Справа№639/2021/24
Провадження №1-кс/639/1121/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2024 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого райсуду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю,
в с т а н о в и в :
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню №12024221210000305 від 26.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.
Клопотання обґрунтовано тим, що що 25.03.2024 приблизно о 14 год. 18 хв. ОСОБА_5 перебувала за адресою: АДРЕСА_1 , коли невстановлена особа зателефонувала з мобільних номерів телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та використовуючи електронно-обчислювальну техніку, шахрайським шляхом заволоділа з її банківської картки АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » грошовими коштами у розмірі 59570 грн.
В ході проведення досудового розслідування було допитано у якості потерпілої ОСОБА_5 , яка повідомила, що на її мобільний номер телефону, надійшли дзвінки від невідомих абонентів з номерами мобільних телефонів: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 . Коли вона відповіла на дзвінок, то почула голос чоловіка, який представився робітником банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». В ході розмови з вказаним чоловіком, останній повідомив, що з її банківської карти № НОМЕР_3 , яка відкрита у банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », невідомі особи, намагались здійснити зняття готівки, після чого вказаний чоловік, надав декілька вказівок їй для збереження грошових коштів на її рахунку, а саме: зайти в додаток мобільного банкінгу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де вона авторизована під своїми даними, виконати певні операції та повідомити їм код, який надійде їй на телефон, в подальшому потерпіла виконала всі вказівки та повідомила код, який надійшов їй на її телефон та продиктувала вказаний код чоловіку, який в телефонній розмові завірив її, що він є працівником банку. Після завершення розмови, вона побачила, що з її банківської картки було списано грошові кошти в сумі 55000 грн.(кредитного ліміту) та комісію в сумі 4570 грн. В той час остання зрозуміла, що їй телефонували шахраї та вона зателефонувала до банку, де їй підтвердили, що з банку їй ніхто не телефонував та вона спілкувалась з шахраями.
В ході проведення досудового розслідування по вказаним матеріалам кримінального провадження, для встановлення всіх обставин та осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення виникла необхідність в отриманні інформації, яка міститься у операторів мобільного зв`язку за номерами телефонів, з яких здійснювалися дзвінки потерпілій ОСОБА_5 нібито від робітників АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .
Номер телефону потерпілої ОСОБА_5 НОМЕР_4
У судове засідання слідчий та прокурор не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись своєчасно та належним чином.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в судове засідання також не з`явився.
Дослідивши додані до клопотання матеріали та матеріали кримінального провадження, перевіривши доводи клопотання, приходжу до такого.
Відповідно до п. 18 інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 №223-558/0/4-13, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо речі та документи згідно зі ст.162 КПК України містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення.
Стороною обвинувачення доведено, що існує підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться у клопотанні слідчого тимчасовий доступ до документів.
Обставини, на які посилається слідчий підтверджуються витягом з ЄРДР за №12024221210000305 від 26.03.2024, та копіями матеріалів досудового розслідування, доданих до клопотання.
Сторона обвинувачення також довела наявність достатніх підстав вважати, що документи, зазначені в клопотання, самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази.
З наданих суду матеріалів вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, доступ до яких просить надати слідчий, знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
При цьому, встановити (довести) обставини, які передбачається довести за допомогою відповідних документів (інформації) іншим способом неможливо.
З огляду на викладене, вищезазначені обставини свідчать про наявність, передбачених ст. 132, ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, підстав для задоволення клопотання слідчого.
Керуючись ст. ст. 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.
Зобов`язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_2 ), старшому слідчому СВ ВП№1 ХРУП№3 ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_7 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_8 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_9 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_10 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_11 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_12 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_13 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_14 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_15 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_16 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_17 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_18 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_19 , слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_20 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_21 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_22 , старшому слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_23 ,слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_24 тимчасовий доступ до інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг здійснених з мобільних номерів телефонів НОМЕР_2 , НОМЕР_5 ,за період часу 00 год. 00 хв. 20.03.2024 по 00 год. 00 хв. 25.03.2024.
Зобов`язати оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за вказаним вище мобільним терміналом та періодом часу з наступними відомостями:
- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання (далі IMEI), яке перебувало в зоні дії базових станцій (абонент А);
- Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів А;
- Типи з`єднання абонентів А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо;
- Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам А;
- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, IMEI), з яким відбувався сеанс зв`язку абонентів А (абоненти Б).
Попередити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Копії ухвали надати слідчому СВ ВП №1 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 зобов`язавши її або іншу уповноважену на виконання ухвали особу вручити один примірник представнику ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121497189 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Кісь Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні