Ухвала
від 10.09.2024 по справі 630/903/24
ЛЮБОТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 630/903/24 Провадження № 1-кс/630/327/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2024 року м. Люботин

Слідчий суддя Люботинського міського суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотанняпрокурора Харківськоїокружної прокуратуриХарківської області ОСОБА_3 про арештмайна укримінальному провадженні№ 12024221320000486 від 06.09.2024 року, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор у кримінальному провадженні прокурор Харківської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із даним клопотанням про накладення арешту на майно, на транспортний засіб Mercedes-Benz Sprinter, номерні знаки: НОМЕР_1 , білого кольору, 2010 року випуску, з VIN: НОМЕР_2 шляхом заборони відчуження, розпорядження та/або користування.

У провадженні СВ відділення поліції №2 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження №12024221320000486 від 06.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.239 КК України. Процесуальне керівництво під час досудового розслідування кримінального провадження здійснює група прокурорів Харківської окружної прокуратури Харківської області.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.09.2024 року о 19:34 год., до відділення поліції №2 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області, зі служби «102» надійшло повідомлення про те, що поблизу старих ферм у АДРЕСА_1 , поліцейським офіцером громади встановлено заховання тварини у невідведеному для цього місці.

За даним повідомленням, слідчим, який перебував у складі слідчо-оперативної групи відділення поліції №2 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області у період з 21:15 год. 05.09.2024 по 00:10 год. 06.09.2024 року проведено огляд місця події, за межами населеного пункту Новий-Коротич Харківського району Харківської області, а саме за координатами: 49,6939907; 36,0024266. В ході огляду місця події було виявлено яму прямокутної форми, приблизними розмірами 2 на 6 метри та приблизною глибиною 1,5 метри. Поруч з зазначеною ямою, а саме бортом до неї знаходився транспортний засіб Mercedes-Benz Sprinter, номерні знаки: НОМЕР_1 , кузов якого на час огляду був порожній, а також з землі сторчали три лопати. На місці події під час огляду був неприємний трупний запах. Окрім цього, в ході огляду встановлено, що у описаній вище ямі, під невеликим шаром ґрунту поховані собаки, у кількості (зі слів водія та двох чоловіків, що перебували у вище зазначеному транспортному засобів) близько 20 штук, які поміщені до полімерних пакетів.

З пояснень водія ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та двох його помічників ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , стало відомо, що вони є волонтерами ГО «Порятунок тварин Харків» та здійснювали поховання загиблих собак у вище описаній ямі, за вказівкою керівництва організації, будь-які дозвільні документи на проведення заховання в них під час огляду були відсутні.

Так, за результатом огляду місця події транспортний засіб Mercedes-Benz Sprinter, номерні знаки: НОМЕР_1 було вилучено, у зв`язку з тим, що він у даному випадку слугував, як засіб вчинення кримінального правопорушення злочину, та слідчим визнаний речовим доказом за матеріалами кримінального провадження.

Прокурор у своєму клопотанні зазначає, що необхідність в накладенні арешту на транспортний засіб Mercedes-Benz Sprinter, номерний знаки: НОМЕР_1 , зумовлена тим, що він зберіг на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, був знаряддям його вчинення і незастосування заборони відчуження, користування, розпорядження вказаним майном може призвести до його знищення, відчуження, приховування, інших незаконних дій, які можуть перешкодити кримінальному провадженню. Накладення арешту також необхідне з метою проведення судових експертиз зокрема судово-цитологічної експертизи, яка може містити докази вчинення кримінального правопорушення.

Прокурор у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, де вказав, що клопотання підтримує у повному обсязі.

Власник майна ОСОБА_7 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не відомі.

Суд, дослідивши клопотання з додатками, приходить до наступного.

Відповідно дост. 131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч.ч.1-3ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинен вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п.1 ч.2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст.98 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2ст.173КПК України привирішенні питанняпро арештмайна слідчийсуддя,суд повиненвраховувати 1)правову підставудля арештумайна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.п.3, 4 ч.2 ст.170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п.4 ч.2 ст.170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Як вбачається з ксерокопії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, транспортний засіб Mercedes-Benz Sprinter, номерні знаки: НОМЕР_1 , білого кольору, 2010 року випуску, з VIN: НОМЕР_2 зареєстрований за ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса: АДРЕСА_2 .

Зазначений у клопотанні автомобіль постановою слідчого визнаний речовим доказом у справі, може зберігати на собі сліди злочину, і як зазначає у клопотанні прокурор, у подальшому стосовно автомобіля необхідно провести судово-цитологічну експертизу. Отже, з метою запобігання втрати, приховання, ненавмисного або навмисного знищення чи спотворення вказаного у клопотанні автомобіля або слідів перевезення у ньому трупів тварин, є доцільним накласти арешт на це майно. Невжиття накладення арешту може призвести до зміни, спотворення, приховання, або знищення речового доказу, що унеможливить встановлення істини по справі.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.131, 170, 171, 173 КПК України -

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора Харківської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 , про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на транспортний засіб Mercedes-Benz Sprinter, номерний знак: НОМЕР_1 , білого кольору, 2010 року випуску, з VIN: НОМЕР_2 , який зареєстрований на праві власності за ОСОБА_7 , шляхом заборони відчуження, розпорядження та/або користування.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛюботинський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення10.09.2024
Оприлюднено11.09.2024
Номер документу121493582
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —630/903/24

Ухвала від 23.09.2024

Кримінальне

Люботинський міський суд Харківської області

Сухоруков І. М.

Ухвала від 23.09.2024

Кримінальне

Люботинський міський суд Харківської області

Сухоруков І. М.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Люботинський міський суд Харківської області

Сухоруков І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні