ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2024 року Справа № 01/5026/1159/2011(925/883/24)
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Васяновича А.В., розглянувши у письмовому провадженні справу
за позовом комунального підприємства Черкасиводоканал Черкаської
міської ради, м. Черкаси
до товариства з обмеженою відповідальністю Черкаська
продовольча компанія, м. Черкаси
про стягнення 4 281 грн. 99 коп.
у межах провадження у справі №01/5026/1159/2011 про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія, м. Черкаси
без повідомлення (виклику) учасників справи
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Черкаської області з позовом звернулось комунальне підприємство Черкасиводоканал Черкаської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія про стягнення 4 281 грн. 99 коп. боргу у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод у комунальну каналізацію від 14 квітня 2008 року за №3.
Судом враховано, що ухвалою Господарського суду Черкаської області від 01 червня 2011 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія.
Постановою Господарського суду Черкаської області від 28 березня 2018 року припинено процедуру санації товариства з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія. Припинено повноваження керуючого санацією Пирога І.Г. Визнано товариство з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 12 травня 2021 року відсторонено арбітражного керуючого Юдицького Олександра Вікторовича від виконання повноважень ліквідатора товариства з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія.
Призначено ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія арбітражного керуючого Демчана Олександра Івановича.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 11 липня 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
У визначені законом строки клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін до суду не надходило.
Відповідач відзиву на позов суду не надав.
Ухвалу суду від 11 липня 2024 року було доставлено арбітражному керуючому (ліквідатору) Демчану Олександру Івановичу до його електронного кабінету 11 липня 2024 року, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа виготовленої з комп`ютерної програми Діловодство спеціалізованого суду.
Згідно ч. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного:
Як вбачається з матеріалів справи та було встановлено господарським судом під час її розгляду, 14 квітня 2008 року між комунальним підприємством Черкасиводоканал (водоканал) та товариством з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія (абонент) було укладено договір на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод у комунальну каналізацію за №3.
Відповідно до п. 2 договору водоканал зобов`язався забезпечити абонента питною водою згідно з ГОСТом 2874-84 Питна вода та приймати від абонента стічні води в межах встановленого ліміту.
Пунктом 3 договору визначено, що абонент зобов`язується своєчасно оплачувати надані йому послуги, належно експлуатувати мережі, пристрої та прилади на них, які перебувають у нього на балансі.
Пунктом 5 цього договору визначено, що розрахунки за воду та стоки здійснюються абонентом згідно з главою 12 Правил користування та затвердженими тарифами у триденний термін з дня отримання ним платіжного документа.
Відповідно до ч.1 ст.901 ЦК України За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Статтею 903 ЦК України визначено, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
У разі неможливості виконати договір про надання послуг, що виникла не з вини виконавця, замовник зобов`язаний виплатити виконавцеві розумну плату. Якщо неможливість виконати договір виникла з вини замовника, він зобов`язаний виплатити виконавцеві плату в повному обсязі, якщо інше не встановлено договором або законом.
Так, позивачем було надано послуги з централізованого водопостачання та абонентську плату на загальну суму 4 498 грн. 01 коп., та було надіслано на адресу відповідача рахунки на оплату:
-№213601 від 31 травня 2024 року на суму 202 грн. 51 коп.;
-№213602 від 31 травня 2024 року на суму 201 грн. 88 коп.;
-№213603 від 31 травня 2024 року на суму 2 249 грн. 07 коп.;
- №213604 від 31 травня 2024 року на суму 1 844 грн. 55 коп.
Згідно розділу І Правил користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року №190 ці Правила визначають порядок користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення населених пунктів України.
Ці Правила є обов`язковими для всіх споживачів, які отримують послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (далі - споживач), та суб`єктів господарювання, що провадять господарську діяльність у сфері централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення та мають у власності, господарському віданні або оперативному управлінні об`єкти, системи централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, і з якими суб`єктом господарювання укладено договір на отримання послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення (далі - виконавець послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення), замовників послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.
Договірні відносини між виконавцем послуги з централізованого водопостачання/ централізованого водовідведення та споживачем здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення, Про житлово-комунальні послуги та Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання.
Розділом V вищевказаних Правил визначено, що споживачі, які приєднані або мають намір приєднатися до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, зобов`язані забезпечити наявність у них засобів вимірювальної техніки, за умови їх відповідності вимогам Закону України Про метрологію та метрологічну діяльність та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки (далі - вузли комерційного обліку).
У виключних випадках (сезонне споживання, недоцільність встановлення) за погодженням з виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення обсяги води за розрахунковий період визначаються за нормативами питного водопостачання, затвердженими органом місцевого самоврядування в установленому порядку, за кількістю календарних днів, протягом яких проводилося водопостачання цих споживачів.
Споживачі, що мають власні водозабори і скидають стічні води до систем централізованого водовідведення, зобов`язані встановити комерційний прилад обліку стічних вод у місці приєднання мереж водовідведення споживача до мережі водовідведення виконавця послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення та надавати щомісячні дані щодо об`єму та показників якості стічних вод відповідно до умов договору.
Якщо питна вода входить до складу продукції споживача і не потрапляє до систем централізованого водовідведення, обсяг скинутих стічних вод визначається як різниця між обсягом води, отриманої споживачем з усіх видів джерел, кожне з яких обладнане вузлом обліку, та обсягом води, що увійшла до складу продукції.
Споживач надає відповідні розрахунки виконавцю послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення.
Згідно розділу IV Правил не допускається будь-яке самовільне приєднання об`єктів водоспоживання до діючих систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення (включаючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).
Самовільним приєднанням до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення вважається:
приєднання до водорозбірної колонки за відсутності технічних умов;
приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, здійснене за відсутності технічних умов;
приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, здійснене із порушенням наданих виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення технічних умов;
приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, виконане без участі представників виконавця послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення або із порушенням вимог розділу III цих Правил;
користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення без укладання із виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення договору про надання таких послуг;
самостійне приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення;
відсутність або невідповідність нормам розміщення споживачем засобів комерційного обліку води;
зафіксовані виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення факти пошкодження пломб, індикаторів впливу магнітного поля, втручання у роботу та виведення з ладу вузлів комерційного обліку води;
використання води для господарських потреб з самостійних протипожежних систем, що живляться від спільних мереж;
недопущення чи перешкоджання виконавцю послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення у встановленні чи опломбуванні вузла комерційного обліку чи його елементів, проведенні обстеження мереж водопостачання та водовідведення споживача та їх обладнання, знятті показників засобу обліку.
Споживачі, у яких виявлено порушення, відповідно до цього пункту підлягають відключенню від системи централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення, а витрати на від`єднання/приєднання оплачуються цими споживачами.
Матеріали справи не містять доказів відключення відповідача, як споживача від системи централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення.
Доводи позивача щодо отримання споживачем послуг саме по договору на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод у комунальну каналізацію від 14 квітня 2008 року за №3 відповідач належними та допустимими доказами не спростував.
Позивач вказує, що у відповідача виникла заборгованість перед позивачем за договором на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод у комунальну каналізацію від 14 квітня 2008 року за №3 у розмірі 4 281 грн. 99 коп.
Доводи позивача відповідач не спростував.
Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Пунктом 5 договору визначено, що розрахунки за воду та стоки здійснюються абонентом згідно з главою 12 Правил користування та затвердженими тарифами у триденний термін з дня отримання платіжного документа.
Отже, строк оплати за подачу води та приймання стічних вод настав.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання не допускається, якщо інше не передбачено договором або законом.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідачем всупереч ч. 1 ст. 74, ст. ст. 76, 77 ГПК України не було доведено факту своєчасного та повного здійснення, на підставі умов договору, розрахунку за надані послуги з подачі поди та приймання стічних вод.
Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Отже, з відповідача підлягає стягненню 4 281 грн. 99 коп. боргу.
Судові витрати підлягають розподілу між сторонами відповідно до вимог ст. 129 ГПК України.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 129, 237, 238, 240 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Черкаська продовольча компанія, вул. Смілянська, 122/1, м. Черкаси, ідентифікаційний код 24350064 на користь комунального підприємства Черкасиводоканал Черкаської міської ради, вул. Гетьмана Сагайдачного,12, м. Черкаси, ідентифікаційний код 033657168 4 281 грн. 99 коп. боргу та судовий збір у розмірі 3 028 грн. 00 коп.
Видати відповідний наказ після набрання рішення законної сили.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строк визначені ст. 241 ГПК України.
Рішення суду може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені розділом ІV ГПК України.
Повне рішення складено 09 вересня 2024 року.
Суддя А.В.Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 10.09.2024 |
Номер документу | 121464490 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Васянович А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні