Ухвала
від 09.09.2024 по справі 465/6902/24
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/6902/24

1-кс/465/1555/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.09.2024 року м. Львів

Слідчий суддя Франківського районного суду міста Львова ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника скаржника, адвоката ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Пілігрим Захід», на бездіяльність службових осіб ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення,-

в с т а н о в и в:

До слідчого судді Франківського районного суду м. Львова надійшла указана скарга, відповідно до якої Товариство з обмеженою відповідальністю «Пілігрим Захід» просить слідчого суддю зобов`язати працівників ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою від 28.08.2024.

Скарга мотивована поданням до ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області обґрунтованої, на думку скаржника, заяви про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.192 КК України та бездіяльністю щодо невнесення за указаним фактом відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Представник скаржника у судовому засіданні заяву підтримав, просив її задовольнити. Зазначив про те, що ТОВ «Пілігрим Захід» займається міжнародними вантажними перевезеннями та здійснило працевлаштування ОСОБА_4 . водієм із внесенням його до системи «Шлях». Однак, останній, будучи внесеним до системи «Шлях» і виконуючи перевезення вантажу з України у Литовську Республіку, пересік кордон через митний перехід Краківець Корчова та прибув до с. Упите Литовської Республіки, де, виконавши розвантаження, не прибув на завантаження у м. Клайпеда та покинув ввірений йому транспортний засіб з причепом у передмісті м. Клайпеда.

Уповноважені посадові особи ЛРУП№2 ГУ НП у Львівській області в судове засідання не з`явилися, що не є перешкодою у відповідності до вимог ч.3 ст. 306 КПК України для розгляду скарги.

Заслухавши пояснення представника скаржника, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Згідно з п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

28 серпня 2024 року ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Пілігрим Захід», звернувся до ЛРУП№2 ГУ НП у Львівській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.192 КК України. Указана заява отримана ЛРУП№2 ГУ НП у Львівській області 29.08.2024, про що свідчить наявність відповідної відмітки на заяві.

За змістом ст.214 КПК України, підставою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та початку досудового розслідування є подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або самостійне виявлення слідчим, прокурором з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Отже, підставою початку досудового розслідування є не будь-які прийняті та зареєстровані заяви, повідомлення, а лише ті з них, з яких вбачаються вагомі обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, короткий виклад яких, серед іншого, вноситься до ЄРДР.

Такими вагомими обставинами є об`єктивні дані, які дійсно свідчать про наявність ознак складу злочину та підтверджують реальність конкретної події кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини його вчинення). Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов`язково внесені до ЄРДР, тобто, за таких обставин, кримінальне провадження не може бути розпочато.

Слідчий, прокурор після прийняття та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, виходячи з їх змісту, має перевірити достатність даних, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, за наслідками чого ним приймається рішення про початок досудового розслідування шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР. В разі ж відсутності таких даних, слідчий, прокурор з метою недопущення вказаних негативних наслідків не повинні вносити такі відомості до ЄРДР.

Визначення попередньої правової кваліфікації кримінального правопорушення під час внесення до ЄРДР є виключною дискрецією слідчого/прокурора, який визначає її на підставі зазначених у заяві відомостей, фактів про вчинення кримінального правопорушення. На такі дискреційні повноваження слідчого, прокурора вказують вимоги п. 5 ч. 5 ст. 214 КПК України, згідно з яким до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про попередню правову кваліфікацію із зазначенням статті (частин статті) закону України про кримінальну відповідальність.

Також необхідно зазначити, що кваліфікація злочинів у кримінальному праві це точна кримінально-правова оцінка конкретної небезпечної дії у суспільстві. Вона полягає у встановленій відповідності між ознаками суспільно-небезпечної дії і ознаками, передбаченого в нормах кримінального закону. При проведенні досудового слідства функцію кваліфікації злочину здійснюють уповноважені на це особи: слідчі, прокурори, що находить своє втілення у відповідних процесуальних документах: повідомленні про підозру, обвинувальному акті.

Враховуючи вищезазначене, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню із зобов`язанням уповноважених осіб ЛРУП№2 ГУ НП у Львівській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою Товариства зобмеженою відповідальністю«Пілігрим Захід»від 28.08.2024 у відповідності до ст. 214 КПК України.

Керуючись ст. 303, 305, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя -

п о с т а н о в и в:

Скаргу щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань задовольнити.

Зобов`язати уповноважених посадових осіб ЛРУП№2 ГУ НП у Львівській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Пілігрим Захід» від 28.08.2024, про що у спосіб, визначений КПК України проінформувати заявника.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення09.09.2024
Оприлюднено11.09.2024
Номер документу121469362
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —465/6902/24

Ухвала від 09.09.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

Ухвала від 05.09.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні