Ухвала
від 02.09.2024 по справі 766/14524/24
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/14524/24

н/п 2/766/11897/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 вересня 2024 року Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Скрипнік Л.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє адвокат Джамалли Равіль Хагані-огли до Станіславської сільської ради Херсонського району Херсонської області, третя особа Білозерська державна нотаріальна контора Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, визнання права власності в порядку спадкування за законом.

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2024 року до Херсонського міського суду Херсонської області надійшла зазначена позовна заява в якій позивач просить встановити факт належності ОСОБА_2 свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок від 27.01.1993 року, виданого виконавчим комітетом Станіславської сільської ради народних депутатів, щодо житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 на мія ОСОБА_2 , визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , загальною площею 120,2 кв.м., житловою площею 76,6 кв.м. в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Під час вивчення матеріалів справи було встановлено, що позовна заява подана з порушенням вимогст.ст.175, 177 ЦПК України.

Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Ціна позову визначається у відповідності до вимог статті 176 ЦПК України.

Так в позовній заяві позивач зазначає, що просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок, однак при цьому не зазначає ціну позову.

Згідно з пунктами 2, 9,10 частини першої статті 176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості; у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, -загальною сумою всіх вимог.

Верховний Суд у постанові від 7 квітня 2021 року у справі № 495/1706/16-ц, посилаючись на постанову Великої Палати Верховного Суду від 25 серпня 2020 року у справі № 910/13737/19, вказав, що будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.

Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, стягнення, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.

Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (пункт 8.12 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26 лютого 2019 року у справі № 907/9/17, провадження № 12-76гс18).

Натомість до позовної заяви немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом необхідно розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.

Як вбачається з позову, позивач звернулася до суду з вимогою про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, а отже вказана вимога є вимогою майнового характеру та про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, що є вимогою немайнового характеру, з якої належить сплатити збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Однак, позивачем в позовній заяві не визначено ринкової вартості майна, яке є предметом позову, відповідно до вимог наведеного Закону України, зокрема, не подано звіт/висновок про оцінку його ринкової вартості станом на дату подання позовної заяви.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2422,40 грн., тобто 1 211,20 грн. за вимогою майнового характеру та 1 211,20 грн. за вимогою немайнового характеру.

У зв`язку з тим, що позивачем не зазначено ціну позу та докази, які її підтверджують суд позбавлений можливості визначити чи вірно сплачено позивачою судовий збір за вимогою майнового характеру про визнання права власності.

Таким чином, позивачу необхідно визначитися із зазначенням ціни позову з врахуванням дійсної вартості нерухомого майна на момент звернення до суду. Та з врахуванням ціни позову сплатити (доплатити) судовий збір за майнову вимогу у розмірі 1% від ціни позову, але не більше 15 140,00 грн.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 185 ЦПК України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.176,177,185, 260, 294, 318 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє адвокат Джамалли Равіль Хагані-огли до Станіславської сільської ради Херсонського району Херсонської області, третя особа Білозерська державна нотаріальна контора Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, визнання права власності в порядку спадкування за законом, - залишити без руху, надавши позивачу строк п`ять днів з дня отримання копії даної ухвали, для виправлення недоліків позовної заяви, а саме:

-визначити ціну позову, надавши оцінку майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання на предмет позову житлового будинку АДРЕСА_1 ;

-наданти квитанцію про сплату судового збору за вимогою майнового характеру (визнання права власності на житловий будинок), врахувавши вартість житлового будинку АДРЕСА_1 , у відповідності до статті 4 Закону України «Про судовий збір», в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

-зазначити про наявність або відсутність інших спадкоємців майна померлого ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Л.А. Скрипнік

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення02.09.2024
Оприлюднено11.09.2024
Номер документу121485274
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —766/14524/24

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Скрипнік Л. А.

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Скрипнік Л. А.

Ухвала від 02.09.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Скрипнік Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні