Ухвала
від 06.09.2024 по справі 285/4598/24
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 285/4598/24

провадження № 2-о/0285/187/24

06 вересня 2024 року м. Звягель

Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Помогаєв А.В., вирішуючи питання відкриття провадження у справі за заявою Акціонерного товариства "Сенс Банк" про визнання спадщини відумерлою,-

ВСТАНОВИВ:

05.09.2024 до суду звернулося АТ "Сенс Банк", з заявою про визнання видумерлою спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_1 .

Перевіривши подану заяву, суддя дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Аналогічний склад учасників справи окремого провадження визначено ч. 3 ст. 42 ЦПК України.

Всупереч наведених положень закону, в якості учасника справи зазначено Ярунську сільську раду як "Третю особу". Такі процесуальні особи беруть участь лише у позовному провадженні. Отже, статус особи зазначено некоректно.

Крім того, прохальна частина заяви містить вимогу про передачу спадкового майна у власність Ружинської селищної (сільської) ради, яка не зазначена в якості учасника справи.

Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що подана заява має недоліки, які виключають її розгляд судом. До такої заяви суд застосовує наслідки, передбачені ст. 185 ЦПК України, а саме залишення заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки поданої заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, заяву необхідно залишити без руху, з встановленням заявнику строку для усунення недоліків, шляхом подання до суду уточненої заяви, оформленої з урахуванням вимог до складу учасників справи, встановлених ч. 3 ст. 42 та ч. 4 ст. 294 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 42, 62, 185, 294 ЦПК України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Акціонерного товариства "Сенс Банк" про визнання спадщини відумерлою - залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення даної ухвали.

Запропонувати заявнику усуненути недоліки заяви шляхом подання до суду уточненої заяви, оформленої з урахуванням вимог до складу учасників справи, встановлених ч. 3 ст. 42 та ч. 4 ст. 294 ЦПК України, з наданням її копій у кількості примірників, що відповідає кількості учасників справи.

Роз`яснити заявнику, що у випадку, якщо вищезазначені недоліки не будуть усунуті у встановлений судом строк, заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Помогаєв

СудНовоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення06.09.2024
Оприлюднено09.09.2024
Номер документу121438739
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —285/4598/24

Ухвала від 06.01.2025

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Помогаєв А. В.

Ухвала від 19.09.2024

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Помогаєв А. В.

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Помогаєв А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні