Справа №672/929/24
Провадження №2/672/460/24
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у цивільній справі
10вересня 2024 року м. Городок
Суддя Городоцького районного суду Хмельницької області Рибачук О.Г., розглянувши матеріали цивільної справи №672/929/24 за позовом керівника Волочиської окружної прокуратури (місцезнаходження: вул. Слави, буд.8, м. Волочиськ Хмельницького району Хмельницької області, 31200) в інтересах держави в особі Хмельницької обласної ради (місцезнаходження: Майдан Незалежності, буд.2, м.Хмельницький Хмельницького району Хмельницької області, 29005), Національної служби здоров`я України (місцезнаходження: просп.Степана Бандери, буд.19, м.Київ, 04073) до ОСОБА_1 ( зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи: АДРЕСА_1 ) про стягнення витрат на лікування потерпілого від кримінального правопорушення
ВСТАНОВИЛА:
Керівник Волочиської окружної прокуратури в інтересахдержави вособі Хмельницькоїобласної ради,Національної службиздоров`я України звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення витрат на лікування потерпілого від кримінального правопорушення.
Позовна заява подана з додержанням вимог, визначених ст.ст.175,177 ЦПК України, а тому вона може бути прийнята судом до розгляду.
Оскільки даний спір носить майновий характер з ціною позову 18124,85 грн, що менше тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому дана справа відповідно до п.1 ч.6 ст.19 ЦПК України є малозначною і у відповідності до вимог п.1 ч.1 ст.274 ЦПК України може розглядатися у порядку спрощеного позовного провадження.
Щодо залучення зазначеної у позові третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
Згідно ч.1ст.53 ЦПК Українивизначено, що: треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Таким чином, процесуальним приводом для залучення у справу третіх осіб є:
1)клопотання самої цієї особи, яка бажає брати участь у справі в статусі третьої особи;
2)клопотання особи, яка бере участь у справі, зокрема сторони (позивача або відповідача);
3)ініціатива суду.
Підставою участі третіх осіб у справі є їх юридична заінтересованість, яка ґрунтується на матеріально-правових відносинах з однією із сторін даної цивільної справи.
Матеріальною підставою залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, є обґрунтоване припущення, що судове рішення може вплинути на права і обов`язки осіб, які не є стороною у справі. Судове рішення може вплинути на права або обов`язки третьої особи, якщо між цією третьою особою і стороною, на боці якої вона бере участь у справі, існують певні правовідносини (права і обов`язки), які за наслідками вирішення справи можуть змінитися або припинитися, або якщо на підставі рішення суду між стороною і третьою особою виникнуть нові правовідносини (права і обов`язки).
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч.5ст.53 ЦПК України).
У даному випадку суддя вважає обґрунтованим залучення вказаної третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача, оскільки потерпілий у кримінальному провадженні проходив лікування в КНП «Хмельницька обласна лікарня» Хмельницької обласної ради і рішення по даній цивільній справі може вплинути на їх права та обов`язки.
Будь-які заяви і клопотання позивачем не подавались.
Згідно з ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З врахуванням викладеного, суддя дійшла висновку про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Керуючись ст.ст.187,260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі позовом керівника Волочиської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Хмельницької обласної ради, Національної служби здоров`я України до ОСОБА_1 про стягнення витрат на лікування потерпілого від кримінального правопорушення.
Розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження із викликом сторін.
Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 07 жовтня 2024 року о 10 год 00 хв в приміщенні Городоцького районного суду Хмельницької області за адресою: вул.Шевченка, 48, м.Городок, Хмельницький район, Хмельницька область.
У судове засідання викликати сторони.
Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача комунальне некомерційне підприємство «Хмельницька обласна лікарня» Хмельницької обласної ради (місцезнаходження: вул. Пілотська, буд.1, м. Хмельницький Хмельницького району Хмельницької області, 29010), направивши їм копію позовної заяви з додатками.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, передбаченіст.43 ЦПК України.
Відповідачу надається право подати на адресу суду відзив на подану позовну заяву у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали та не пізніше як до судового засідання. Копія відзиву та доданих до нього документів має бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Відзив має відповідати вимогам, визначеним ч.3-5ст.178 ЦПК України.
Позивач має право подати відповідь на відзив у строк, не пізніше як за чотирнадцять днів до початку розгляду справи по суті. Відповідь на відзив має бути подана у порядку та відповідати вимогам, визначеним ч.3-5ст.178 ЦПК України.
Відповідач також має право подати свої заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення. Заперечення мають бути подані у строк, не пізніше як за п`ять днів до початку розгляду справи по суті. Заперечення мають бути подані у порядку та відповідати вимогам, визначеним ч.3-5ст.178 ЦПК України.
Учасники справи мають право подати заяву про відвід судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого судового засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
До початку розгляду справи по суті сторони мають право заявити клопотання про врегулювання спору за участю судді.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду справи на офіційному веб-порталі судової влади в мережі інтернет за даним посиланням -http://court.gov.ua/sud2204/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Г. Рибачук
Суд | Городоцький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121484566 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення |
Цивільне
Городоцький районний суд Хмельницької області
Рибачук О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні