Єдиний унікальний № 371/644/21
Номер провадження № 1-кп/371/131/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" вересня 2024 р. м. Миронівка
Миронівський районний суд Київської області в складі
головуючого судді ОСОБА_1
за участі секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинувачених ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м Миронівка клопотання захисника ОСОБА_4 про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження у кримінальному провадженні внесене № 12021111220000200 від 26.08.2021 за обвинуваченням
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець селі Потік Миронівського району Київської області, адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 , є фізичною особою підприємцем, раніше не судимий,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець селі Шупики Богуславського району Київської області, адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_2 , займає посаду директора ТОВ «Кепітал Буд Груп», раніше не судимий,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 ч. 2 ст. 366 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_5 , будучи службовою особою, згідно з правилами ч. 3 ст. 18 КК України, вчинив кримінальні правопорушення (злочини) у сфері службової діяльності за наступних обставин.
Відповідно до п.п. 2.1., 4.1. Статуту ТОВ «Кепітал Буд Груп» (код ЄДРПОУ: 41067124), затвердженого протоколом загальних зборів учасників товариства № 02 від 10.05.2017 (далі - Статуту), учасником товариства є ОСОБА_5 . Для забезпечення діяльності товариства за рахунок внесків учасниками створено статутний капітал товариства у розмірі 50 000 грн, ОСОБА_5 є власником частки у розмірі 50 000 грн, що складає 100 % статутного капіталу.
Згідно з п.п. 5.1., 5.2. Статуту, предметом діяльності товариства є здійснення господарської діяльності з метою отримання прибутку. Основними видами діяльності товариства є організація будівництва будівель; будівництво житлових і нежитлових будівель; монтаж водонапірних мереж, систем опалення та кондиціонування; інші будівельно-монтажні роботи; покриття підлоги і облицювання стін та інші спеціалізовані будівельні роботи.
На підставі ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
14.11.2020 між Комунальним некомерційним підприємством Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», від імені якого діяв головний лікар ОСОБА_7 , та ТОВ «Кепітал Буд Груп», від імені якого діяв директор ОСОБА_5 , укладено договір № 14-3132 (далі - договір), предметом якого було виконання робіт по капітальному ремонту фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», розташованого за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, загальною вартістю 1 551 262,02 грн, у тому числі ПДВ 258 543,67 грн.
Згідно п.п 1.1. укладеного договору, підрядник бере на себе зобов`язання своїми силами та засобами, на власний ризик виконати і здати замовнику об`єкт: «ДК 021:2015: 45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація («Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ» по вул. Благовіщенська, 96 в місті Миронівка Київської області»), відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації та згідно з будівельними нормами та правилами відповідно до діючого законодавства в затверджений цим договором термін, а замовник зобов`язується надати підряднику проектно-кошторисну документацію, прийняти закінчений виконаний об`єкт і повністю оплатити вартість виконаних робіт та матеріалів.
Згідно п.п 1.2. договору, виготовлення (замовлення) та узгодження проектно-кошторисної документації, а також отримання дозволів на виконання робіт здійснює замовник.
На підставі положень п.п. 2.1. - 2.14. розділу 2 «Умови договору» укладеного договору, замовник не пізніше 10 календарних днів після набуття чинності цього договору передає підряднику проектно-кошторисну документацію; не пізніше 5 календарних днів після отримання згаданої вище проектно-кошторисної та дозвільної документації і будівельного майданчика підрядник приступає до виконання робіт. Про початок роботи складається відповідний акт, який підписується сторонами; підрядник може звертатися до замовника з пропозиціями щодо внесення змін до проектної документації за умови, що вони не призведуть до підвищення договірної ціни та характеру робіт; замовник може вносити зміни до проектної документації за умови, що вони не призведуть до підвищення договірної ціни і до зміни характеру робіт; у разі не повернення підрядником на вимогу замовника проектно-кошторисної документації підрядник у місячний термін сплачує на користь замовника вартість проектно- кошторисної документації; у разі не повернення підрядником проектно-кошторисної документації на протязі одного місяця підрядник оплачує штрафні санкції в розмірі 120% облікової ставки НБУ за кожен день прострочення, починаючи з дня отримання вимоги замовника стосовно повернення проектно-кошторисної документації; терміни виконання обсягів робіт передбачені до 31.12.2020; підрядник має право достроково виконати свої обов`язки за договором; якщо в ході виконання робіт відрядник допустить відхилення від вимог проектно-кошторисної документації, яке погіршує якість виконання робіт, то підрядник зобов`язаний усунути їх за свій рахунок; за необхідності внесення змін до порядку виконання робіт або до кошторису підрядник узгоджує ці питання із замовником; забезпечення виконання робіт технологічним, енергетичним, електротехнічним обладнанням, апаратурою та інструментом покладається на підрядника; роботи проводяться з матеріалів підрядника; при виконанні робіт зі своїх матеріалів підрядник несе відповідальність за їх доброякісність; підрядник є платником податку на загальних підставах.
Відповідно до п.п. 3.1. - 3.19. розділу 3 «Вартість робіт і порядок розрахунків» вказаного договору, загальна вартість доручених робіт за цим договором встановлюється згідно з тендерною УДКСУ пропозицією та договірною ціною (додаток №1) і становить 1 551 262,02 грн., в тому числі ПДВ 20 % - 258 543,67 грн. Ціна тверда; замовником беруться бюджетні фінансові зобов`язання виключно в межах відповідний фактичних надходжень бюджетних коштів; у разі необхідності можливе зменшення обсягів залежно від реального фінансуванні видатків; акт виконаних робіт готує підрядник і передає для підписання уповноваженому представнику замовника. Уповноважений представник замовника на протязі трьох днів з дня подачі документів перевіряє реальність акту і підписує в частині фактично виконаних обсягів робіт, або надає обґрунтовані зауваження до акту; замовник може приймати рішення про уповільнення термінів виконання робіт, їх зупинення або прискорення з внесенням відповідних змін у договір підряду; договірна ціна може коригуватися тільки за взаємною згодою сторін та з урахуванням положень частини п`ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі». Одностороннє підвищення підрядником договірної ціни не допускається. Сторони у договорі підряду можуть передбачати порядок уточнення договірної ціни у разі: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 3) продовження строку дії договору та виконання зобов`язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об`єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі; 4) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 5) зміни ціни у зв`язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок.
Перегляд договірної ціни обґрунтовується розрахунками і оформляється сторонами шляхом укладання додаткових угод; підрядник не може вимагати уточнення договірної ціни у зв`язку із зростанням цін на ресурси, що використовується для виконання робіт, у разі, коли строки виконання цих робіт порушені з вини підрядника. У таких випадках ціни на ресурси, якщо інше не передбачено договором підряду, визначаються відповідно до цін, що діяли на зазначену в договорі дату закінчення робіт. Додаткові витрати на виконання робіт, пов`язані із зростанням цін на ресурси після зазначеної дати, компенсуються підрядником; якщо виникне необхідність змінити кошторисну вартість робіт, підрядник зобов`язаний повідомити замовника і узгодити з ним це питання до настання терміну здачі чергового етапу робіт; якщо підрядник не попередить замовника про перевищення кошторису, він зобов`язаний виконати роботи, не вимагаючи відшкодування понесених понад кошторис затрат; виходячи з того, що фінансування предмету будівництва здійснюється тільки на протязі фінансового року і замовник, по незалежним від нього причинам, не може гарантувати своєчасне і стабільне фінансування в наступні роки, сторони договору регулюють договірні відносини шляхом укладання додаткових угод, які є невід`ємними частинами договору підряду; замовник проводить оплату виконаних підрядником робіт за їх завершенням, але не пізніше десяти банківських днів після прийняття обсягу виконаних робіт (підписання акта приймання); авансування робіт не передбачається; підрядник гарантує виконання взятих на себе зобов`язань, згідно даного договору своїм майном; у разі затримки бюджетного фінансування розрахунок за виконанні роботи здійснюється протягом 10 банківських днів з дати отримання замовником бюджетного призначення на фінансування закупівлі робіт на свій реєстраційний рахунок; замовник має право затримати кінцеві розрахунки за роботи, виконані з порушення технічних умов і дефектами, виявленими при прийманні об`єкту, до їх усунення; підрядник має право достроково виконати свої обов`язки за договором; замовник має право зменшити обсяг закупівлі робіт, залежно від реального фінансування; одностороннє розірвання договору допускається замовником в разі неналежного виконання підрядником своїх зобов`язань за договором.
Згідно положень п.п. 4.1. - 4.5. розділу 4 «Строки виконання робіт» договору, строки виконання робіт визначаються датою їх початку та закінчення. Невід`ємною частиною договору підряду є календарний план виконання робіт; строки виконання робіт по будівництву об`єкту визначаються: початок робіт: відповідно до пункту 2.2 договору, закінчення робіт: 31 грудня 2020 року; строки виконання робіт можуть переглядатися при наявності обставин, які перешкоджають виконанню робіт, що не залежать від підрядника.
Замовник може приймати рішення про уповільнення термінів виконання робіт, їх зупинення або прискорення з внесенням відповідних змін у договір підряду.
Відповідно до положень п.п. 5.1. - 5.6. розділу 5 «Порядок здачі і приймання робіт» договору, здача-приймання виконаних робіт проводиться поетапно згідно з календарним планом виконання робіт та оформляється «Актом приймання виконаних будівельних робіт» за формою КБ-2в та «Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрат» за формою КБ-3; після завершення виконання робіт підрядник передає замовнику «Акт приймання виконаних будівельних робіт» за формою КБ-2в та «Довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат» за формою КБ-3 для підписання; за умови наявності бюджетного фінансування, замовник зобов`язаний прийняти роботи, виконані підрядником, не пізніше семи календарних днів з дня отримання від підрядника письмового повідомлення про їх виконання; у разі мотивованої відмови замовника прийняти виконані роботи сторонами складається акт з переліком претензій замовника, у якому вказуються терміни усунення недоліків у виконаних роботах; якщо по суті акта про недоліки (порушення якості або обсягів) виникає спір, для участі в прийманні залучається незацікавлена експертна організація; в разі підтвердження факту виявлення недоліків або неналежного виконання робіт, складається акт про недоліки (порушення якості або обсягів) або акт про невиконання робіт, що підписується двома сторонами.
У пунтах 6.1.1 - 6.1.15. розділу 6 «Права та обов`язки сторін» договору передбачені зобов'язання підрядника. Серед яких, в тому числі, виконати якісно та у встановлений термін передбачені цим договором роботи відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації; після завершення виконання робіт надавати замовникові «Акт приймання виконаних будівельних робіт» за формою КБ-2в та «Довідку про вартість виконаних будівельних робі та витрат» за формою КБ-3; інформувати замовника про хід виконання зобов`язань за договором підряду, про обставини, що перешкоджають його виконанню, а також про заходи, необхідні для їх усунення; передати замовнику у порядку, передбаченому законодавством, закінчені роботи на об`єкті.
Згідно положень п.п. 6.2 - 6.2.4. вказаного розділу договору, підрядник наділений певними правами, серед яких, в тому числі, отримувати оплату за виконані обсяги робіт у розмірах, в терміни, передбачені цим договором.
Положеннями п.п. 6.3 - 6.3.5. розділу 6 «Права та обов`язки сторін» встановлені зобов`язання замовника, в тому числі, приймати виконані роботи підрядника за цим договором у порядку, передбаченому чинним законодавством України; проводити розрахунки з підрядником на підставі актів форми №КБ-2в та довідки №КБ-3 при наявності фактичного фінансування об`єкту; забезпечити здійснення технічного нагляду протягом усього періоду будівництва об`єкта в порядку, встановленому законодавством.
Згідно п. 10.1. договору, фінансування робіт (будівництва об`єкта) здійснюється за рахунок бюджетних коштів.
Відповідно до п. 12.1. договору, у разі порушення своїх зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність, визначену цим договором і чинним в Україні законодавством. Порушенням зобов`язання є його невиконання або неналежне виконання, виконання з порушенням умов визначених змістом зобов`язання.
В ході виконання робіт за договором, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_5 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення ТОВ «Кепітал Буд Груп», за адресою: вул. Магнітогорська, 1, літера «О», місто Київ, за допомогою персонального комп`ютера та програмного комплексу «АВК-5 (3.5.3.)», діючи умисно, з метою імітації закінчення виконання частини будівельних робіт за вказаним договором, склав такі завідомо неправдиві офіційні документи:
1. Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датований 16.11.2020 примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №1), який склав у період з 14.11.2020 по 16.11.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, в який вніс недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення першої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 1 000 721,27 грн, задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, зокрема:
-у розділі «Стіни» задекларував застосування дюбелів фасадних довжиною 220 мм у кількості 1773 шт. на загальну вартість 6 082,1 грн, тоді як застосування вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Цоколь» задекларував витрати на теплоізоляцію виробами з пінопласту надземної частини цоколя об`ємом 10,5 м3 загальною вартістю 12 147,66 грн тоді, як фактично вказані роботи передбачені договірною документацією об`ємом 6,209 м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 4 964,34 грн;
-у розділі «Цоколь» задекларував витрати на застосування дюбелів фасадних довжиною 170 мм у кількості 870 шт. на загальну вартість 2 806,97 грн, тоді як застосування вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Цоколь» задекларував витрати на застосування сітки штукатурної скловолокнистої площею 120,75 м2 загальною вартістю 2 471,75 грн, тоді як, застосування вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Цоколь» задекларував витрати на теплоізоляційні плити з пінопласту пінополістирольного об`ємом 10,29 м3 загальною вартістю 24 716,48 грн тоді, як фактично вказані роботи передбачені договірною документацією об`ємом 6,209 м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 10 100,8 грн;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на розробку ґрунту екскаватором з доробкою вручну об`ємом 5,696 м3 на загальну вартість 4 872,33 грн, тоді як, фактично вказані роботи передбачені договірною документацією об`ємом 3,996 м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 82,83 грн;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати по роботам навантаження ґрунту екскаваторами на автомобілі-самоскиди вагою 9,11 тон вартістю 2 213,36 грн, у той час, як фактично навантажено 6,3936 тон, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 60,20 грн;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати по перевезенню ґрунту до 5 км вагою 9,1136 тон вартістю 321,8 грн у той час, як фактично перевезено ґрунту вагою 5,994 тони, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 110,15 грн;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати по улаштуванню залізобетонних фундаментів об`ємом понад 5 м3 до 25 м3 під устаткування об`ємом 8, 544 м3 вартістю 284 477,78 грн тоді, як фактично вказані роботи передбачені договірною документацією об`ємом 6,66 м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 5 359,56 грн;
Отже, до Акту №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датованого 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, протягом вищезазначеного період часу, підрядником внесені відомості, які не відповідають дійсності щодо будівельних робіт та матеріалів, які фактично не виконані, а також витрати, які підрядник під час виконання будівельних робіт не поніс, оскільки будівельні роботи з капітального ремонту фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», станом на момент складання офіційних документів, фактично виконані не у повному обсязі.
Після одержання повідомлення підрядника про готовність до передачі закінчених робіт (об`єкта будівництва) замовник зобов`язаний негайно розпочати їх приймання (п. 89 Загальних умов укладання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (зі змінами).
Вказаними нормами повинні керуватися всі суб`єкти господарювання, котрі здійснюють на території України господарську діяльність, пов`язану із створенням об`єкта архітектури, та замовники даних робіт, в тому числі і на замовлення підприємств, установ, органів та організацій державної і комунальної форм власності та за бюджетні кошти.
В подальшому, в період з 14.11.2020 по 16.11.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_5 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення ТОВ «Кепітал Буд Груп», за вказаною вище адресою, підписав складений ним завідомо неправдивий документ, а саме Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датований 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, і завірив його відбитком круглої мастичної печатки ТОВ «Кепітал Буд Груп», засвідчивши цим самим документ, що має недостовірну інформацію про обсяги і вартість виконаних робіт, надавши йому статус офіційного.
Після цього, 16.11.2020 ОСОБА_5 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, надав зазначений завідомо неправдивий документ замовнику робіт, - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_7 , який у свою чергу також підписав та завірив його відтиском печатки Миронівської центральної районної лікарні.
Внаслідок складення та подання у такий спосіб директором ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_5 , зазначеного документу, згідно платіжного доручення № 2 від 16.11.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» м. Київ, з рахунку КНП «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 1 000 721,27 грн.
2. Акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №2), в який вніс недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення другої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 433 259,96 грн, задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, зокрема:
-у розділі «Стіни» задекларував витрати на придбання штукатурки «Cerezit СТ-64» у кількості 592,68 кг на загальну вартість 24 376,93 грн, тоді, як у договірній документації передбачено витрати на придбання вказаного матеріалу на суму 22 800,4 грн, що становить невідповідність у сумі 1 576,53 грн;
-у розділі «Стіни» задекларував витрати на придбання утеплювача з базальтової вати товщиною 30 мм об`ємом 1,8816 м3 на загальну вартість 2 765,4 грн тоді, як фактично вказаного матеріалу витрачено у об`ємі 0,5645м3, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 3 642,31 грн;
-у розділі «Цоколь» задекларував витрати на застосування дюбелів фасадних довжиною 170 мм у кількості 903 шт. на загальну вартість 2 913,44 грн, тоді як застосування вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Цоколь» задекларував витрати на роботи по декоративному штукатурення цоколя площею 105 м2 загальною вартістю 21 641,37 грн, тоді як фактично вказані роботи проведено у обсязі 62,09 м2, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті на суму 9 286,31 грн;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по муруванню зовнішніх стін з газобетонних блоків у обсязі 3,532 м2 загальною вартістю 1 355,12 грн, тоді як фактично об`єми вказаних робіт перевищено та виконано у обсязі 9,964 м2, що становить невідповідність у грошовому еквіваленті у сумі 2 467,77 грн;
-у розділах Акту № 2 задекларував витрати на придбання суміші для укладення блоків з газобетону АЕРОС у кількості 249,0943 кг, що згідно нормовитрат не відповідає дійсності та становить невідповідність у грошовому еквіваленті на суму 652,82 грн;
-у розділах Акту №2 задекларував витрати на придбання газобетонних блоків АЕРОС D500 розмірами 200?288?600 мм у кількості 3,49668 кг, що згідно нормовитрат не відповідає дійсності та становить невідповідність у грошовому еквіваленті на суму 8 547,10 грн;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання ролетних воріт вартістю 36 734,47 грн, тоді, як у договірній документації передбачено витрати на придбання вказаного виробу у сумі 23 814,48 грн, що становить невідповідність у сумі 12 919, 99 грн;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання штукатурки «Cerezit СТ-64» у кількості 41,13 кг тоді, як у договірній документації передбачено витрати на придбання вказаного у обсязі 38,47, що становить невідповідність у сумі 231,3402 грн.
Отже, до Акту №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датованого 09.12.2020 примірної форми № КБ-2в, протягом вищезазначеного період часу, підрядником внесені відомості, які не відповідають дійсності щодо будівельних робіт та матеріалів, які фактично не виконані, а також витрати, які підрядник під час виконання будівельних робіт не поніс, оскільки будівельні роботи по капітального ремонту фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», станом на момент складання документ фактично не виконані.
В подальшому, в період з 16.11.2020 по 09.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи за місцем розташування офісного приміщення, підписав складений ним завідомо неправдивий документ, а саме Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, і завірив його відбитком круглої мастичної печатки ТОВ «Кепітал Буд Груп», засвідчивши цим самим документ, що має недостовірну інформацію про обсяги і вартість виконаних робіт, надавши йому статус офіційного.
Після цього, 09.12.2020 ОСОБА_5 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96 міста Миронівка Київської області, надав зазначений завідомо неправдивий документ замовнику робіт - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_7 , який у свою чергу також підписав та завірив його відтиском печатки Миронівської центральної районної лікарні.
Внаслідок складення та подання у такий спосіб директором ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_5 зазначеного документу, згідно платіжного доручення №5 від 09.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» міста Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 433 259,96 грн.
3. Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №3), в який вніс недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення третьої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 117 280,79 грн, задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, зокрема :
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання кабелю ПВХ каналу 25?25 мм на загальну вартість 2 027,05 грн, тоді, як у договірній документації не передбачено витрати на придбання вказаного матеріалу;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання 40 метрів кутників розміром 75?75?5 на загальну вартість 5 057,60 грн тоді, як фактично вказані матеріали відсутні;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на придбання 24 метрів швелеру 12 на загальну вартість 7 623,60 грн тоді, як фактично вказані матеріали відсутні;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по улаштуванню матеріалів у обсязі 0,315 м3 загальною вартістю 1 638,65 грн, тоді як фактично вказані роботи не виконано;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по улаштуванню крокв з дощок у обсязі 1,344 м3 загальною вартістю 14 212,33 грн, тоді як фактично вказані роботи не виконано;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по установленні 72 кріплень крокв болтами загальною вартістю 4 832 грн, тоді як виконання вказаних робіт та використання вказаних матеріалів не передбачено умовами договору;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по утепленню фасадів мінеральними плитами товщиною 20 мм з опорядженням декоративним розчином за технологією «Cerezit», укоси шириною до 300 мм в об`ємі 6,88 м2 загальною вартістю 4 604,55 грн, тоді як виконання вказаних робіт та використання вказаних матеріалів не передбачено умовами договору;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання утеплювача піностерол, товщиною 20 мм в об`ємі 0,1376 м3 загальною вартістю 380,52 грн, тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання суміші «Cerezit CT-190» вагою 0,08415 тон загальною вартістю 572,43 грн, тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання сітки штукатурної скловолокнистої в об`ємі 8,811 м2 загальною вартістю 180,36 грн, тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання ґрунтувальної фарби «Cerezit CT16» в об`ємі 1,1715 літрів загальною вартістю 23,28 грн, тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору.
-у розділі «Навіс» Акту №3 задекларував витрати на використання штукатурки «Cerezit CT-64» в об`ємі 18,9255 кілограм загальною вартістю 728,06 грн, тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на використання акрилової фасадної краски «Cerezit CT 42» в об`ємі 3,3 кілограм загальною вартістю 207,64 грн, тоді як використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
-у розділі «Навіс» задекларував витрати на роботи по улаштуванню інформаційної вивіски в обсязі 0,075 тон загальною вартістю 1 689,84 грн, тоді як виконання даних робіт та використання вказаного матеріалу не передбачено умовами договору;
Отже, до Акту № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датованого 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, протягом вищезазначеного період часу, підрядником внесені відомості, які не відповідають дійсності щодо будівельних робіт та матеріалів, які фактично не виконані, а також витрати, які підрядник під час виконання будівельних робіт не поніс, оскільки будівельні роботи по капітального ремонту фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», станом на момент складання документу фактично виконані не у повному обсязі.
В подальшому, в період з 09.12.2020 до 23.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, директор ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_5 , підписав складений ним завідомо неправдивий документ, а саме Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, і завірив його відбитком круглої мастичної печатки ТОВ «Кепітал Буд Груп», засвідчивши цим самим документ, що має недостовірну інформацію про обсяги і вартість виконаних робіт, надавши йому статус офіційного.
Після цього, 23.12.2020, перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96 міста Миронівка Київської області, ОСОБА_5 надав зазначений завідомо неправдивий документ замовнику робіт - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_7 , який також підписав та завірив його відтиском печатки Миронівської центральної районної лікарні.
Внаслідок складення та подання у такий спосіб директором ТОВ «Кепітал Буд Груп» ОСОБА_5 зазначеного документу, згідно платіжного доручення № 6 від 23.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» міста Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», перераховано бюджетні кошти на суму 117 280,79 грн.
Згідно примітки до ст. 358 КК України, під офіційним документом розуміються документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи-докази у правозастосовній діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі само зайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм і містять передбачені законом реквізити.
Акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датований 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, Акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, бланк якого затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 293 від 05.07.2013 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б Д.1.1-1:2013», є офіційними документами.
Згідно з висновками проведеної будівельно-технічної експертизи №1100/02-2021 від 24.02.2021, вартість робіт, які фактично не виконані або виконані поза умовами договору від 14.11.2020 № 14-3132, але внесені у звітну документацію, а саме актів форми Кб-2В, відповідно до проведених розрахунків, становить: 203 638,12 грн, в т.ч. ПДВ: 33 939,69 грн.
Внаслідок завищення обсягу вартості виконаних робіт ТОВ «Кепітал Буд Груп», згідно договору від 14.11.2020 № 14-3132 «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області», ОСОБА_5 спричинив юридичній особі КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» майнову шкоду на суму 203 638,12 грн.
Дії ОСОБА_5 кваліфікуються за ч. 1 ст. 366 КК України як складення та видача службовою особою завідома неправдивих офіційних документів.
ОСОБА_6 , будучи службовою особою, згідно з правилами ч. 3 ст. 18 КК України, вчинив кримінальні правопорушення (злочини) у сфері службової діяльності за наступних обставин.
Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців ОСОБА_6 11.11.2016 внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків № НОМЕР_2 , де визначено види господарської діяльності: 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель; 42.11 будівництво доріг і автострад; 47.99 інші види роздрібної торгівлі поза магазинами.
Відповідно до кваліфікаційного сертифікату серії АТ НОМЕР_3, виданого 14.09.2015 згідно рішення Атестаційної архітектурно-будівельної комісії, ОСОБА_6 пройшов професійну атестацію та має право на здійснення технічного нагляду за будівництвом будівель і споруд, як інженер технічного нагляду.
Відповідно до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва обєкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11 липня 2007 року № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» (далі Порядок), технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.
На підставі п. 2 Порядку, технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.
Відповідно до п. 3 Порядку, технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.
Відповідно до п. 5 Порядку, особи, що здійснюють технічний нагляд:
1)проводять перевірку:
-наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання що використовуються під час будівництва об'єкта, - технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо;
-відповідності виконаних будівельно-монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів;
-відповідності обсягів та якості виконаних будівельно-монтажних робіт проектно-кошторисній документації;
-виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду;
2)ведуть облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно-монтажних робіт, а також будівельно-монтажних робіт, виконаних з недоліками;
3)проводять разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів;
4)повідомляють підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів;
5)оформляють акти робіт, виконаних з недоліками;
6)беруть участь у проведенні перевірки: робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно-монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спеціального обладнання, устаткування і механізмів технічним умовам; органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю;
7)виконують інші функції, пов'язані з технічним наглядом на відповідному об'єкті.
Відповідно до п. 6 Порядку, особи, що здійснюють технічний нагляд, мають право вимагати від підрядника:
1)виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної та іншої технічної документації, дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і прийняття робіт;
2)зупинення робіт у разі застосування ним матеріалів, деталей, конструкцій та виробів, які не відповідають вимогам нормативних документів;
3)проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання - технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення їм про такі випробування;
4)усунення відхилень від проектних рішень, недоліків (дефектів) та недоробок і повторного пред'явлення робіт для здійснення технічного нагляду;
5)зупинення виконання робіт до оформлення актів огляду прихованих робіт; будівельно-монтажних робіт у разі виявлення понаднормативної деформації об'єкта або загрози обвалу конструкцій та вжиття невідкладних заходів для запобігання виникненню аварії.
Згідно з приписами п. 7 Порядку, у разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта, та відмови підрядника їх усунути особа, що здійснює технічний нагляд, повідомляє про це замовнику (забудовнику) і відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.
14.11.2020 між комунальним некомерційним підприємством Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», від імені якого діяв головний лікар ОСОБА_7 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_6 , який діяв на підставі виписки про державну реєстрацію від 11.11.2016 за № 23410000000004641, укладено договір № 141120-тн про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту: «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області», за кодом ДК 021:2015-71520000-9 (71521000-6) - Послуги з нагляду за будівельними майданчиками (далі - договір).
Згідно п.п. 2.1.1., 2.1.3. договору, виконавець, яким був ОСОБА_6 , зобов`язаний не допускати проведення та прийомку виконаних будівельно-монтажних робіт з порушенням вимог погодженого та затвердженого проекту будівельних робіт, будівельних норм, правил, стандартів і технічних умов, використання недоброякісних будівельних матеріалів конструкцій, виробів, терміново повідомляти Замовнику, та відповідним дозвільним органам про роботи виконані з порушенням; терміново повідомляти замовника про виникнення обставин, що перешкоджають належному виконанню своїх зобов'язань, згідно з цим договором, як що такі виникли.
На підставі п.п. 3.1. договору, загальна вартість наданих послуг за вказаним договором за згодою сторін складає 6 170,68 грн.
Згідно п.п. 6.1., договір набирає чинності після підписання його сторонами та діє до повного завершення будівельних робіт, а в частині обов`язків по оплаті надання послуг по фінансовим та гарантійним обов`язкам - до повного проведення розрахунків та не пізніше ніж 31.12.2020.
ОСОБА_6 , згідно кваліфікаційного сертифікату серії АТ НОМЕР_3, виданого 14.09.2015, договору № 141120-тн від 14.11.2020, мав право на здійснення технічного нагляду за будівництвом будівель і споруд, як інженер технічного нагляду від імені та за дорученням комунального підприємства Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», і, як наслідок, представляючи підприємство у відносинах із третіми особами, зобов'язаний був діяти виключно в інтересах підприємства, добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень, наданих відповідно до чинного законодавства України.
Таким чином, ОСОБА_6 , будучи у встановленому порядку уповноваженою особою підприємства за спеціальними повноваженнями, згідно ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою та вчинив правопорушення у сфері службової діяльності за наступних обставин.
На виконання умов договору №14-3132 від 14.11.2020 «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області», підрядною організацією ТОВ «Кепітал Буд Груп» в період часу з 14.11.2020 по 16.12.2020 виконано частину будівельних робіт по капітальному ремонту вказаного об`єкта.
Після складання обвинуваченим ОСОБА_5 Акта № 1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датованого 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, в який внесено наведені вище недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення першої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 1 000 721,27 грн, яким задекларовано факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, підписання вказаного Акта № 1 головним лікарем КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_7 для його подальшого підпису представником технічного нагляду за об`єктом будівництва, вказаний Акт був наданий обвинуваченому ОСОБА_6 для підписання.
16.11.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_6 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, не здійснивши належним чином заходів щодо контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту вказаного об`єкту, отримавши завідомо неправдивий офіційний документ, складений та підписаний виконавцем робіт - Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року, датований 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, достовірно знаючи про невідповідність наявних виконаних робіт по вказаному об`єкту будівництва відомостям, задекларованим у вказаному Акті №, діючи з метою фіктивного посвідчення факту належного виконання будівельних робіт по вказаному об`єкту будівництва, в супереч вимогам Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» та покладених на нього обов`язків, відповідно до договору № 141120-тн від 14.11.2020 про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту будівництва: «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», підписав складений виконавцем робіт завідомо неправдивий офіційний документ: Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року від 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, та засвідчив його відтиском круглої мастичної печаті.
Фіктивно засвідчивши факт належного виконання робіт під контролем представника технічного нагляду за вказаним об`єктом будівництва, шляхом підписання завідомо неправдивого документа, складеного виконавцем робіт - Акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року від 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, що відображає недостовірну інформацію про факт виконання відповідних робіт підрядною організацією, ОСОБА_6 передав його головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_7 для подальшого спрямування в органи Державної казначейської служби України.
На підставі завідомо неправдивого офіційного документу - Акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року від 16.11.2020, примірної форми № КБ-2в, головним бухгалтером КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_8 виготовлене платіжне доручення № 2 від 16.11.2020, на підставі якого, 18.11.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» у місті Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 1 000 721,27 грн.
Після складання обвинуваченим ОСОБА_5 Акта № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датованого 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №2), в який внесено наведені вище недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення другої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 433 259,96 грн, задекларувавши при цьому факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, підписання вказаного Акта головним лікарем КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_7 , акт надано для його подальшого підпису представником технічного нагляду за об`єктом будівництва.
09.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_6 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, міста Миронівка Київської області, не здійснивши належним чином заходів щодо контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту вказаного об`єкту, отримавши завідомо неправдивий офіційний документ, складений та підписаний виконавцем робіт, а саме Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року, датований 09.12.2020 примірної форми № КБ-2в, достовірно знаючи про невідповідність наявних виконаних робіт по вказаному об`єкту будівництва відомостям, задекларованим у вказаному Акті №2 примірної форми № КБ-2в, діючи з метою фіктивного посвідчення факту належного виконання будівельних робіт по вказаному об`єкту будівництва, в супереч вимогам Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» та покладених на нього обов`язків, відповідно до договору № 141120-тн від 14.11.2020 про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту будівництва: «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», підписав складений виконавцем робіт завідомо неправдивий офіційний документ - Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, та засвідчив його відтиском круглої мастичної печаті.
Фіктивно засвідчивши факт належного виконання робіт під контролем представника технічного нагляду за вказаним об`єктом будівництва, шляхом підписання завідомо неправдивого документа, складеного виконавцем робіт, а саме Акту №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, що відображає недостовірну інформацію про факт виконання відповідних робіт підрядною організацією, ОСОБА_6 передав його головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_7 для подальшого спрямування в органи Державної казначейської служби України.
На підставі завідомо неправдивого офіційного документу -Акта №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 09.12.2020, примірної форми № КБ-2в, головним бухгалтером КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» виготовлене платіжне доручення №5 від 09.12.2020, на підставі якого, 10.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» місто Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 433 259,96 грн.
Після складення обвинуваченим ОСОБА_5 Акта № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в (далі - Акт №3), в який внесено наведені вище недостовірні відомості, які відображають перелік об`ємів та обсягів робіт з проведення другої частини капітального ремонту вказаного об`єкта будівництва, загальною вартістю 117 280,79 грн, яким задекларовано факт виконання робіт та обсяги окремих робіт, що не відповідають дійсності та завищені розміри витрат на закупівлю матеріалів та виробів, підписання вказаного документа головним лікарем КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» ОСОБА_7 , він був наданий для підписання ОСОБА_6
23.12.2020, точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_6 , перебуваючи в кабінеті головного лікаря КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня», за адресою: вул. Благовіщенська, 96, місто Миронівка Київської області, не здійснивши належним чином заходів щодо контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час капітального ремонту вказаного об`єкту, отримавши завідомо неправдивий офіційний документ, складений та підписаний виконавцем робіт, а саме Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року, датований 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, достовірно знаючи про невідповідність наявних виконаних робіт по вказаному об`єкту будівництва відомостям, задекларованим у вказаному Акті №3 примірної форми № КБ-2в, діючи з метою фіктивного посвідчення факту належного виконання будівельних робіт по вказаному об`єкту будівництва, в супереч вимогам Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 11.07.2007 № 903 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури» та покладених на нього обов`язків, відповідно до договору № 141120-тн від 14.11.2020 про надання послуг щодо здійснення технічного нагляду у виконанні робіт по об`єкту будівництва: «Капітальний ремонт фасаду приймального відділення КНП «Миронівська ЦРЛ», підписав складений виконавцем робіт завідомо неправдивий офіційний документ, а саме Акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, та засвідчив його відтиском круглої мастичної печаті.
Фіктивно засвідчивши факт належного виконання робіт під контролем представника технічного нагляду за вказаним об`єктом будівництва, шляхом підписання завідомо неправдивого документа, складеного виконавцем робіт - Акта №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, що відображає недостовірну інформацію про факт виконання відповідних робіт підрядною організацією, ОСОБА_6 передав його головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_7 для подальшого спрямування в органи Державної казначейської служби України.
На підставі вказаного завідомо неправдивого офіційного документу - Акта №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, примірної форми № КБ-2в, головним бухгалтером КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» виготовлене платіжне доручення №6 від 23.12.2020, на підставі якого, 24.12.2020, на банківський рахунок ТОВ «Кепітал Буд Груп» НОМЕР_1 , відкритий в Київському ГРУ АТ КБ «Приват Банк» місто Київ, з рахунку КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» перераховано бюджетні кошти на суму 117 280,79 грн.
Згідно висновку за результатами проведення будівельно-технічної експертизи №1100/02-2021 від 24.02.2021, вартість робіт, які фактично не виконані або виконані поза умовами договору від 14.11.2020 № 14-3132, але внесені у звітну документацію, а саме актів форми Кб-2В, відповідно до проведених розрахунків, становить: 203 638,12 грн, в т.ч. ПДВ 33 939, 69 грн.
Внаслідок підписання ОСОБА_6 Акта №1 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2020 року від 16.11.2020, Акта №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року від 09.12.2020 та Акта №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень-2 2020 року від 23.12.2020, в яких відображено завищені обсяги вартості виконаних робіт ТОВ «Кепітал Буд Груп», згідно договору від 14.11.2020 № 14-3132, та подальшої видачі вказаних неправдивих офіційних документів замовнику робіт - головному лікарю КНП Миронівської районної ради «Миронівська ЦРЛ» ОСОБА_7 , юридичній особі, а саме КНП Миронівської районної ради «Миронівська центральна районна лікарня» спричинено майнову шкоду на суму 203 638,12 грн.
Дії ОСОБА_6 кваліфіковані за ч. 1 ст. 366 КК України, як видача службовою особою завідома неправдивих офіційних документів.
До Миронівського районного суду Київської області направлено обвинувальні акти у кримінальних провадженнях :
№ 12021111220000266 від 26.08.2021 за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України;
№ 12021111220000200 від 25.06.2021 за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України;
№ 12021111220000035 від 01.02.2021 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України;
№ 12021111220000220 16.07.2021 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.
Ухвалою судді Миронівського районного суду Київської області від 06 липня 2021 року призначено підготовче судове засідання в кримінальному провадженні № 12021111220000200 за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.
Ухвалою судді Миронівського районного суду Київської області від 30 липня 2021 року призначено підготовче судове засідання в кримінальному провадженні № 12021111220000220 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.
Ухвалою судді Миронівського районного суду Київської області від 01 вересня 2021 року призначено підготовче судове засідання в кримінальному провадженні № 12021111220000035 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Ухвалою судді Миронівського районного суду Київської області від 01 вересня 2021 року призначено підготовче судове засідання в кримінальному провадженні № 12021111220000266 за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Ухвалою Миронівського районного суду Київської області від 28 вересня 2021 року матеріали вказаних кримінальних проваджень № 12021111220000035 та № 12021111220000220 об`єднано в одне кримінальне провадження № 12021111220000220.
Ухвалою Миронівського районного суду Київської області від 11 січня 2022 року матеріали кримінальних проваджень № 12021111220000200, № 12021111220000266 за обвинуваченням ОСОБА_6 та № 12021111220000220 за обвинуваченням ОСОБА_5 об`єднано в одне кримінальне провадження № 12021111220000200.
16.10.2023 року від Київського апеляційного суду до Миронівського районного суду Київської області надійшли матеріали кримінального провадження № 12021111220000200, за обвинуваченням ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 366 КК України.
Ухвалою суду від 23.10.2023 року вказане кримінальне провадження призначене до підготовчого судового засідання на 01.11.2023.
Ухвалою миронівського районного суду Київської області 07.02.2024 справу призначено до судового розгляду.
Під час судового розгляду захисник - адвокат ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , заявив клопотання, в якому просив закрити ч. 1 ст. 366 КК України дане кримінальне провадження у зв`язку із закінченням строків давності.
Обвинувачений ОСОБА_5 підтримав клопотання захисника.
Обвинувачений ОСОБА_6 заявив клопотання, в якому просив закрити ч. 1 ст. 366 КК України дане кримінальне провадження у зв`язку із закінченням строків давності.
Прокурор позицією захисника обвинуваченого ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та обвинуваченого ОСОБА_6 , щодо наявності підстав для звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності на підставі ч.1 ст. 49 КК України у зв`язку із закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 366 КК України та не заперечував щодо задоволення клопотання захисника. Окремо пояснив, що провадження у вказаній справі не зупинялося, а будь-яких обставин, які б переривали строк притягнення до кримінальної відповідальності, немає, нових злочинів обвинуваченими вчинено не було.
Представник потерпілої особи в судове засідання не з`явився, направив до суду заяву про те, що судове засідання 03.09.2024 провести у його відсутність та відсутність потерпілої особи.
Суд перевірив дані про судимість, з яких встановлено, що обвинувачені є раніше не судимими особами.
З`ясувавши добровільність подання клопотань про закриття провадження, роз`яснивши обвинуваченим наслідки закриття кримінального провадження у справі, а також вислухавши думку прокурора і думку захисника, суд вирішив, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Зі змісту пункту 1 частини 2 ст.284КПК України вбачається, що кримінальне провадження закривається у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Згідно ч.1 ст.285КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
За змістом ст.286КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
У відповідності до ч.4 ст.286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність (ч. 3 ст. 288 КПК України).
Згідно з п. 2 ч. 3ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у кримінальній справі за наявності підстав, передбачених ч. 2ст.284 КПК України.
Відповідно до ст.4КК України злочинність і караність, а також інші кримінально - правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.
Часом вчинення кримінального правопорушення визнається час вчинення особою передбаченої законом про кримінальну відповідальність дії або бездіяльності.
Таким чином, передумовою звільнення від кримінальної відповідальності за спливом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності є встановлення судом обставин вчинення особою невеликої або середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого кримінального правопорушення.
Згідно зі ст.44 КК України, особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом, здійснюються виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.
Частиною 1 ст. 366 КК України (в редакції, що діяла на момент вчинення злочину) передбачена відповідальність за Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів, що карається штрафом до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Початковим моментом перебігу строку притягнення до кримінальної відповідальності у згаданому кримінальному провадженні є день вчинення особою інкримінованого ОСОБА_6 та ОСОБА_5 кримінального правопорушення 09.12.2020 року.
Статтею 49 КК України передбачені умови звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності.
Ця норма кримінального закону є імперативною, тобто підлягає обов`язковому застосуванню судом за наявності встановлених законом умов, і розширеному тлумаченню не підлягає.
Відповідно невизнання особою вини не є перешкодою для звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України.
Згідно з п. 2 ч.1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.
У відповідності до ст.12КК України злочин, за вчинення якого обвинувачується ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , відноситься до злочинів невеликої тяжкості.
Обставини, передбачені ч. ч. 2 та 3 ст. 49 КК України, відсутні, перебіг давності не зупинявся, не переривався.
Відповідно до постанови пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005року №12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» а саме абзацу 5 пункту 2: при вирішенні питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд (суддя) під час попереднього, судового, апеляційного або касаційного розгляду справи повинен переконатися що діяння, яке поставлено особі за провину, дійсно мало місце, що воно містить склад злочину і особа винна в його вчиненні, а також що умови та підстави її звільнення від кримінальної відповідальності передбачені КК України. Тільки після цього можна постановити (ухвалити) у визначеному КПК України порядку відповідне судове рішення.
Відповідні роз`яснення містяться й у п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 12 "Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності", де зазначено, що ухвалити рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності можна лише за наявності її згоди на закриття справи з відповідної підстави.
Пунктом 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України №12"Пропрактику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності" 23 грудня 2005 року роз`яснено, що особа підлягає звільненню від кримінальної відповідальності за ст.49 КК України, якщо з дня вчинення нею злочину до набрання вироком законної сили минули певні строки давності і вона не ухилялася від слідства або суду та не вчинила нового злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_6 та ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності на підставі ст.49 КК України, оскільки злочин, передбачений ч.1ст. 366 КК України, у відповідності до ст.12КК України відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, з дня вчинення злочину минуло більше трьох років, обставини, передбачені ч. ч. 2 та 3 ст. 49 КК України, відсутні, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 фактичні обставини вчинення кримінального правопорушення не оспорює, наслідки закриття справи за підставами ст. 49 КК України судом роз`яснені, обвинувачені погодились на закриття кримінального провадження з нереабілітуючої підстави згідно ст. 49 КК України.
За таких обставин, суд приходить до переконання, що обвинувачених слід звільнити від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, передбачених ст. 49 КК України, а кримінальне провадження щодо нього закрити на підставі п.1 ч. 2 ст. 284 КПК України.
Згідно правової позиції Верховного суду, викладеної в Постанові від 10.08.2022 у справі №161/694/20 (провадження № 51-811км21), у разі постановлення ухвали про закриття кримінального провадження у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності заявлений у кримінальному провадженні цивільний позов по суті не вирішується, а залишається без розгляду. У такому випадку позивач вправі вирішити свої вимоги в порядку цивільного судочинства.
З огляду на викладене, суд зазначає, що цивільний позов Миронівського відділу Обухівської окружної прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Миронівської міської ради «Миронівська опорна багатопрофільна лікарня» про стягнення з ОСОБА_5 203 638, 12 гривень в якості матеріальної шкоди слід залишити без розгляду, роз`яснивши потерпілому його право на вирішення питання про відшкодування спричиненої злочином шкоди в порядку цивільного судочинства.
Так, положеннями ч.2 ст.124 КПК України встановлено, що суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта у разі ухвалення обвинувального вироку.
Водночас кримінальним процесуальним законом не передбачено стягнення процесуальних витрат з особи, кримінальне провадження стосовно якої закрито на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України у зв`язку зі звільненням її від кримінальної відповідальності.
Разом з тим, відповідно до висновку об`єднаної палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, викладеному у постанові від 12.09.2022 № 203/241/17, якщо особа звільняється від кримінальної відповідальності на підставі ст.49КК України у зв`язку із закінченням строків давності, то процесуальні витрати, понесені органом досудового розслідування та пов`язані зі здійсненням кримінального провадження, в тому числі й витрати на проведення експертизи, не стягуються з особи, кримінальне провадження щодо якої закрито на цій підставі, а відносяться на рахунок держави, окрім витрат, пов`язаних, зокрема, із залученням експерта стороною захисту.
З матеріалів кримінального провадження вбачається,що ініціатором проведення судових експертиз був орган досудового розслідування, а стороною захисту не було залучено жодних експертів.
Таким чином, процесуальні витрати за проведення по справі експертиз в сумі 20936грн. 76коп. слід віднести на рахунок держави.
Керуючись ст.ст.284, 314, 371, 372 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання захисника ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_4 - задовольнити.
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_6 - задовольнити
Звільнити обвинуваченого ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 КК України, на підставі ст.49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності .
Звільнити обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 КК України, на підставі ст.49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності .
Закрити кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021111220000220 в частині обвинуваченням ОСОБА_6 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.
Цивільний позов прокурора Миронівського відділу Обухівської окружної прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Миронівської міської ради «Миронівська опорна багатопрофільна лікарня» про стягнення з ОСОБА_5 203 638грн. 12 коп. в якості матеріальної шкоди залишити без розгляду, роз`яснивши потерпілому його право на вирішення питання про відшкодування спричиненої злочином шкоди в порядку цивільного судочинства.
Процесуальні витрати за проведення по справі експертиз в сумі 20936грн. 76коп. віднести на рахунок держави.
Продовжити судовий розгляд кримінального провадження внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань №12021111220000200, в частині обвинувачення ОСОБА_6 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбачених ч. 2 ст. 366 КК України.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом 7 днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі подання апеляційної скарги, якщо її не скасовано, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Миронівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121453798 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службове підроблення |
Кримінальне
Миронівський районний суд Київської області
Кириленко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні