Провадження №2/748/1003/24
Єдиний унікальний №748/3913/24
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
09 вересня 2024 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Майборода С.М., перевіривши відповідність вимогам ст. ст. 23-32, 175-177 ЦПК України, позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
03 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача матеріальну шкоду в розмірі 167167,60 грн та моральну шкоду в розмірі 500000,00 грн.
У відповідності до ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, повне ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) сторін та інших учасників справи, їх місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків, або номер і серію паспорту для фізичних осіб громадян України, відомі номери засобів зв`язку, адреси електронної пошти.
Так, в позовній заяві позивачем не повністю зазначено дані відповідача, а саме не вказано : ім`я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки податків або номер та серію паспорту; повну адресу проживання, перебування відповідача, вказано лише назву населеного пункту.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані, в тому числі, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно п. 6 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Проте, в доданих до позовної заяви документах відсутні підтвердження того, що матеріальні збитки завдані внаслідок кримінального правопорушення, зокрема, вирок суду, який набрав законної сили.
У відповідності до п.п. 1 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачеві необхідно сплатити судовий збір у відповідності до визначеної ціни позову в сумі 6671,67 грн, про що суду надати відповідний платіжний документ, або надати документи на підтвердження звільнення від сплати судового збору на день звернення до суду.
Рахунок для сплати судового збору до Чернігівського районного суду Чернігівський районний суд Чернігівської області: (КОД ЄДРПОУ: 38053813 Отримувач: УК у Черн.р-ні /Чернігівс.р-н) 22030101 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) р/р: UA058999980313191206000025522 Код класифікації доходів бюджету 22030101 Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України.050) Призначення платежу: Судовий збір).
Згідно з вимогами ч.1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст.175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя С.М.Майборода
Суд | Щорський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121474045 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Майборода С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні