2-о/441/125/2024
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
05.09.2024 суддя Городоцького районного суду Львівської області Перетятько О.В., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Городоцька міська рада Львівської області про встановлення факту, що має юридичне значення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , 26.07.2024 звернувся в суд із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, і зокрема, факту належності йому правовстановлюючого документу - Державного акта на право приватної власності на землю серія ІІ-ЛВ №074561, виданого на підставі розпорядження голови Городоцької райдержадміністрації Ради народних депутатів від 14 лютого 2001 року №87, про передачу ОСОБА_1 у приватну власність земельної ділянки площею 1, 2406 га, призначеної для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що на території Добрянської сільської ради, що зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №538.
Вивчивши заяву та додані до неї документи, доходжу наступного висновку.
Заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, викладених в ст. 175 ЦПК Україниі зокрема така не містить, попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які останній поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, а також у заяві не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із заявою (за наявності) та, щодо наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
За положеннями ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з цим, встановлення фактів, що мають юридичне значення можливе за певних умов:
-факти, що підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;
-чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;
-у заявника немає іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;
-встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Згідно ч. 1 ст. 318 ЦПК України, у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.
Відповідно до положень ст. 37 Закону України Про Державний земельний кадастр, у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб. Повідомлення про виявлення помилки може бути надіслано також в електронному вигляді з Державного аграрного реєстру через Єдиний портал адміністративних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Відтак, заявнику на обгрунтування заявлених вимог належало б долучити до матеріалів заяви докази на підтвердження звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин та відповідно докази, що підтверджують відмову у внесенні виправлень, згідно положень ст. 37 Закону України Про Державний земельний кадастр.
Крім цього, окрім копії Державного акту на право приватної власності на землю серія ІІ-ЛВ №074561 та Витягу №320 про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб ВІД 25.07.2024, інших доказів на підтвердження факту належності ОСОБА_1 правовстановлюючого документу Державного акту серія ІІ-ЛВ №074561 від 21.02.2001, до матеріалів заяви не долучено.
Долучення до цивільного позову тільки копій оспорюваного документу не є належним доказом у справі, а витяг про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб свідчить лише про осіб, зареєстрованих за певною адресою.
Суд звертає увагу, що, згідно ст. 13 ЦПК України, збирання доказів у цивільній справі не є обов`язком суду, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Виходячи з наведеного, на підставі ч. 1 ст. 185 ЦПК України, заяву слід залишити без руху для усунення вказаних вище недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
у х в а л и в :
заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Городоцька міська рада Львівської області про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху.
Надати заявнику термін для усунення недоліків заявидесять днів з дня вручення ухвали.
У випадку невиконання вимог ухвали, заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Перетятько О.В.
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121436002 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Перетятько О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні