Справа № 159/4278/24
Провадження № 2/159/1197/24
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про прийняття справи до провадження
09 вересня 2024 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Губар В.Є., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Ковельської міської ради, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ :
03.07.2024 до суду надійшла позовна заява ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , Ковельської міської ради, визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 05.07.2024 відкрито провадження у цій справі, ухвалено справу розглядати за правилами загального позовного провадження, визначено строк на подання відповідачем відзиву на позовну заяву, підготовче засідання призначено на 31.07.2024.
Підготовче засідання у справі не відбулося.
За наслідками повторного автоматизованого розподілу справи, згідно розпорядження керівника апарату суду №119/02.10 від 29.08.2024 року (у зв`язку з звільненням у відставку відповідно до рішення Вищої ради правосуддя «Про звільнення ОСОБА_4 з посади судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області у зв`язку з поданням заяви про відставку» № 2533/0/15-24 від 22.08.2024 року), проведено автоматизований розподіл вищевказаної справи та головуючим в справі визначено суддю Губара В.Є.
Згідно з абз.1 ч.12 ст.33 ЦПК України у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на викладене, справу слід прийняти до свого провадження, її розгляд почати спочатку та згідно зі ст.274 ЦПК України здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Крім того, позивачем до позовної заяви додано клопотання про витребування доказів, у якому він просить суд витребувати у Ковельської державної нотаріальної контори Волинської області матеріали спадкової справи № 237/94, заведеної після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його батька ОСОБА_5 .
Оскільки вирішення заявленого позивачем клопотання не потребує виклику сторін, суд вбачає за доцільне вирішити його на стадії прийняття справи до провадження та задовольнити з огляду на таке.
Порядок правового регулювання діяльності нотаріату в Україні встановлено Законом України «Про нотаріат». Згідно з нормами ч.1 ст.5 Закону України «Про нотаріат» нотаріус зобов?язаний, серед іншого, зберігати в таємниці відомості, одержані ним у зв?язку з вчиненням нотаріальних дій.
Як визначено ч.1 ст.8 Закону України «Про нотаріат» нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов?язки тощо.
Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов?язані зберігати нотаріальну таємниця, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась (ч.2 ст.8 Закону України «Про нотаріат»).
Отже, матеріали спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_5 , містять нотаріальну таємницю, їх видача нотаріусом спадкоємцю померлого не передбачена Законом України «Про нотаріат».
Водночас, за змістом ч.8 ст.8 Закону України «Про нотаріат» довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв`язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться у провадженні цих органів, з обов`язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу.
Згідно з ч.1 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (ч.3 ст.84 ЦПК України).
Враховуючи наведене, керуючись ст.33, 260, 274, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
Прийняти до свого провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Ковельської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Розглядати справу за правилами загального позовного провадження суддею одноособово.
Пілготовче засідання у справі призначити на 14 год. 30 хв. 02.10.2024 в залісудових засідань Ковельського міськрайонногосуду Волинськоїобласті заадресою:Волинська обл.,м.Ковельвул.Незалежності,15,тел. (03352) 3-38-85.
Витребувати у Ковельської державної нотаріальної контори Волинської області (місцезнаходження: 45008, Волинська обл., м.Ковель, вул.Незалежності, 101) матеріали спадкової справи № 237/94, заведеної після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , у завірених в установленому порядку копіях.
приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу Козоріз Н.С. (місцезнаходження: 45000, Волинська обл., м.Ковель, вул.Шевченка, 9/46) матеріали спадкової справи № 24/2024, заведеної після смерті ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Дубове, Ковельський район, Волинська область,
Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/.
Про дату, час і місце підготовчого засідання повідомити учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяВ. Є. Губар
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121464960 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Губар В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні