.06.2022 по 32.03.2023, а зареєстровані в ЄРПН в період з 28.07.2022 по 19.04.2023 (тобто після 15.07.2022), а тому у контролюючого органу були підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України.
Колегія суддів зазначає, що підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України визначено, зокрема, що порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
З метою тимчасового, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, підтвердження платниками податків можливості чи неможливості своєчасного виконання податкового обов`язку щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 глави 2 розділу II Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, Наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 затверджений Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов`язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України, та переліків документів на підтвердження (далі - Порядок № 225).
Цим Порядком визначено, зокрема, підстави неможливості виконання платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами податкових обов`язків (у тому числі обов`язків податкових агентів) та правила надання заяви та документів, що доводять неможливість виконання податкових обов`язків тощо.
Згідно Порядку № 225 керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов`язку на підставі відповідної заяви платника податків.
Позивач впродовж розгляду справи не доводив наявність обставин звернення товариства до податкового органу з відповідною заявою на виконання положень Порядку № 225, будь-яких доказів на підтвердження існування таких обставин не надавав, підставами позову не визначав.
Колегія суддів виходить з того, що дійсно, відповідно до п.п. 112.8.9. п.112.8 ст. 112 ПК України до обставин, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є, зокрема, вчинення діяння (дії або бездіяльності) внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажору).
Проте, позивачем не надано до матеріалів справи будь-яких доказів на підтвердження вищевказаних обставин неможливості виконання платником податку обов`язку з реєстрації податкових накладних в ЄРПН у встановлені законодавством терміни.
Колегія суддів зазначає, що посилання на сам факт запровадження воєнного стану в Україні не може безумовно вважатись поважною причиною для звільнення від відповідальності за порушення строків реєстрації податкових накладних, норми пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України передбачають звільнення від відповідальності, зокрема за порушення строків реєстрації податкових накладних, у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов`язок, і за умови підтвердження неможливості виконання платником податків обов`язків в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що посилання позивача на звільнення його від відповідальності за вчинення податкових правопорушень з огляду на запровадження на території України карантину та воєнного стану є безпідставними.
Що стосується можливості застосування в межах цих правовідносин розміру штрафних санкцій, передбачених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, колегія суддів зазначає таке.
Законом України від 12.01.2023 № 2876-ІХ (далі Закон № 2876-ІХ), який набрав чинності 08.02.2023 (тобто діяв на момент винесення спірного податкового повідомлення-рішення), підрозділ 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України доповнено пунктами 89 та 90 наступного змісту:
« 89. Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
90. Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого пунктом 89 цього підрозділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі:
2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.»
Конституційний Суд України у рішенні від 13.05.1997 № 1-зп/1997 зазначив, що стаття 58 Конституції України 1996 закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.
Відповідно до правової позиції Верховного Суду, яка викладена у постанові від 30.01.2024 по справі № 280/4484/23, щодо застосування розміру штрафних санкцій, передбачених пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, суд касаційної інстанції сформував такі висновки:
«Закон № 2876-IX не містить прямої вказівки про надання його нормам зворотної дії в часі, а отже його дія не розповсюджується на період до набрання ним чинності. Крім того, відповідальність, встановлена пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, застосовується за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу, тобто прямо пов`язана зі збільшеними строками реєстрації податкових накладних.
Податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної.
А тому розповсюджувати дію пунктів 89, 90 на правовідносини, які були припинені (тобто податкові накладні складені та зареєстровані з порушенням строку, який визначений пунктом 201.1 статті 201 ПК України, до внесення змін Законом № 2876-IX) є неможливим.
Відтак зменшений розмір штрафних санкцій може бути застосований лише щодо податкових накладних, складених та зареєстрованих несвоєчасно після набрання чинності Законом № 2876-IX або до накладних, строк реєстрації яких не скінчився станом на день набрання чинності цим Законом (08.02.2023)».
Аналогічний правовий підхід до застосування вказаних норм права викладено Верховним Судом у постановах від 21.08.2024 у справі № 440/8796/23, від 22.05.2024 у справі № 500/5361/23, від 11.04.2024 у справі № 380/14133/23, від 06.02.2024 у справі № 160/10740/23, від 12.03.2024 у справі № 160/13661/23, щодо вирішення спорів цієї категорії.
Згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд повинен врахувати висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Таким чином, податковий орган правомірно застосував до позивача штраф саме на підставі положення пункту 120-1.1 пункту 120-1, а не пунктів 89 та 90 Підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України.
При цьому, колегія суддів зазначає, що згідно розрахунку до податкового повідомлення рішення, стосовно податкових накладних заявника № 191 від 03.02.2023, № 214 від 28.02.2023, № 274 від 31.03.2023 суб`єктом владних повноважень були застосовані положення п. 89 та п.90 підрозділу 2 Розділу ХХ ПК України та застосовано штрафні санкції у розмірі 2%.
Водночас колегія суддів зазначає, що як вбачається з акту перевірки до позивача застосовано штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних : №№ 43, 45, 46, 38 від 08.11.2022, №№54, 56, 51, 44, 52, 49, 50, 48, 47, 55, 53 від 09.11.2022, №№59, 58, 57 від 10.11.2022, №№ 62, 71, 60, 66, 68, 72, 61, 65, 63 від 11.11.2022, № 73 від 12.11.2022, №№ 77, 74, 75, 64, 78, 76 від 14.11.2022, №№ 82, 79, 80, 81, 83 від 15.11.2022, №№ 175, 166, 167, 174, 165, 170, 162, 169, 172, 168, 164, 163, 171 від 25.11.2022, №№ 132, 140, 131, 130 від 16.12.2022, №№ 157, 150, 156, 149, 152, 148, 146, 153 від 19.12.2022, №№ 161, 160, 162, 163 від 20.12.2022, №№ 167, 168, 169, 165, 166 від 21.12.2022, №№ 184, 185, 182, 181, 179, 180, 187, 183, 186 від 23.12.2022, №№ 189, від 26.12.2022, №№ 204, 206, 205 від 30.12.2022 кількість днів порушення строків 1.
Як вбачаються з матеріалів справи, даних сервісу електронного документообігу «M.E.Doc» податкові накладні :
№№ 43, 45, 46, 38 від 08.11.2022, №№54, 56, 51, 44, 52, 49, 50, 48, 47, 55, 53 від 09.11.2022, №№ 59, 58, 57 від 10.11.2022, 62, 71, 60, 66, 68, 72, 61, 65, 63 від 11.11.2022, № 73 від 12.11.2022, №№ 77, 74, 75, 64, 78, 76 від 14.11.2022, №№ 82, 79, 80, 81, 83 від 15.11.2022 були направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних 30.11.2022 (останній день граничного строку, визначеного статтею 201 ПК України -30.11.2022 включно) о 19:43 год, зареєстровані податковим органом 01.12.2022.
Податкові накладні №№ 175, 166, 167, 174, 165, 170, 162, 169, 172, 168, 164, 163, 171 від 25.11.2022 були направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних саме 15.12.2022 (останній день граничного строку, визначеного статтею 201 ПК України -15.12.2022 включно) о 18:26 год, зареєстровані податковим органом 16.12.2022.
Податкові накладні №№ 132, 140, 131, 130 від 16.12.2022 були направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних саме 15.01.2023 (останній день граничного строку, визначеного статтею 201 ПК України -15.01.2023 включно) з 15:48 по 16:09 год, зареєстровані податковим органом 16.01.2023.
Податкові накладні №№ 146, 153 від 19.12.2022, №№ 167, 168, 169, 165, 166 від 21.12.2022, №№ 181, 179, 180, 187 від 23.12.2022 були направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних саме 15.01.2023 (останній день граничного строку, визначеного статтею 201 ПК України -15.01.2023 включно) з 15:30 по 17:05 год., зареєстровані податковим органом 16.01.2023.
Податкові накладні №№ 157, 150, 156, 149, 152, 148, 146, 153 від 19.12.2022,№№ 161, 160, 162, 163 від 20.12.2022, № 169 від 21.12.2022, №№ 182, 183 184, 185, 186 від 23.12.2022, № 189 від 26.12.2022, №№ 204, 205, 206 від 30.12.2022 були направлені на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних саме 13.01.2023 (останній день граничного строку, визначеного статтею 201 ПК України -15.01.2023 включно) з 18:18 по 18:52 год. зареєстровані податковим органом 16.01.2023.
Колегія суддів зазначає, що механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до ЄРПН визначено у Порядку ведення Єдиного державного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246), який є та був чинним на час спірних правовідносин.
За визначенням у п. 1 Порядку № 1246 операційним днем є частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
Як установлено у п. 3 Порядку № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Відповідно до п. 11 Порядку № 1246 після накладення кваліфікованого електронного підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДПС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
У п. 13 Порядку № 1246 передбачено формування за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Відповідно до п. 14 Порядку № 1246 квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС.
Як визначено у пп. 14.1.56-2 п. 14.1 ст. 14 ПК України електронний кабінет - сукупність інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, призначених для взаємодії між платниками податків та державними, у тому числі контролюючими, органами з питань реалізації прав та обов`язків, визначених цим Кодексом та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання цього Кодексу та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Взаємодія реалізується через: портальне рішення для користувачів - платників податків, робота в якому здійснюється он-лайн (через мережу Інтернет у режимі реального часу) та не вимагає обов`язкового використання спеціалізованого клієнтського застосування; портальне рішення для користувачів - державних органів, у тому числі контролюючих; програмний інтерфейс (API), що дає змогу реалізувати повноту функціоналу електронного кабінету; інші засоби, бази даних, реєстри, що ведуться в електронному вигляді, інформаційні, телекомунікаційні, інформаційно-телекомунікаційні системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Відповідно до п. 42-1.2 ст. 42-1 ПК України електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов`язків, визначених цим Кодексом та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання цього Кодексу та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, в тому числі, шляхом, реєстрації, коригування податкових накладних/розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних та акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
При цьому згідно з п. 42-1.6 ст. 42-1 ПК України електронний кабінет працює постійно (24 години на дату кожного календарного дня), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування. Проведення технічного обслуговування електронного кабінету у день, на який припадає граничний строк подання податкових декларацій, та з 8 до 20 години будь-якого іншого календарного дня забороняється. Технічне обслуговування електронного кабінету проводиться у порядку, що визначається методологом електронного кабінету.
Законом України від 15.03.2022 № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану», який набрав чинності 17.03.2022, доповнено пункт 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України, зокрема, підпунктом 69.18, відповідно до якого установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 години до 18 години.
Колегія суддів зазначає, що відповідач неправомірно поширює визначені законодавцем у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України обмеження щодо днів надання електронних сервісів та приймання електронних документів на визначення граничних строків реєстрації податкових накладних та безпідставно ототожнює ці строки (визначені календарними днями) та процедурні строки, в межах яких платником податку мають бути здійснені дії, спрямовані на реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування.
Тобто, податковий орган розцінив підпункт 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України як спеціальну норму, яка підлягає застосуванню протягом воєнного стану і яка за своєю суттю виключає застосування загальних норм щодо строків та порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, визначених статтею 201 ПК України та Порядком № 1246.
Подібне питання вже розглядалося судом касаційної інстанції та було сформульовано правовий висновок щодо застосування підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
Так, у постанові від 14.12.2023 у справі № 260/5659/22 Верховний Суд зазначив, що зміст зазначеної норми підтверджує те, що дія цієї норми стосується електронних документів, але буквальне тлумачення вказаної норми дає підстави вважати, що цією нормою врегульовано порядок приймання електронних документів контролюючим органом шляхом звуження часових рамок, протягом яких контролюючий орган міг реалізувати свою поведінку у вигляді надання електронних сервісів та приймання електронних документів.
Відповідно, дія підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України поширюється на правовідносини, які складаються в процесі приймання електронних документів контролюючим органом, проте не регулює питання надсилання таких документів платником податків не встановлюючи жодних обмежень поведінки платника щодо вчинення дій, спрямованих на реалізацію виконання обов`язку щодо подання відповідних даних контролюючому органу.
Правове значення підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України полягає в тому, що цією нормою звільнено контролюючий орган від обов`язку забезпечувати функціонування електронних сервісів після 18 години та у позаробочі дні.
Разом із тим, аналізований правовий припис підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України не стосується порядку вчинення дій платником податків, а отже, не змінює граничних строків та порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в аспекті спрямованих платником дій для таких цілей.
Так, контролюючий орган вчиняє дії щодо прийняття податкових накладних/розрахунків коригування та надсилання квитанцій в інші строки та з урахуванням обмежень, введених підпунктом 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України - у робочі дні з 8 години до 18 години. Тобто, такі скорочені строки вчинення дій контролюючим органом щодо прийняття електронних документів не означають одночасного обмеження платника податків щодо виконання податкового обов`язку поданням податкових накладних/розрахунків коригування на реєстрацію.
Виходячи із співвідношення предметів регулювання підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України на норм статті 201 ПК України та Порядку № 1246, вчиненню платником дій щодо надіслання на реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування у визначений у Порядку № 1246 строк кореспондують дії контролюючого органу щодо приймання та проведення реєстрації означених накладних відповідно до строків, установлених у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, що становить належний порядок вчинення платником дій з надсилання та прийняття контролюючим органом для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування під час воєнного стану.
При цьому, задля забезпечення належної реалізації процедури реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, контролюючий орган зобов`язаний прийняти податкові накладні/розрахунки коригування, надіслані у межах граничних строків та впродовж операційного дня, визначених для платника у Порядку № 1246, та на наступний робочий день до 18 години, якщо прийняття таких податкових накладних/розрахунків коригування є неможливим у межах попереднього дня з урахуванням строків у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України, прийняти їх та зареєструвати. Іншими словами, у контролюючого органу зберігається обов`язок належного реагування на правомірні дії платника, але з урахуванням обмеженого робочого часу податкового органу згідно з підпунктом 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України.
Показовим також є те, що у подальшому законодавець усунув неоднозначність правового регулювання, закріпивши у підпункті 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України положення про те, що операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин. Ці зміни внесені до підпункту 69.18 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК України згідно із Законом України від 12.01.2023 № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» ПК України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування", який набрав чинності 08.02.2023.
Згідно з введеною нормою визначення операційного дня для цілей вчинення платником дій щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування не пов`язано з робочими днями, а також розширено часові межі для вчинення належних дій платником податку.
Вказані висновки узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 14.12.2023 у справі № 260/5659/22, від 15.08.2024 у справі № 160/20076/23.
Відповідно до п.112.1 ст.112 ПК України особа може бути притягнута до фінансової відповідальності за вчинення податкового правопорушення за умови наявності в її діянні (дії або бездіяльності) вини, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно п. 112.2 ст.112 ПК України особа вважається винною у вчиненні правопорушення, якщо буде встановлено, що вона мала можливість для дотримання правил та норм, за порушення яких цим Кодексом передбачена відповідальність, проте не вжила достатніх заходів щодо їх дотримання.
Вжиті платником податків заходи щодо дотримання правил та норм податкового законодавства вважаються достатніми, якщо контролюючий орган не доведе, що, вчиняючи певні дії або допускаючи бездіяльність, за які передбачена відповідальність, платник податків діяв нерозумно, недобросовісно та без належної обачності.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що позивач своєчасно направив на реєстрацію податкові накладні №№ 43, 45, 46, 38 від 08.11.2022, №№54, 56, 51, 44, 52, 49, 50, 48, 47, 55, 53 від 09.11.2022, №№59, 58, 57 від 10.11.2022, №№ 62, 71, 60, 66, 68, 72, 61, 65, 63 від 11.11.2022, № 73 від 12.11.2022, №№ 77, 74, 75, 64, 78, 76 від 14.11.2022, №№ 82, 79, 80, 81, 83 від 15.11.2022, №№ 175, 166, 167, 174, 165, 170, 162, 169, 172, 168, 164, 163, 171 від 25.11.2022, №№ 132, 140, 131, 130 від 16.12.2022, №№ 157, 150, 156, 149, 152, 148, 146, 153 від 19.12.2022, №№ 161, 160, 162, 163 від 20.12.2022, №№ 167, 168, 169, 165, 166 від 21.12.2022, №№ 184, 185, 182, 181, 179, 180, 187, 183, 186 від 23.12.2022, №№ 189, від 26.12.2022, №№ 204, 206, 205 від 30.12.2022, що підтверджено належними доказами, що свідчить про дотримання ним свого податкового обов`язку та виключає в його діях, як платника податку порушень діючого законодавства України щодо порушення реєстрації податкових накладних.
Наведене не враховано судом першої інстанції , що призвело до невірного вирішення справи в цій частині, тому колегія суддів дійшла висновку, що податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС в Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС України № 0139680414 від 29.05.2023 підлягає скасуванню в частині застосування штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації вищевказаних податкових накладних на суму 116 847.05 грн (за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (№№ 43, 45, 46, 38 від 08.11.2022, №№54, 56, 51, 44, 52, 49, 50, 48, 47, 55, 53 від 09.11.2022, №№59, 58, 57 від 10.11.2022, №№ 62, 71, 60, 66, 68, 72, 61, 65, 63 від 11.11.2022, № 73 від 12.11.2022, №№ 77, 74, 75, 64, 78, 76 від 14.11.2022, №№ 82, 79, 80, 81, 83 від 15.11.2022, №№ 175, 166, 167, 174, 165, 170, 162, 169, 172, 168, 164, 163, 171 від 25.11.2022, №№ 132, 140, 131, 130 від 16.12.2022, №№ 157, 150, 156, 149, 152, 148, 146, 153 від 19.12.2022, №№ 161, 160, 162, 163 від 20.12.2022, №№ 167, 168, 169, 165, 166 від 21.12.2022, №№ 184, 185, 182, 181, 179, 180, 187, 183, 186 від 23.12.2022, №№ 189, від 26.12.2022, №№ 204, 206, 205 від 30.12.2022).
В іншій частині податкове повідомлення-рішення № 0139680414 від 29.05.2023 є правомірним та не підлягає скасуванню.
Інші доводи та заперечення сторін на висновки колегії суддів не впливають.
При цьому, колегія суддів враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у апеляційному провадженні), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (№ 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (№ 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.
Підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміні рішення є: неповне з`ясування судом обставин, що мають значення для справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Стосовно розподілу витрат зі сплати судового збору, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно частини третьої ст. 139 КАС при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Згідно з ч. 6 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо суд апеляційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
Позивач при зверненні до суду з адміністративним позовом, згідно платіжних інструкцій № 43901325 від 19.07.2023 та № 43901430 від 01.08.2023, які міститься в матеріалах справи (т. 1 а.с. 13, т. 2 а.с. 108), сплатив судовий збір на загальну суму 5 775.77 грн, також позивач при зверненні до суду з апеляційною скаргою згідно платіжної інструкції № 43903054 від 15.01.2024 (т. 3 а.с. 184), сплатив судовий збір у розмірі 3 220.80 грн.
З урахуванням прийнятого судом апеляційної інстанції рішення про скасування оскаржуваного судового рішення в частині відмови в задоволенні позову щодо скасування податкового повідомлення - рішення № 0139680414 від 29.05.2023 в частині визначеного ним штрафу на суму 116 847.05 грн, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає стягненню судові витрати в сумі 3 855.94 грн.
Враховуючи те, що справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження, рішення суду апеляційної інстанції не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 292, 293, 308, 310, 311, 313, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» задовольнити частково.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2023 року скасувати в частині відмови в задоволенні позову щодо визнання протиправним і скасування податкового повідомлення - рішення № 0139680414 від 29.05.2023 в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі 116 847.05 грн з прийняттям нового судового рішення про задоволення вимог адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» в цій частині.
Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення - рішення № 0139680414 від 29.05.2023 в частині нарахування штрафних санкцій у розмірі 116 847.05 грн.
В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 16 листопада 2023 у справі № 520/19631/23 року залишити без змін.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у Харківській області (ЄДРПОУ 43983495) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «СХІДНА ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ» (ЄДРПОУ 32262983) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 3 855 (три тисячі вісімсот п`ятдесят п`ять) грн 94 коп.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Л.В. МельніковаСудді Л.В. Курило А.О. Бегунц Повний текст постанови складено 05.09.2024 року
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121416531 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Мельнікова Л.В.