Справа № 156/983/24
Номер провадження: 2-о/156/47/24
рядок статзвіту № 25
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 вересня 2024 року сел.Іваничі
Іваничівський районний суд Волинської області у складі:
головуючого - судді Комзюк Н.Н.,
при секретарі - Салатюк Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Володимирський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про надання права на шлюб,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернулася до Іваничівського районного суду Волинської області із заявою, у якій просить надати їй право на укладення шлюбу з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В обґрунтування заяви вказувала, що з жовтня 2024 року вона перебуває у стосунках із ОСОБА_4 . Між ними існує взаємне почуття любові та вони мають намір укласти шлюб. Однак, зареєструвати шлюб наразі неможливо, оскільки на момент звернення до суду з даною заявою вона не досягла повноліття. Наразі вона перебуває на десятому тижні вагітності, батьком дитини є ОСОБА_4 .
Таким чином, заявниця вказує, що надання їй права на реєстрацію шлюбу відповідає її інтересам та інтересам їхньої майбутньої дитини.
У судове засідання заявниця ОСОБА_1 не з`явилась, подала заяву про розгляд справи за її відсутності, заяву просить задовольнити.
Заінтересовані особи - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 у судове засідання не з`явились, подали заяви про розгляд справи без їх участі, проти задоволення заяви не заперечували.
Заінтересована особа - ОСОБА_4 у судове засідання не з`явився, подав заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, заяву про надання права на шлюб підтримав та просив задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Володимирського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень щодо заяви не подав.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Згідно із ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.3 ст.293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб.
Статтею 22 СК України визначено, що шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Відповідно до ст.23 СК України право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Право на шлюб чоловіка та жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у статті 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Сімейним кодексом України встановлено шлюбний вік, тобто вік, з якого особа має право укладати шлюб, для чоловіків та жінок вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Законодавче визначення мінімального віку, з якого особа може вільно укласти шлюб, пояснюється тим, що для вступу у шлюб особа повинна досягти певного ступеню фізичної та психічної зрілості. Досягнення такої зрілості є необхідним як для вільного (усвідомленого) укладення шлюбу та забезпечення народження здорового потомства. Так, право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку 18 років. Проте, в окремих випадках, за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Надання права на шлюб віднесено до компетенції суду. У цій ситуації суд здійснює контрольну функцію: його обов`язком є з`ясування наявності підстав для задоволення заяви, а у даному конкретному випадку встановити наскільки укладення шлюбу відповідатиме інтересам неповнолітньої особи, яка бажає укласти шлюб.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 21.12.2007 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» заява про надання особі, яка досягла чотирнадцяти років, права на шлюб (ст. 23 СК України) повинна розглядатися судом в окремому провадженні (ч. 3 ст. 293 ЦПК України). При цьому, до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.
Як вбачається з копії паспорта громадянина України, ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто, на момент ухвалення рішення, заявниці виповнилось 17 років і вона не досягла, встановленого ст.22 СК України, шлюбного віку.
Зі змісту заяви слідує, що заявниця перебуває у стосунках із ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з яким вони фактично вже створили сім`ю та бажають укласти шлюб.
Відповідно до довідки №44 від 13.08.2024, виданої КНП «Нововолинська центральна міська лікарня», ОСОБА_1 вагітна, строк вагітності 10 тижнів.
Статтею 24 СК України визначено, що шлюб укладається шляхом вільної згоди і ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
ОСОБА_4 своєю заявою підтвердив намір укласти шлюб з ОСОБА_1 .
Будь-яких обставин, які б вказували, що шлюб може зашкодити інтересам заявниці, та перешкод для укладення шлюбу, встановлених ст.26 СК України, судом не встановлено.
Батьки заявниці ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не заперечують проти шлюбу їхньої неповнолітньої доньки.
Відповідно до ч.1 ст.27 СК України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
Вирішуючи заяву про надання права на шлюб, суд враховує спільне бажання заявниці та особи, з якою має бути укладений шлюб, створити сім`ю, у зв`язку з чим вважає, що укладення шлюбу буде відповідати їхнім інтересам та інтересам їхньої майбутньої дитини.
Враховуючи наведене, оскільки надання дозволу на шлюб відповідає інтересам заявниці, яка бажає створити сім`ю, хоча і не досягла шлюбного віку, той факт, що вона вагітна та має намір укласти шлюб для створення повноцінної сім`ї, суд вважає, що надання права на реєстрацію шлюбу відповідає правам та законним інтересам заявниці, а тому приходить до висновку про задоволення заяви.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 263-265, 293, 354 ЦПК України, ст.ст. 22-24 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на реєстрацію шлюбу із ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відомості про учасників справи:
Заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рнокпп - НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ;
Заінтересовані особи:
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рнокпп - НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 .
- ОСОБА_2 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_3 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ;
- Володимирський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Володимирському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ: 42625018, місцезнаходження: Волинська обл., Володимирський р-н, місто Володимир, вул. Франка Івана, 2а).
Суддя Н.Н. Комзюк
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121425562 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи, що виникають із сімейних правовідносин, з них: |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Комзюк Н. Н.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні