Ухвала
від 04.09.2024 по справі 522/11613/24
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-ц/813/6937/24

Справа № 522/11613/24

Головуючий у першій інстанції Чернявська Л.М.

Доповідач Драгомерецький М. М.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙСУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

04.09.2024 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд в складі судді судової колегії судової палати у цивільних справах Драгомерецького М.М., розглянувши питання про відкриття апеляційного провадження по справі за апеляційною скаргою Споживчого товариства «Сузір`я Плюс», в інтересах якого діє адвокат Тимчук Олександр Олександрович, по справі за позовом ОСОБА_1 до споживчого товариства «Сузір`я Будова», Товариства з обмеженою відповідальністю «УВГП-Система», Споживчого товариства «Сузір`я Плюс» про захист прав споживачів, визнання майнових прав на об`єкти інвестування та зобов`язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

05 серпня 2024 року ухвалою Приморського районного суду м. Одеси заяву ОСОБА_1 про забезпечення позовузадоволено частково.

Заборонено Споживчому товариству «Сузір`я Будова» в будь-який спосіб відчужувати будь-яким іншим особам майнові права на об`єкт будівництва (інвестування) згідно укладеного з ОСОБА_1 договору, зокрема, Договору №4/7 від 25.04.2018 на однокімнатну квартиру, розміщену на 2 (другому) поверсі, яка ідентифікується за № 7 (будівельний номер об`єкту згідно) згідно договору загальною площею 46,9 кв.м та №8 (номер згідно Технічного паспорту) загальною площею 46,7 кв.м у розмірі проінвестованого внеску в сумі 1 064 630 грн за адресою: м. Одеса, проспект Гагаріна, 19 та АДРЕСА_1 .

Заборонити Споживчому товариству «Сузір`я Плюс», а також будь-яким іншим особам, органам та суб`єктам, які відповідно до закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно здійснювати будь-які дії, у тому числі реєстраційні, щодо користування, розпорядження та відчужування (передавання, прийняття) майнових прав ОСОБА_1 згідно Договору №4/7 від 25.04.2018 на однокімнатну квартиру, розміщену на 2 (другому) поверсі, яка ідентифікується за №7 (будівельний номер об`єкту згідно) згідно договору загальною площею 46,9 кв.м та №8 (номер згідно Технічного паспорту) загальною площею 46,7 кв.м у розмірі проінвестованого внеску в сумі 1 064 630 грн за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_1 .

В іншій частині відмовлено.

22 серпня 2024 року представником Споживчого товариства «Сузір`я Плюс» - Тимчук О.О. направлено засобами поштового зв`язку апеляційну скаргу.

Дослідивши подану апеляційну скаргу, приходжу до висновку, що провадження за апеляційною скаргою не може бути відкрито, апеляційну скаргу слід залишити без руху, за наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 2ст. 356 ЦПК Українив апеляційній скарзі має бути зазначено: рішення чи ухвала, що оскаржуються.

Так, у вступній та прохальній частині апеляційної скарги апелянт зазначає, що оскаржує ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 07 серпня 2024 року та просить суд скасувати ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 07 серпня 2024 року.

Однак, як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень, по цивільній справі №522/11613/24 ОСОБА_1 до споживчого товариства «Сузір Будова», Товариства з обмеженою відповідальністю «УВГП-Система», Споживчого товариства «Сузір`я Плюс» про захист прав споживачів, визнання майнових прав на об`єкти інвестування та зобов`язання вчинити дії, Приморський районний суд м. Одеси 07 серпня 2024 року не постановляв ухвали.

Тому, апелянту слід уточнити, яка саме ухвала по справі №522/11613/24 ним оскаржується.

Допущена описка в тексті апеляційної скарги має істотний характер, так як не можуть бути об`єктом апеляційного оскарження судові рішення, якщо вони судом не ухвалювались.

Апеляційний суд звертає увагу, що для перегляду судового рішення в апеляційному порядку важливе значення мають форма і зміст апеляційної скарги. Від того, які доводи і мотиви викладені в апеляційній скарзі та які вимоги висуваються скаржником, залежать наслідки апеляційного провадження.

Крім того, апеляційний суд звертає увагу на наступне.

Звертаючись із апеляційною скаргою скаржник пояснює причини пропуску строку на апеляційне оскарження, проте прохальна частина скарги не містить клопотання про поновлення такого строку.

Слід наголосити, що учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суд поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, за заявою учасника справи (ч. 1 ст. 127 ЦПК України).

Відповідно до ч. 3 ст.357ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження, у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст.357ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення.

Частиною 2 ст.357ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356ЦПК України застосовуються положення ст. 185 ЦПК України, яка передбачає залишення позовної заяви (апеляційної скарги) без руху з наданням строку для усунення виявлених судом недоліків.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 185, 354, 356, 357 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Споживчого товариства «Сузір`я Плюс», в інтересах якого діє адвокат Тимчук Олександр Олександрович - залишити без руху.

Надати скаржнику десятиденний строк, з дня отримання копії даної ухвали, для усунення вказаних в ухвалі недоліків.

Роз`яснити, що в разі невиконання зазначених вимог у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили з дня її підписання та може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судового збору безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги.

Суддя Одеськогоапеляційного суду М.М.Драгомерецький

СудОдеський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення04.09.2024
Оприлюднено11.09.2024
Номер документу121485675
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —522/11613/24

Постанова від 12.12.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 07.11.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 19.09.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 05.08.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

Ухвала від 05.08.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Чернявська Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні