У Х В А Л А
"10" вересня 2024 р. Справа153/1482/24
Провадження2/153/363/24-ц
Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Гаврилюк Т.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Орган опіки та піклування Хмельницької міської ради про стягнення аліментів та позбавлення батьківських прав, де зазначено адресу реєстрації та проживання відповідача АДРЕСА_1 .
Позивач просить стягувати з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на її користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліменти щомісячно на утримання сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі однієї четвертої частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше ні 50 відсотків встановленого прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду і до досягнення дитиною повноліття.
Відповідно до ч.1 ст.28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Однак, як слідує із витягу з Єдиного державного реєстру судових рішень від 10.09.2024 з ОСОБА_5 рішенням Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 18.11.2010 у справі №2-1718 стягуються аліменти на користь ОСОБА_6 на утримання неповнолітньої дитини у розмірі однієї четвертої частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 11.08.2010 і до її повноліття.
Тобто,із відповідача ОСОБА_3 накористь позивача ОСОБА_7 вже стягнуто аліменти на утримання їх спільного неповнолітнього сина у розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку відповідача.
Відповідно п.2 ч.1 ст.186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке, що набрало законної сили, рішення чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, або є судовий наказ, що набрав законної сили, за тими самими вимогами.
З урахуванням наведеного, суд має підстави для відмовити у відкритті провадження ОСОБА_1 в частині позовних вимог про стягнення аліментів.
Що стосується позовної вимоги про позбавлення батьківських прав, то суд зазначає наступне:
Зазначена позовна заява в частині позбавлення батьківських прав не може бути прийнята до розгляду Ямпільським районним судом Вінницької області та підлягає направленню за підсудністю з наступних підстав:
Так, ч.1 ст.27 ЦПК України встановлено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно доч.8ст.187ЦПК України суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Із відповіді №777161 від 10.09.2024 з Єдиного демографічного реєстру встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з 18.12.2014 зареєстрований по АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч.9ст.187 ЦПК Україниякщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 1 статті 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно дост.32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За таких обставин вважаю, що дана справа не підсудна Ямпільському районному суду Вінницької області, її необхідно надіслати за підсудністю до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області.
Окрім того, звертає увагу на те, що у відповідності із ч.1ст.378 ЦПК Українисудове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
А тому, із врахуванням вище викладеного, дана справа подана позивачем із порушенням правил підсудності, і є підстави для направлення її для розгляду за належністю за зареєстрованим місцем проживання відповідача, а саме до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області, щоб порушення правил підсудності не було підставою для скасування прийнятого будь-якого у даній справі рішення Ямпільським районним судом Вінницької області.
Керуючись ст.ст.27,28,31,32,187,258,260,353,354,376 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
У відкритті провадження у цивільній справі №153/1482/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів відмовити.
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, надіслати за підсудністю до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області (вулиця Кібрика,11 місто Вознесенськ Миколаївської області, 56500).
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленоюЦПК Українипідсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першоїстатті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Т. В. Гаврилюк
Суд | Ямпільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121494699 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Ямпільський районний суд Вінницької області
Гаврилюк Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні