Справа № 291/1121/24
Провадження №2/291/441/24
У Х В А Л А
06 вересня 2024 року селище Ружин
Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Гарбарук І.М. , вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Новий колектор» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
02.09.2024 через «Електронний суд» на адресу суду надійшов вказаний позов.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.09.2024 головуючим суддею по справі визначено суддю Гарбарук І.М.
Так, відповідно до ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Поряд з цим, згідно з ч.ч. 1, 4, 6 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Вказані норми цивільного процесуального права є імперативними за методом правового регулювання і їх виконання позивачем є безумовним.
За змістом частини 5 статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати докази надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копії поданих до суду документів.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Відповідно до розділу 2 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.
У порушення наведених норм, позивачем не зазначено та не додано доказів того, що відповідач має зареєстрований кабінет, щоб йому була направлена копія даної позовної заяви з додатками через підсистему "Електронний кабінет".
Суд звертаєувагу,що відповіднодо п.2ч.1ст.177ЦПК Україниу разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
З огляду на викладене, позивачу необхідно надати відомості щодо направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача у відповідності до вимог цивільного процесуального закону.
Крім того, в порушення вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, не долучено копії додатків для суду (наявні лише додатки №1, №18, №19, що засвідчується актом про відсутність додатків до позовної заяви від 02.09.2024).
Відповідно дост. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суд вважає за необхідне позовну заяву ТОВ «Новий колектор» залишити без руху, надавши йому строк для усунення недоліків, зазначених в даній ухвалі суду.
Керуючись ст. ст.175,185,353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Товариства зобмеженою відповідальністю«Новий колектор»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості залишити без руху і надати йому строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо позивачі у встановлений строк виконають, зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ружинського районного суду
Житомирської області І.М. Гарбарук
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121427351 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Гарбарук І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні