ЄУН: 336/11676/23
Провадження №: 2-о/336/46/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2024 року м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Боєва Є.С.,
присяжних Стоянова І.В., Петрова С.В.,
секретаря судового засідання Сайбель К.О.,
представника заявника ОСОБА_1 ,
представника особи, щодо якої вирішується питання, адвоката Земцової В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району про визнання особи недієздатною,
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшла вищезазначена заява
Заявник зазначає, що ОСОБА_3 перебуває під постійним контролем ОСОБА_2 , він не може в повній миірі висловити свої думки та бажання, згідно довідки МСЕК від 25.05.2010 року йому встановлено другу групу інвалідності безстроково.
Згідно з повідомленням КУ «ОКПЛ» ЗОР від 06.03.2015 р., ОСОБА_3 , знаходиться на диспансерному обліку у лікаря психіатра з діагнозом «Деменція внаслідок епілепсії з генералізованими нападами середньої частоти».
Також заявником надано клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_3 .
Представник заявника підтримав клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.
Представник особи, відносно якої вирішується питання, не заперечувала проти призначення експертизи.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, відповідно до письмової заяви просить вирішити питання про призначення експертизи за відсутності органу опіки.
Суд, вивчивши клопотання, оглянувши матеріали справи, вислухавши думку учасників, суд приходить до таких висновків.
У матеріалах справи наявні медичні документи щодо стану здоров`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Зокрема довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії АД№144067, в якій зазначено, що ОСОБА_3 , є інвалідом дитинства, повідомлення «ОКПЛ» ЗОР від 06.03.2015 р., ОСОБА_3 , знаходиться на диспансерному обліку у лікаря психіатра з 1982 року з діагнозом «Деменція внаслідок епілепсії з генералізованими нападами середньої частоти».
Суд, перевіривши та дослідивши матеріали справи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, адже відповідно до вимог ст.ст. 105, 298 ЦПК України призначення експертизи є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно визначити психічний стан особи, та за наявності достатніх підстав даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи.
За ч. 1 ст. 299 ЦПК України для визначення фактичної можливості фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності, суд може призначити відповідну експертизу.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза в цивільних справах призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом, як це передбачено ч.ч.4-6 ст. 103 ЦПК України.
Відповідно дост.7ЗаконуУкраїни «Просудову експертизу»виключно державнимиспеціалізованими установамиздійснюється судово-експертнадіяльність,пов`язана зпроведеннямсудово-психіатричнихекспертиз.Тому проведеннявідповідноїсудово-психіатричноїекспертизиможе бутидоручено експертам Запорізької філії судово-психіатричних експертиз Державної установи "Інституту судової психіатрії міністерства охорони здоров`я України".
Згідно з ч. 2 ст. 299 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться за рахунок держави.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи. Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 103-105, 252, 260, 298 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Призначити у справі за заявою ОСОБА_5 про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуном судову-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити такі питання:
1. Чи має ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічні захворювання, психічні розлади. Якщо має, то які саме?
2. Чи є такі захворюванні хронічними і стійкими?
2.Чи може ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , через свій психічний стан усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
3.Чи здатний ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , за станом здоров`я фактичну можливість з`явитися в судове засідання та особисто дати пояснення по суті справи?
Проведення експертизи доручити експертам Запорізькій філії судово-психіатричних експертиз державної установи «Інститут психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Зобов`язати заявника ОСОБА_2 доставити ОСОБА_3 до експертів та надати їм амбулаторну карту, заведену на ОСОБА_3 , для проведення експертизи у призначений експертами час.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Є.С. Боєв
Присяжні І.В.Стоянова
С.В. Петров
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121421648 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Боєв Є. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні