Постанова
від 10.09.2024 по справі 674/1424/24
ДУНАЄВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 674/1424/24

Провадження № 3/674/526/24

ПОСТАНОВА

іменем України

10 вересня 2024 року м. Дунаївці

Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М. розглянувши матеріали Кам`янець-Подільського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, військовослужбовця, мешканця АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №559936 ОСОБА_1 25.08.2024 близько 16 год. 00 хв., перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 в п`яному вигляді почав вчиняти відносно своєї матері ОСОБА_2 насильство в сім`ї, а саме обзивав словами нецензурної лайки, погрожував фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров`ю, чим порушив п.14 ч.1 ст.1 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.

Дослідивши матеріалиадміністративної справи,суд приходитьдо висновкупро необхідністьповернення протоколудля доопрацюванняз такихпідстав.

Згідно зі ст.256КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №559936 в графі «чи притягався до адміністративної відповідальності» ОСОБА_1 зазначено, що не притягався. Однак, до матеріалів справи не додано жодної інформації на підтвердження зазначеного, що унеможливлює повний та об`єктивний розгляд вказаної справи.

У протоколі серії ВАД №559936 зазначено місце реєстрації та проживання ОСОБА_1 « АДРЕСА_1 . Крім того, в матеріалах справи наявна копія військового квитка та у протоколі зазначено, що ОСОБА_1 проходить військову службу в ЗСУ, однак до матеріалів справи не додано будь-якої інформації на підтвердження зазначеного, зокрема, відсутні відповідні довідки з місця зареєстрованого або фактичного проживання, проходження військової служби.

Відсутність достовірних відомостей про місце проживання (перебування) порушника, без належного повідомлення його про дату, час і місце розгляду справи, всебічне та повне з`ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом є неможливим та позбавляє суд можливості забезпечити право особи, що притягається до адміністративної відповідальності на участь у розгляді справи у передбачені законом строки.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» визначено, що домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчиняв насильство в сім`ї відносно матері ОСОБА_2 . До протоколу не додано відомостей про те, що ОСОБА_2 є матір`ю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тобто відноситься до кола осіб, визначенихЗаконом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Крім того, у письмовому поясненні ОСОБА_2 від 25.08.2024 зазначено, що вона проживає в АДРЕСА_2 . У протоколі потерпілою зазначено ОСОБА_2 , яка проживає в АДРЕСА_1 .

Всупереч вимогам ст.ст.33, 251 КУпАП в матеріалах справи відсутні документи, які б засвідчували дані про особу порушника (характеристика з місця проживання, роботи, служби, навчання та ін.), надання яких покладено на орган, який направляє справу до суду, що свідчить про перекладення обов`язку збору та належного оформлення матеріалу на суд.

За змістом ст.ст.279, 280КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатися суддею у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення, при цьому, суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).

За таких обставин, адміністративні матеріали підлягають поверненню разом з доданими до нього матеріалами до Кам`янець-Подільського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання.

Керуючись ст.ст.254, 256, 268, 278, 283 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В:

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2КУпАП повернути до Кам`янець-Подільського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя О.М.Сосна

СудДунаєвецький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення10.09.2024
Оприлюднено11.09.2024
Номер документу121487971
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування