ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2024 року м. Житомир справа № 240/9116/24
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Лавренчук О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Служби безпеки України в Житомирській області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом, у якому просить:
- визнати протиправними дії управління СБУ в Житомирській області (далі -відповідач) щодо зменшення відсоткового значення надбавки за особливості проходження служби у розмірі 1% на 01 січня 2023 року та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області недостовірної оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року;
- зобов`язати управління СБУ в Житомирській області відновити в оновленій довідці станом на 01 січня 2023 року відсоткове значення надбавки за особливості проходження служби у розмірі - 38 % згідно затвердженої довідки управління СБУ Житомирській області від 07.09.2020 № 57/85-2662 станом на 01 січня 2020 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на виконання рішення суду від 19 липня 2023 року в адміністративній справі №240/12969/23 відповідачем - управлінням СБУ в Житомирській області складено довідку №57/85-4300 від 09.02.2024 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, в яких вказані види грошового забезпечення станом на 01.01.2023 та зменшено відсотковий показник надбавки за особливості проходження служби з 38% до 1 %. Вказані дії відповідача суперечать приписам чинного законодавства та суттєво порушують право позивача на належний розмір пенсії і тому вважає, що надбавка за особливості проходження служби в розмірі 38 % посадового окладу має бути врахована при визначенні розміру грошового забезпечення. В подальшому позивач звернувся до відповідача із заявою про оформлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку його пенсії із зазначенням надбдавки за особливості проходження служби у розмірі 38%. Однак, відповідач листом позивача повідомив про відсутність підстав для оформлення нової довідки, що, на переконання позивача, порушує його право на належне соціальне забезпечення.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 14 травня 2024 року було прийнято вказану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі. Зобов`язано управління Служби безпеки України в Житомирській області надати до суду у термін, протягом п`ятнадцяти днів, з дня отримання даної ухвали довідку про розмір грошового забезпечення за діючою штатною посадою: старший слідчий в ОВС слідчого відділу УСБУ в Житомирській області станом на 01.01.2023. Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Справу призначено до розгляду у порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він вказує, що Постанова № 704 не передбачає конкретний відсоток надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовця чи премії. В той же час, граничні розміри надбавок визначаються керівником державного орану в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу, виконуваних обов`язків та напрямку діяльності відповідного підрозділу. Також вказує, що надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцями має тимчасовий характер та взагалі може зменшуватися, а її виплата дозволена за наявності підстав та тільки у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання військовослужбовців. Накази керівників органів СБ України про встановлення або скасування відповідних додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовця, а також відсоткового розміру від посадового окладу не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії військовослужбовців відповідно до положень статті 63 Закону № 2262-ХІІ.
У відповіді на відзив позивач просить задовольнити адміністративний позов повністю.
У період із 01.07.2024 по 19.07.2024 та з 19.08.2024 по 02.09.2024 головуюча у справі суддя перебувала у відпустці.
Згідно зі статтею 262 частиною 5 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши подані сторонами докази, (заслухавши сторони та їх представників) всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд встановив наступне.
Позивач перебуває на обліку пенсійного фонду та отримує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Як вбачається із КП "Діловодство спеціалізованого суду", рішенням Житомирського окружного адміністративного суду у справі від 19 липня 2023 у справі №240/12969/23, зобов`язано Управління Служби безпеки України в Житомирській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов`язковим зазначенням відомостей про розміри основних щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 лютого 2023 року пенсії ОСОБА_1 .
Управлінням СБУ в Житомирській області, на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду у справі від 19 липня 2023 у справі №240/12969/23, складено довідку №57/85-4300 від 09.02.2024 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 встановленого за відповідною посадою (аналогічною посадою (на день звільнення зі служби) старший слідчий ОВС відділу УСБУ в Житомирській області станом на 01 січня 2023 року з урахуванням грошового забезпечення: посадовий оклад - 9 660 грн; оклад за військовим званням - 2150 грн; надбавка за вислугу років - 45% - 5 314,50 грн; надбавка за особливості проходження служби - 1% - 171,25 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 15% - 1449 грн; преміювання - 10% - 966 грн. Усього 19710,75 грн.
Позивач, вважаючи, що відповідачем неправомірно зменшено йому відсотковий показник надбавки за особливості проходження служби з 38% до 1 %, 29.02.2024 звернувся до відповідача зі скаргою.
Управлінням СБУ в Житомирській області 26 березня 2024 року за №57/П-75/276 та СБУ 28.03.2024 за №3/3-АН-23/П/27/15 надано відповіді на скаргу позивача листами, в яких зазначив, що Постанова №704 є нормативним актом у питанні відсоткових показників додаткових видів грошового забезпечення. Довідка на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду була складена відповідно до приписів Постанови Кабінету Міністрів України №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", у рішенні суду не визначені конкретні відсоткові розміри додаткових видів грошового забезпечення, які необхідно застосовувати при підготовці такої довідки, а тому, на даний час відсутні правові підстави для підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області довідки про розмір Вашого грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, з урахуванням вимог, викладених у Вашій скарзі.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 19 частини 2 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за №2262-XII (далі - Закон України №2262-XII).
Суд враховує те, що спірні правовідносини виникли з приводу перерахунку пенсії позивача.
Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини третьої статті 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
За змістом частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Кабінетом Міністрів України 30 серпня 2017 року прийнято Постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова №704), якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Вказана постанова набрала чинності з 01 березня 2018 року.
Пунктом 2 цієї постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, а також здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок № 45), згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Внаслідок визнання нечинними змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, з 05 березня 2019 року діє редакція пункту 5 Порядку №45, що була чинною до внесення таких змін.
Так, пунктом 5 Порядку №45 у редакції, чинній до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 01 лютого 2018 року №103, передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Підпунктом 1 пункту 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати, зокрема надбавку за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Разом з тим, Постанова №704 не містить імперативної вказівки на обов`язковий відсоток виплати надбавки за особливості проходження служби у конеретному відсотковому співвідношенні (від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років).
Отже, чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів спірних додаткових видів грошового зобов`язання, які враховуються для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових грошового забезпечення. При цьому встановлення граничного розміру вказує на те, що відповідний вид певної складової грошового забезпечення має мінімальні та максимальні кількісні показники, які можуть варіюватися, тобто не є сталими величинами.
Пунктом 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Згідно з абзацом четвертим підпункту 1 пункту 5 Постанови №704 надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу може призначатися у розмірі від 1% (мінімальний розмір) до 100% (максимальний розмір).
Встановлення такого діапазону між мінімальним та максимальним розміром надбавки за особливості проходження служби означає, що у будь-якому випадку вказана надбавка не може перевищувати 100%.
Постановою №704 передбачено можливі розміри виплати надбавки за особливості проходження служби (від 1% до 100%) також передбачено, що надбавка виплачується у порядку та умовах, визначених керівником державного органу, та залежить від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою.
Конкретні розміри виплати надбавки за особливості проходження служби певного військовослужбовця будуть залежати від складності та важливості виконуваних ним обов`язків, однак у будь-якому випадку не можуть бути меншими розміру, встановленого керівником державного органу на певний рік, однак і не перевищувати 100% посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років.
Згідно правової позиції Верховного Суду, викладеній в рішенні від 05 березня 2024 року у зразковій справі №380/19324/23, залишеною без змін постановою Великої Палати Верховного суду від 23 травня 2024 року, у подібних правовідносинах визначено, що згідно Постанови №704 та Порядку №260 Міністр оборони України встановлює розмір щомісячної премії для відповідних категорій військовослужбовців, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби. Однак, такий розмір не може бути меншим аніж 10% посадового окладу.
Отже, саме Міністром оборони України встановлюється мінімальний гарантований розмір надбавки за особливості проходження служби та розмір щомісячної премії, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, який у свою чергу є підставою для визначення спірних виплат позивачу.
З огляду на те, що предметом судового розгляду у справі №240/12969/23 було застосування 01.01.2023 положення пункту 4 постанови №704 в частині визначення розрахунковою величиною для обчислення посадових окладів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили (закону про Держбюджет на відповідний рік), згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений законодавцем на відповідний рік, у тому числі для розрахунку посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів, до спірних відносин належить застосувати пункт 4 постанови №704 в частині, що не суперечить нормативно-правовому акту, який має вищу юридичну силу, тобто в даному випадку - Закону "Про Державний бюджет України на 2023 рік" із використанням для визначення розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік) інших складових у відсотковому розмірі судом не досліджувалося та не надавалась оцінка.
Відповідно до довідки Управління СБУ в Житомирській області від 07.09.2020 №57/85-26662 про грошове забезпечення позивача станом на 01.04.2019 для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за аналогічною посадою з якої його було звільнено , було складено на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 щодо здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії у ній вказані відсоткові значення складових грошового забезпечення, в тому числі, надбавка за особливість проходження служби - 38% - 4270,25 грн.
Враховуючи фактичні обставини справи та з огляду на те, що довідка від 09.02.2024 №57/85-4300 про грошове забезпечення позивача станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за аналогічною посадою з якої його було звільнено було складено на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 19.07.2023 та постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 24.01.2023 у справі №240/12969/23, у ній мали бути вказані відсоткові значення складових грошового забезпечення, як у попередніх довідках за виключенням розміру посадового окладу, оскільки саме розмір посадового окладу був предметом судового розгляду у справі №240/12969/23.
Підсумовуючи наведене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо зменшення розміру надбавки за особливості проходження служби до 1 % у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку основного розміру пенсії позивача станом на 01.01.2023 та наявність підстав для зобов`язання відповідача скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 січня 2023 року у відповідності до статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови КМУ №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу та деяких інших осіб", із визначенням посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт, вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби у розмірі 38%.
Таким чином, суд вважає, що наявні підстави для задоволення позовних вимог.
Керуючись статтями 9, 14, 77, 78, 90, 139, 143, 241 - 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Здовольнити позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Управління Служби безпеки України в Житомирській області (вул. Фещенка-Чопівського, 7,м. Житомир, 10008, ЄДРПОУ: 20001510) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії, задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Житомирській області щодо зменшення у довідці від 09.02.2024 №57/85-4300 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадою старшого слідчого в ОВС слідчого відділу управління Служби безпеки України в Житомирській області для перерахунку пенсії розміру надбавки за особливості проходження служби з 38 % до 1%.
Зобов`язати Управління Служби безпеки України в Житомирській області скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, в якій на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та згідно затвердженої довідки Управління Служби безпеки України в Житомирській області від 07.09.2020 № 57/85-2662, вказати розмір надбавки за особливості проходження служби - 38 % від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Лавренчук
09.09.24
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121475419 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них осіб, звільнених з публічної служби |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Лавренчук Ольга Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні