Справа № 158/1566/24
Номер провадження 2-о/167/53/24
У Х В А Л А
про відмову у проведенні судового засідання
в режимі відеоконференції
09 вересня 2024 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Гармай І. Т., розглянувши заяву представника заінтересованої особи ОСОБА_1 - адвоката Ковальчук Світлани Олександрівни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в цивільній справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_1 , орган опіки і піклування виконавчий комітет Ківерцівської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною
в с т а н о в и в :
У провадженні Рожищенського районного суду Волинської області перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_1 , орган опіки і піклування виконавчий комітет Ківерцівської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною.
Судове засідання по справі відкладено на 13 год 00 хв 12 вересня 2024 року.
06 вересня 2024 року представник заінтересованої особи ОСОБА_1 - адвокат Ковальчук С. О. на електронну адресу суду надіслала заяву в якій просить судове засідання призначене 12 вересня 2024 року о 13 год 00 хв проводити в режимі відеоконференції з можливістю її участі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Вивчивши заяву представника заінтересованої особи ОСОБА_1 - ОСОБА_3 , суддя доходить такого висновку.
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Стаття 212 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) регулює питання участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Проте, всупереч вищезазначеним вимогам, представником заінтересованої особи до заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не додано доказів про надсилання копії заяви іншим учасникам справи.
Крім цього, аналіз положень ст. 212 ЦПК України свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Разом з тим, на переконання суду, такий спосіб участі має винятковий характер, оскільки повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливою особисту участь сторони у справі.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень сторін, залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Зважаючи на те, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні, насамперед, існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Клопотання представника заінтересованої особи ОСОБА_1 - ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції взагалі не містить обґрунтовання неможливості її прибуття в судове засідання 12 вересня 2024 року о 13 год 00 хв до Рожищенського районного суду Волинської області.
Ураховуючи вищенаведене, доходжу висновку, що у задоволенні заяви представника заінтересованої особи ОСОБА_1 - ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції необхідно відмовити.
Керуючись ст. 212, 259-260 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в :
В задоволенні заяви представника заінтересованої особи ОСОБА_1 - адвоката Ковальчук Світлани Олександрівни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції в цивільній справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: ОСОБА_1 , орган опіки і піклування виконавчий комітет Ківерцівської міської ради про визнання фізичної особи недієздатною - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. Т. Гармай
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121488440 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Гармай І. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні