ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2024 р. м. Чернівці справа № 600/447/24-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнір В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Чернівецькій області до приватного унітарного підприємства "І.В.Ексім" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС у Чернівецькій області звернулось до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з приватного унітарного підприємства "І.В.Ексім" податковий борг на загальну суму - 8296,29грн до державного бюджету та 16,26грн до місцевого бюджету.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг, який виник у зв`язку з визначенням останньому контролюючим органом податковими повідомленнями-рішеннями, прийнятими за результатами перевірки. Оскільки борг є узгодженим та в добровільному порядку відповідачем не сплачений, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення такого боргу в судовому порядку.
Ухвалою від 05.02.2024р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Вказаною ухвалою, серед іншого, відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позовну заяву.
Копію ухвали про відкриття провадження надіслано відповідачу на адресу, яка зазначена в позовній заяві, а саме: 60444, Чернівецька обл., Чернівецький р-н, с. Черепківці, вул. Зарампійська, 3-Г. Вказана адреса відповідає адресі реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, і така була вручена відповідачу 12 лютого 2024 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Станом на дату розгляду даної справи відповідачем не подано відзиву на позовну заяву.
За таких обставин, суд у відповідності до вимог ч.6 ст.162 КАС України вирішує справу за наявними матеріалами.
Судом встановлені наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Приватне унітарне підприємство "І.В.Ексім" (код ЄДРПОУ 32866800), є юридичною особою, яка знаходиться за адресою: 60444, Чернівецька обл., Чернівецький р-н, с. Черепківці, вул.Зарампійська, 3-Г та з 22.04.2004р. перебуває на податковому обліку.
Згідно із розрахунком податкового боргу за відповідачем станом на дату подання позову обліковується податковий борг на загальну суму 8312,55грн. з податку на прибуток приватних підприємств та податку на додану вартість.
Податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств та податку на додану вартість виник внаслідок несплати відповідачем грошових зобов`язань, визначених контролюючим органом згідно податкових повідомлень-рішень від 20.04.2017р. №0000491202, від 15.06.2017р. №0000221205, від 06.11.2017р. №0015541205, від 11.12.2017р. №0017175401.
Указані податкові повідомлення-рішення прийняті контролюючим органом за наслідком камеральних перевірок:
- щодо неподання (несвоєчасного подання) податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2016 рік (Акт перевірки №750/24-13-12-02/32866800 від 07.04.2017р.);
- щодо своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за 2016 рік (Акт перевірки №1406/24-13-12-01/32866800 від 26.05.2017р.).
Згідно матеріалів справи, податкові повідомлення-рішення у відповідності до абз.1 п.58.3 ст.58 ПК України направлені на юридичну адресу товариства та в силу вимог ст.42 ПК України вважаються вручені належним чином.
Податковий борг підтверджується даними інтегрованої картки платника податків, що міститься в матеріалах справи.
У зв`язку з тим, що відповідач добровільною не сплатив податковий борг, позивач звернувся до суду з цим позовом.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) встановлює, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з пунктом 38.1 статті 38 ПК України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Згідно з положеннями статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі статтею 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 статті 59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Судом встановлено, що податковим органом у зв`язку з виникненням у відповідача податкового боргу надіслано останньому податкову вимогу форми Ф №11-17 від 29.03.2017р. Вказана податкова вимога на даний час не відкликана, сума податкового боргу не погашена.
Згідно з пунктами 95.1, 95.2, 95.3 статті 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив суму узгодженого податкового зобов`язання, тому позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Підстави для розподілу судових витрат, передбачені статтею 139 КАС України, відсутні.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного унітарного підприємства "І.В.Ексім" податковий борг на загальну суму 8312,55грн, а саме: 8296 (вісім тисяч двісті дев`яносто шість) грн 29коп. до державного бюджету та 16,26 (шістнадцять) грн 26коп. до місцевого бюджету.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200-А, м. Чернівці, 58013; код ЄДРПОУ 44057187)
Відповідач - ПУП "І.В.Ексім" (вул. Зарампійська, 3-Г, с. Черепківці, Чернівецький р-н, Чернівецька обл., 60444; код ЄДРПОУ 32866800)
Суддя В.О. Кушнір
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121478821 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Кушнір Віталіна Олександрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Кушнір Віталіна Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні