Ухвала
від 22.07.2024 по справі 761/25576/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/25576/24

Провадження № 2/761/8393/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2024 року Шевченківського районного суду м. Києва Левицька Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перлина Нивок» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пампін Бізнес» про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перлина Нивок» звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пампін Бізнес» про стягнення заборгованості.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.07.2024 матеріали позовної заяви скарги передані на розгляд судді Левицької Т.В.

Перевіривши матеріали вказаної позовної заяви, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження з огляду на наступне.

Пунктом 1 частини 1 статті 186 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно із частиною першою статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд (частини перша, третя статті 13 ЦПК України).

Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Статтею 20 ГПК України визначено коло справ, які підлягають розгляду в господарському суді, зокрема й справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці; інші справи у спорах між суб`єктами господарювання.

При вирішенні питання про розмежування компетенції судів щодо розгляду подібних справ визначальним є характер правовідносин, з яких виник спір. Суб`єктний склад спірних правовідносин є формальним критерієм, який має бути оцінений належним судом.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Пампін Бізнес» на користь ОСББ «Перлина Нивок», грошові кошти в сумі 41635,51 грн., посилаючись на порушення вказаним Товариством оплати внесків співвласників на управління будинком (утримання будинку, споруд та прибудинкової території та внесків до фондів ОСББ «Перлина Нивок», що призвело до утворення заборгованості перед ОСББ «Перлина Нивок» на день подання даного позову.

Відповідно до п. 1) ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Отже, з урахуванням суб`єктного складу учасників справи, характеру правовідносин, суті спору, змісту позовних вимог, підстав для звернення до суду з вказаним позовом, суд дійшов до висновку про відмову у відкритті провадження, оскільки вказаний спір необхідно розглядати за правилами господарського судочинства.

За таких обставин у відкритті провадження у справі за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перлина Нивок» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пампін бізнес» про стягнення заборгованості, необхідно відмовити.

З огляду на викладене, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 186, ст.ст. 261, 353, 354 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Відмовити у відкриті провадження у цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Перлина Нивок» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пампін Бізнес» про стягнення заборгованості.

Роз`яснити позивачу право на звернення з позовною заявою в порядку господарського судочинства.

Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.07.2024
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу121430904
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —761/25576/24

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Левицька Т. В.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Левицька Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні