Рішення
від 04.09.2024 по справі 344/11078/24
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/11078/24

Провадження № 2/344/2947/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2024 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді Атаманюка Б. М.,

секретаря Солонинко С.А.,

розглянувши у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження в залі суду цивільну справу за позовом адвоката Голуба Григорія Степановича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,-

В С Т А Н О В И В:

Адвокат Голуб Григорій Степанович, який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 , 12.06.2024 звернувся до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей.

Ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 18.06.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Позов обґрунтовував тим, що сторони по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у шлюбі, від якого у них народилися діти - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

На даний час, позовна заява про розірвання шлюбу між сторонами знаходиться на розгляді у Івано-Франківському міському суді Івано-Франківської області.

Відповідач жодних коштів позивачу на потреби дітей не виділяє, маніпулюючи своїми видумками вказує на те, що почне надавати кошти та допомагати в утриманні дітей тільки після повторного тесту ДНК, оскільки не вважає дітей своїми. Відтак, особисті відносини між сторонами уже довгий час мають негативний характер, відсутнє нормальне спілкування, що негативно впливає як на відповідача так і на позивача. Внаслідок такої ситуації, яка склалася у сімейному житті сторін, позивач змушена була піти від відповідача разом з дітьми, щоб захисти їх та зберегти їх психологічний стан, оскільки неврози, які проявилися у двох діток, могли проявитися і у решти дітей.

Позивачу дуже важко самостійно утримувати 5-ох дітей. Ріст цін спонукає до необхідності витрачати на утримання дітей значні витрати на відповідне харчування, шкільне приладдя, одяг, взуття, проїзд у транспорті, заняття в гуртках. Позивач просить суд встановити розмір аліментів у твердій грошовій сумі у розмірі 10 000 гривень щомісячно на кожну дитину, до досягнення дітьми повноліття. На думку позивача такий розмір буде достатнім для матеріального забезпечення дитини і відповідатиме принципу рівноправності визначених обов`язків кожного з батьків по матеріальному утриманню та забезпеченню дитини в межах своїх здатностей і фінансових можливостей, умов життя необхідних для її гармонійного розвитку.

Відповідач ОСОБА_2 скористався правом подання відзиву на позовну заяву, в якому позовні вимоги визнав частково, зазначає, що аліменти, які позивачка просить стягувати суд з нього на її користь у розмірі по 10 000 гривень на кожну дитину є обтяжливим для нього. На протязі останніх років його колишня дружина була зареєстрована ФОП по торгівлі продовольчими товарами. Вони разом здійснювала господарську діяльність з якої їхня сім`я отримувала доходи. Однак в травні 2024 року припинили свою господарську діяльність, та не отримують більше доходів. Відповідач на даний час не працює, та не має постійної роботи, а тому надавати кошти, які просить позивачка, не має змоги. Погоджується виплачувати в місяць на утримання дітей по 1700 грн. на кожного.

Позивач ОСОБА_1 та її представник у судове засідання 04.09.2024 не з`явилися, про час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені. Представник позивача-адвокат Голуб Григорій Степанович подав до суду заяву, в якій просив суд проводити розгляд справи без участі позивача та представника, позов підтримав.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання 04.09.2024 не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджено матеріалами справи. Від представника відповідача - адвоката Саварин С.С. до суду надійшла заява, в якій представник відповідача просила суд розгляд справи здійснювати без відповідача та представника за наявними матеріалами справи та взяти до уваги відзив на позов, в якому відповідач позовні вимоги визнав частково та просить суд стягувати аліменти на утримання дітей у розмірі по 1700 грн. на кожну дитину.

На підставі частини другої статті 247 ЦПК, у зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до статті 51 Конституції України та статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Згідно статті 141 Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п`ятою статті 157 цього Кодексу.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина (частина третя статті 181 Сімейного кодексу України).

Частиною першою статті 182 Сімейного кодексу України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

За приписами частини другої статті 182 Сімейного кодексу України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

У відповідності до частини 1 статті 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

У статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено, що у 2024 році прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років - 2563 гривні; віком від 6 до 18 років: з 1 січня складає - 3196 гривень.

Із матеріалів справи встановлено, що сторони по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у шлюбі, від якого у них народилися діти - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.12-16).

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 добровільно не надає на утримання дітей коштів, а тому суд приходить до висновку про наявність підстав для стягнення аліментів в судовому порядку.

Вирішуючи питання про розмір аліментів, які слід стягнути з відповідача на утримання дітей, суд враховує обов`язок обох батьків утримувати дітей, визначений законодавством прожитковий мінімум для дітей відповідного віку, матеріальний стан позивача, фізичний та майновий стан відповідача, який є особою працездатного віку, тимчасово не працює, а також враховує потреби дітей на їх фізичний та духовний розвиток.

З урахуванням встановлених судом обставин справи, суд вважає за необхідне з відповідача в користь позивача стягувати аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі в розмірі по 2500 гривень на кожну дитину щомісячно. Відповідно сукупний розмір стягуваних з відповідача аліментів на п`ятьох дітей буде становити 12 500 грн., що з урахуванням прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку буде забезпечувати гідний рівень життя, а також повноцінний розвиток дітей, водночас, не ставитиме відповідача у скрутне матеріальне становище.

При цьому, суд зазначає, що позивач не позбавлена права звернення до суду з позовом про збільшення розміру аліментів, а відповідач, в разі наявності підстав, має право звернутись до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.

Враховуючи, що у відповідності до приписів статті 141 Цивільного процесуального кодексу України позивач звільнена від сплати судового збору при поданні позову про стягнення аліментів на утримання дітей до суду, то у такому разі судовий збір в розмірі 1211 грн. 20 коп. підлягають стягненню з відповідача на користь держави.

Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Відповідно до ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 13, 76, 81, 82, 83, 89, 95, 141, 223, 247, 263-265, 268, 352, 430 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрованого АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , зареєстрованої АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , аліменти на утримання дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у розмірі по 2500 (дві тисячі п`ятсот) грн. на кожну дитину щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дітьми повноліття.

Стягнення аліментів розпочати з 12 червня 2024 року і проводити до повноліття дітей.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрованого АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , судовий збір у дохід державного бюджету (стягувач - Державна судова адміністрація України) в розмірі 1 211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , зареєстрована АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрований АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Повний текст рішення виготовленого та підписано 09.09.2024.

Суддя Богдан АТАМАНЮК

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення04.09.2024
Оприлюднено10.09.2024
Номер документу121460278
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —344/11078/24

Постанова від 22.10.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Пнівчук О. В.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Пнівчук О. В.

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Пнівчук О. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Пнівчук О. В.

Рішення від 04.09.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Атаманюк Б. М.

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Атаманюк Б. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні