Ухвала
від 06.09.2024 по справі 146/1414/24
ТОМАШПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 146/1414/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" вересня 2024 р. селище Томашпіль

Слідчий суддя Томашпільського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого СВ ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні внесеному за № 12024020200000169 до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 02 вересня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України про арешт майна

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 в порядку ст. 170 КПК України звернувся до слідчого судді Томашпільського районного суду з клопотанням погодженим з прокурором Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 про арешт майна згідно якого просить накласти арешт на 7 паперових мішків наповненних деревним вугіллям 3 з яких з написом «ARIZONA» та 4 з написом «BARZA BAN» вагою 10 кілограм кожен які на праві власності належать товариству з обмеженою відповідальністю "Форест Юніонс" вул. Хмельницьке Шосе, 23-А, м. Вінниця ЄДРПОУ 42311324 директором якого є ОСОБА_5 .

Дане клопотання слідчий мотивував наступним.

25.08.2024, біля 15:00 години ОСОБА_6 , шляхом відкриття воріт які були не замкненні проник до приміщення складу ТОВ "Форест Юніонс", директором якого є гр. ОСОБА_5 та яке розташоване на території колишньої тракторної бригади АДРЕСА_1 звідки таємно викрав 13 паперових мішків із деревним вугіллям «BARZA BAN» та «ARIZONA», кожен з яких вагою 10 кг., після чого з місця події зник завдавши ОСОБА_5 матеріальної шкоди.

Вказаний факт 02.09.2024 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024020200000169 за ч. 4 ст. 185 КК України.

Допитаний потерпілий ОСОБА_5 повідомив, що підприємство ТОВ "Форест Юніонс" виготовляє ( випалює) деревне вугілля після чого пакує його до паперових мішків та здійснює його реалізацію. Також ОСОБА_5 повідомив, що підприємство виготовляє дві марки вугілля «BARZA BAN» та «ARIZONA». Один мішок вугілля вагою 10 кілограм та вартістю 300 гривень.

Серед викрадених мішків вугілля 10 мішків «BARZA BAN» та 3 мішка «ARIZONA».

В ході розслідування вказаного провадження 03.09.2024 ОСОБА_7 добровільно видав працівникам поліції 3 повні мішки деревного вугілля « BARZA BAN » та повідомив, що вказані мішки з вугіллям йому дав житель с. Велика Русава на ім`я ОСОБА_6 біля одного тижня тому.

Крім того 03.09.2024 ОСОБА_6 добровільно видав працівникам поліції чотири мішки деревного вугілля 3 з яких «ARIZONA» та один «BARZA BAN» та повідомив, що 25.08.2024 він з складу підприємства яке займається виготовленням деревного вугілля в АДРЕСА_1 таємно викрав 13 мішків зазначеного вугілля з яких три мішки дав ОСОБА_10 , 6 мішків використав та 4 мішки у нього залишилось які він і добровільно видає працівникам поліції.

Зазначені мішки деревного вугілля які добровільно видали ОСОБА_7 та ОСОБА_6 вилучено та поміщено до кімнати зберігання речових доказів відділення поліції №2 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області, за адресою: селище Томашпіль Тульчинського району Вінницької області, вулиця І.Гаврилюка, 51.

Вилучені мішки з деревним вугіллям на праві власності належать товариству з обмеженою відповідальністю "Форест Юніонс" директором якого є ОСОБА_5 .

Враховуючи положення ст. 98 КПК України, зазначені мішки з деревним вугіллям які добровільно видали ОСОБА_7 та ОСОБА_6 визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні так як вони являються предметом вчинення злочину та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження.

Крім того вказані мішки необхідні експертам для проведення судово-товарознавчої експертизи.

Враховуючи те, що зазначені мішки з деревним вугіллям які добровільно видали ОСОБА_7 та ОСОБА_6 є речовими доказами тому з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження, слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на вказані речі.

Слідчий СВ ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити за обставин, наведених у клопотанні.

Прокурор в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Представник власника майна ТОВ «Форест Юніонс» ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, однак надіслав до суду заяву, згідно якої не заперечував проти задоволення клопотання.

Розглянувши підстави внесеного клопотання, вислухавши думку та доводи слідчого, розглянувши заяву власника майна, суд приходить до наступного.

Ч.1 ст.131 КПК України передбачає, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, передбачений п.7 ч.2 ст.131 КПК України, який застосовується на підставі ухвали слідчого судді, постановленої згідно з вимогами ст.ст.170-173 КПК України.

Розглядаючи клопотання про накладення арешту на майно, в порядку ст.ст. 170-173 КПК України, для прийняття законного та обґрунтованого рішення, слідчий суддя повинен з`ясувати всі обставини, які передбачають підстави для арешту майна або відмови у задоволенні клопотання про арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до ст. 168 КПК України тимчасово вилучити майно може кожен, хто законно затримав особу в порядку, передбаченому статтями 207, 208 цього Кодексу. Кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов`язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом.

Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.

Слідчий, прокурор, інша уповноважена службова особа під час затримання або обшуку і тимчасового вилучення майна або негайно після їх здійснення зобов`язана скласти відповідний протокол.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно, що відповідає критеріям, зазначеним у ч.2 ст. 167 цього Кодексу.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Крім того, ч.3 ст.170 КПК України, визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з ч.1 ст.171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

Згідно ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Відповідно до ч.4 ст. 132 КПК України, ухвала слідчого судді або суду про застосування заходів забезпечення кримінального провадження припиняє свою дію після закінчення строку її дії, скасування запобіжного заходу, ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження в порядку, передбаченому цим Кодексом

Як встановлено з матеріалів справи до ЄРДР за № 12024020200000169 від 02 вересня 2024 року внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України.

Як видно з витягу з ЄРДР № 12024020200000169 від 02 вересня 2024 року, 25.08.2024, біля 15:00 години ОСОБА_6 , шляхом відкриття воріт які були не замкненні проник до приміщення складу ТОВ "Форест Юніонс", директором якого є гр. ОСОБА_5 та яке розташоване на території колишньої тракторної бригади АДРЕСА_1 звідки таємно викрав 13 паперових мішків із деревним вугіллям «BARZA BAN» та «ARIZONA», кожен з яких вагою 10 кг., після чого з місця події зник завдавши ОСОБА_5 матеріальної шкоди на суму біля 4000 грн.

Згідно ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи те, що вилучені речі є речовими доказами, предметом вчинення кримінального правопорушення, та по них для всебічного і повного проведення досудового розслідування необхідне проведення судово-товарознавчої експертизи, висновки якої в подальшому допоможуть встановити обставини справи, а також те, що їх дослідження необхідне для всебічного і повного дослідження обставин кримінального провадження, з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення чи відчуження, на вказані речі необхідно накласти арешт.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40, 100, 113, 117, 131-132, 170- 171 КПК України слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ ВП №2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні внесеному за № 12024020200000169 до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 02 вересня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на 7 паперових мішків наповнених деревним вугіллям 3 з яких з написом «ARIZONA» та 4 з написом «BARZA BAN» вагою 10 кілограм кожен, які на праві власності належать товариству з обмеженою відповідальністю "Форест Юніонс" АДРЕСА_2 директором якого є ОСОБА_5 .

Вилучені речі, а саме: 7 паперових мішків наповнених деревним вугіллям 3 з яких з написом «ARIZONA» та 4 з написом «BARZA BAN» вагою 10 кілограм кожен які знаходяться у кімнаті збереження речових доказів відділення поліції № 2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області, за адресою селище Томашпіль Тульчинського району Вінницької області вулиця І.Гаврилюка, 51, залишити там.

Ухвала підлягає до негайного виконання.

Ухвала слідчого судді припиняє свою дію після ухвалення виправдувального вироку чи закриття кримінального провадження в порядку, передбаченому КПК України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали оголошено 06 вересня 2024 року о 14 годині 00 хвилин.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудТомашпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення06.09.2024
Оприлюднено11.09.2024
Номер документу121465934
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —146/1414/24

Ухвала від 06.09.2024

Кримінальне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 06.09.2024

Кримінальне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

Ухвала від 05.09.2024

Кримінальне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Пилипчук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні