Єдиний унікальний номер 341/1857/24
Номер провадження 2-о/341/169/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2024 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Васильцова Г.А., розглянувши заяву представника заявника ОСОБА_1 адвоката Крохмалюк Світлани Степанівни про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа Галицька міська рада Івано-Франківської області, приватний нотаріус Івано-Франківського районного нотаріального округу Засєдко Надія Ігорівна,
ВСТАНОВИВ:
Представник заявниці адвокат Крохмалюк С.С. звернулась до суду із вказаною заявою, в якій просить встановити факт, що ОСОБА_1 є донькою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Вікторів, Галицького, нині Івано-Франківського району, Івано-Франківської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 28.07.2005 року Вікторівською сільською радою Галицького району Івано-Франківської області.
Подана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених ЦПК України, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Заяви подані в порядку окремого провадження повинні відповідати загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, які встановлені статтями 175,177 ЦПК України.
В заяві адвокат Крохмалюк С.С. зазначає, що відповідно до свідоцтва про народження матері заявниці її прізвище при народжені було ОСОБА_3 . Після одруження з батьком вона змінила прізвище на ОСОБА_4 . Однак, батьки розлучилися і мати повернула дошлюбне прізвище ОСОБА_3 . Крім того, представник зазначає, що на даний час не збереглися документи, які б підтверджували одруження та розлучення батьків заявниці, та повернення її матір`ю свого дошлюбного прізвища. На думку заявниці, ці обставини перешкоджають їй прослідити родинний зв`язок із померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 матір`ю ОСОБА_2 з метою прийняти спадщину.
Частиною 1 статті 318 ЦПК України передбачено, що у заяві про встановлення факту повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Частиною 2 статті 318 ЦПК України передбачено, що до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
У Пленумі Верховного Суду України у пунктах 1, 3постанови від31березня 1995року №5«Про судовупрактику усправах провстановлення фактів,що маютьюридичне значення» зазначено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, щомають юридичнезначення, судамнеобхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя відповідно до ЦПК постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
В заяві адвокат Крохмалюк С.С. не зазначає причин неможливості отримати, або відновити свідоцтво про укладення шлюбу батьків заявниці, свідоцтво про розірвання їх шлюбу або відповідний актовий запис про це та не додає довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, у разі їх втрати, що є підставою, для залишення заяви без руху.
Вищевказані недоліки заяви унеможливлюють відкриття провадження по справі.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Таким чином, вважаю необхідним залишити заяву без руху та надати заявниці строк для усунення недоліків, у 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185, 294 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву представника заявника ОСОБА_1 адвоката Крохмалюк Світлани Степанівни про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа Галицька міська рада Івано-Франківської області, приватний нотаріус Івано-Франківського районного нотаріального округу Засєдко Надія Ігорівна - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків - 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ганна ВАСИЛЬЦОВА
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121496582 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
ВАСИЛЬЦОВА Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні