ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
м. Київ
26.08.2024Справа № 910/9824/24
Суддя Господарського суду міста Києва Літвінова М.Є., розглянувши матеріали
позовної заяви Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Тернопільської міської ради (46025, Тернопільська обл., Тернопільський р-н, місто Тернопіль, вул.Острозького Василя Костянтина, будинок 6)
до фізичної-особи підприємця Фіцак Оксани Миколаївни ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 70 000,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Тернопільської міської ради звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до фізичної-особи підприємця Фіцак Оксани Миколаївни про стягнення заборгованості в розмірі 70 000,00 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.08.2024. позовну заяву Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Тернопільської міської ради залишено без руху.
Вказану ухвалу суду від 13.08.2024 надіслано до електронного кабінету позивача, що підтверджується повідомленням про доставлення процесуального документа до електронного кабінету особи. Крім того, датою отримання судом інформації про доставку документа (ухвали суду від 13.08.2024) в кабінет ЄС сторони - 15.08.2024.
Частиною 11 ст. 242 ГПК України визначено, що якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Разом з тим, позивачем не виконано вимоги ухвали суду від 13.08.2024 в частині подання до суду:
- письмової заяви, в якій зазначити інформацію щодо здійснення реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі);
- подання відомостей щодо наявності електронного кабінету у позивача та відповідача;
- письмової заяви, в якій зазначити відомості про перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- читабельної копії Договору № 160 від 16.08.2023 року;
- докази, що підтверджують обставини, якими він обґрунтовує позовні вимоги (часткова оплата заборгованості за договором № 160 від 16.08.2023 року).
Статтею 129 Конституції України, як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Згідно із ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Пункт 1 ст. 6 Конвенції гарантує кожному право на звернення до суду позовом щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
В рішеннях Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі "Пелевін проти України", від 30.05.2013 у справі "Наталія Михайленко проти України", зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема щодо умов прийнятності скарг; оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.
Тим не менш, обмеження, що застосовуються, не повинні обмежувати доступ, що залишається для особи, у такий спосіб або такою мірою, щоб сама суть права була порушена. Більш того, обмеження не відповідає п. 1 ст. 6 Конвенції, якщо воно не переслідує легітимну ціль та якщо немає розумного співвідношення між засобами, що застосовуються та ціллю, якої прагнуть досягти (п. 31 рішення Європейського суду з прав людини від 30.05.2013 у справі "Наталія Михайленко проти України").
Враховуючи, що позивач не виконав вимог ухвали Господарського суду м. Києва від 13.08.2024, суд дійшов висновку повернути позовну заяву Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Тернопільської міської ради та додані до неї документи.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Тернопільської міської ради та додані до неї документи повернути заявнику.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені ст.ст. 254,256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя М.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121431842 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні