Справа № 301/3029/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" вересня 2024 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Даруда І.А., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник адвокат Демчик Анжеліка Іванівна, до Виконавчого комітету Іршавської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И Л А :
З поданої заяви вбачається, що ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник- адвокат Демчик Анжеліка Іванівна, звернулася до суду через систему «Електронний суд» з позовною заявою до Виконавчого комітету Іршавської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
За правилами Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Також, відповідно до ст. 175 ч. 3 п. 3, п. 8 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак позивачем не подано жодних документів, на підтвердження обставин викладених в заяві, як вбачається з позову, остання просить суд про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, однак в порушення вимог ч. 5 ст. 177 ЦПК України до позову не додано підтвердження про коло спадкоємців на день смерті ОСОБА_2 . Крім того, місцем відкриття спадщини є зареєстроване місце проживання спадкодавця, а саме Чернігівська область, Чернігівський район, село Жукотки. Відсутні докази укладення та розірвання шлюбу між батьками позивачки, оскільки довідка Відділу РАЦСу Іршавського райуправління юстиції №425/3-48 від 15.07.2008 року не є підтверджуючим документом.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Отже, документів на підтвердження заявлених позовних вимог позивач не надав.
Відповідно до статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
У відповідності до ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Зазначена позовна заява подана через підсистему «Електронний суд» ЄСІТС, що свідчить про наявність у позивача обов`язку надати докази надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.Проте, зазначений обов`язок представник позивача не виконала неналежним чином, з огляду на таке.
Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до суду, є оригінали опису вкладення в поштовий конверт в якому зазначений поіменний перелік документів, що надсилається адресату та документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
До позовної заяви представник позивача не додала опис вкладення.
Отже, звертаючись до суду з даним позовом, позивачем не долучено належних доказів надсилання відповідачу по даній справі копій позовної заяви з додатками в порушення вимог положень статті 43 ЦПК України.
Таким чином, позивачеві необхідно надати опис вкладення у цінний лист на адресу Виконавчого комітету Іршавської міської ради з докладним поіменним переліком направлених документів, документ, що підтверджує надання поштових послуг та докази відправлення позовної заяви з додатками.
Зазначене є підставою для залишення даної заяви без руху на підставі ч. 1 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України.
Разом з тим, усунення недоліків заяви полягає в поданні заяви у вигляді окремого документу з виправленими недоліками, зазначеними в наявній ухвалі суду з наданням її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості учасників.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, -
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник адвокат Демчик Анжеліка Іванівна, до Виконавчого комітету Іршавської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним копії ухвали суду, та роз`яснити позивачу, що в противному разі позовна заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Копію ухвали надіслати для виконання позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.А. Даруда
Суд | Іршавський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121466779 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Іршавський районний суд Закарпатської області
Даруда І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні