Ухвала
від 02.09.2024 по справі 127/26697/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/26697/24

Провадження № 1-кп/127/751/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2024 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника обвинуваченогоадвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні, в залі суду у м. Вінниці клопотання прокурора про продовження дії запобіжного заходу обвинуваченому у виді тримання під вартою у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15-ч. 4 ст. 186, ч. 1 ст. 393 КК України, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020030000351 від 03.07.2024, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляді Вінницького міського суду Вінницької області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15-ч. 4 ст. 186, ч. 1 ст. 393 КК України, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020030000351 від 03.07.2024.

Прокурор впідготовчому судовомузасіданні просиласуд продовжитиобвинуваченому ОСОБА_4 строк триманняпід вартоюмотивуючи тим,що ризики,які сталипідставою дляобрання йомутакого запобіжногозаходу,не відпали.Крім того,зауважила,що обвинуваченийраніше неодноразовопритягувався докримінальної відповідальностіза майновізлочини,наразі непрацевлаштований,тому немає постійногоджерела доходу,що свідчитьпро те,що вчиненнямайнових злочинівє йогоєдиним джереломдоходу.Крім того,обставини вчиненнякримінальних правопорушень ОСОБА_4 свідчать проте,що останнійможе впливатина свідків, тому застосування до останнього іншого більш м`якого запобіжного заходу буде малоефективним.

Обвинувачений не заперечував проти задоволення клопотання прокурора.

Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_5 при вирішенні клопотання прокурора про продовження її підзахисному строку тримання під вартою поклалась на розсуд суду.

Вирішуючи клопотання прокурора про продовження обвинуваченому строку дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою, вислухавши думки учасників судового провадження, дослідивши обвинувальний акт та додані до нього документи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту, має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.

Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від суду, вчинити інші кримінальні правопорушення, незаконно впливати на потерпілих у кримінальному провадженні, перешкоджати розгляду кримінального провадження іншим чином.

При вирішенні клопотання прокурора про продовження строку дії обраного обвинуваченому запобіжного заходу, суд враховує вимоги ст. 178 КПК України, а саме: вік та стан здоров`я обвинуваченого, сімейний та матеріальний стан, вид діяльності та місце проживання та інші обставини, що мають значення для прийняття відповідного рішення.

Також суд враховує положення п. с) ч. 1 ст. 5 «Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод» відповідно до якого, нікого не може бути позбавлено свободи, крім таких випадків і відповідно до процедури, встановленої законом, зокрема, законний арешт або затримання особи, здійснене з метою допровадження її до компетентного судового органу за наявності обґрунтованої підозри у вчиненні нею правопорушення або якщо обґрунтовано вважається необхідним запобігти вчиненню нею правопорушення чи її втечі після його вчинення.

Відповідно до положень ст. 194 КПК України, суд при вирішенні клопотання про застосування запобіжного заходу повинен встановити чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні обвинуваченим кримінального правопорушення, наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

У розумінні практики ЄСПЛ, тяжкість обвинувачення не є самостійною підставою для утримання особи під вартою, проте таке обвинувачення у сукупності з іншими обставинами збільшує ризик втечі настільки, що його неможливо відвернути, не взявши особу під варту.

У справі «Ілійков проти Болгарії» від 26.07.2001 ЄСПЛ зазначив, що «суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування або повторного вчинення злочинів».

Тяжкість обвинувачення може бути достатньою причиною разом з іншими причинами в сукупності для обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (рішення ЄСПЛ від 12.03.2013 у справі «Волосюк проти України»).

ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні тяжкого та нетяжкого злочинів і в разі доведення його винуватості йому загрожує покарання у виді позбавлення волі на певний строк. Крім того, ОСОБА_4 раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за майнові злочини, наразі непрацевлаштований, тому не має постійного джерела доходу, що свідчить про те, що вчинення майнових злочинів є його єдиним джерелом доходу. Також, перебуваючи на волі без застосування дієвого запобіжного заходу обвинувачений зможе впливати на свідків з метою зміни ними своїх показань на його користь. Окрім того, існує ризик того, що ОСОБА_4 може переховуватись від суду з метою уникнення можливого призначеного судом покарання.

Відтак, враховуючи вимоги ст. 5 Конвенції «Про захист прав людини та основоположних свобод», фактичні обставини справи, особу обвинуваченого ОСОБА_4 , характер висунутого обвинувачення, тяжкість покарання, у їх взаємозв`язку з можливими ризиками по справі, суд приходить до переконання про необхідність задоволення клопотання прокурора про продовження обвинуваченому запобіжного заходу у виді тримання під вартою ще на 60 днів.

На переконання суду, жоден із більш м`яких запобіжних заходів не забезпечить належної процесуальної поведінки обвинуваченого.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 177, 178, 194, 331, 372 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора про продовження дії запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_4 у виді тримання під вартою задовольнити.

Продовжити запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_4 у виді тримання під вартою на 60 днів з 02.09.2024 до 31.10.2024 включно.

Копію ухвали направити начальнику Державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» для виконання та прокурору Вінницької окружної прокуратури для відома.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду, в частині продовження дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою, протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Подання апеляційної скарги на ухвалу суду не зупиняє її виконання.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення02.09.2024
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу121434716
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Грабіж

Судовий реєстр по справі —127/26697/24

Вирок від 10.10.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

Ухвала від 02.09.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

Ухвала від 02.09.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

Ухвала від 02.09.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

Ухвала від 15.08.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні