Справа № 541/1922/24
Провадження № 2/541/766/2024
У Х В А Л А
Іменем України
09 вересня 2024 року м.Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі головуючої судді Шатілової Л.Г. за участі секретаря судового засідання Гуриної В.М., відповідача ОСОБА_1 , представника відповідача адвоката Жиліної О.В., представника третьої особи ОСОБА_2 розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м.Миргород заяву представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Жиліної О.В. про відвід судді Шатілової Л.Г.,
в с т а н о в и в:
На розгляді суду перебуває позовна заява ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна, стягнення аліментів, третя особа: Виконавчий комітет Миргородської міської ради ( як орган опіки та піклування).
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 адвокат Жиліна О.В. заявила відвід головуючій судді Шатіловій Л.Г. з тієї підстави, що остання була головуючою при розгляді справи № 541/3156/22 за позовом Виконавчого комітету Миргородської міської ради Полтавської області як орган опіки та піклування в інтересах ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про відібрання дитинибез позбавленнябатьківських прав тастягнення аліментів,яка,як вважаєпредставник,є тотожноюз даноюсправою,тому єпідстави вважати,що усудді сформуваласядумку зприводу розглядуданої справи,що викликаєсумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
ОСОБА_1 підтримала заявлений відвід.
Представник третьої особи поклався на розсуд суду.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно ч. 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу.
За положеннями п.1 ст. 6 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» наявність безсторонності суду (судді) має визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто те, чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у конкретній справі. Згідно з об`єктивним критерієм визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад умови, за яких були б неможливі будь-які сумніви в його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, які свідчать про відсутність безсторонності суду.
Вивчивши подану заяву, вважаю, що відвід є необґрунтованим, оскільки не містить посилання на дії, вчинені суддею, що можуть свідчити про його заінтересованість, необ`єктивність або упередженість, що є підставами для відводу, визначеними ст.36 ЦПК України. Доказів заінтересованості, необ`єктивності чи упередженості судді не надано. Слід зазначити, що справа № 541/3156/22 за позовом Виконавчого комітету Миргородської міської ради Полтавської області як орган опіки та піклування в інтересах ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про відібрання дитинибез позбавленнябатьківських прав та стягнення аліментів постановою Полтавського апеляційного суду від 19.07.2023 року було залишено без змін.
Керуючись ст. ст. 36, 40 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволені заяви представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Жиліної О.В. про відвід судді Шатілової Л.Г. відмовити.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя: Л. Г. Шатілова
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121468049 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Шатілова Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні