ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/5678/23 Провадження № 2-во/636/52/24
УХВАЛА
про виправлення описки
05 вересня 2024 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючогосудді Гніздилова Ю. М., за участю секретаря судового засіданняКисловської О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чугуєва заяву представника заявника ФОП ОСОБА_1 адвоката Ганги Дмитра Григоровича про виправлення описки в ухвалі Чугуївського міського суду Харківської області про забезпечення позову від 02 листопада 2023 року по справі № 636/5678/23,
встановив:
Представник заявника ФОП ОСОБА_1 адвокат Ганга Дмитро Григорович звернувся до суду із заявою про виправлення описки в ухвалі Чугуївського міського суду Харківської області від 02 листопада 2023 року по справі № 636/5678/23.
В обґрунтування заяви представник заявника вказав, що при підготовці тексту ухвали судом було допущено описку, а саме помилково не зазначено реквізити стягувача та боржника за цим виконавчим документом. Наведе позбавляє Позивача можливості пред`явити дану ухвалу суду до виконання у органах державної виконавчої служби, у зв`язку з формальною невідповідністю вимогам ст. 4 Закону України "Про виконавче провадження" у частині реквізитів стягувача та боржників.
Сторони у судове засідання не з`явилися, заявник у своїй заяві просив суд про проведення судового засідання без його участі та участі його представника.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно до ч. 4 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Ухвалою Чугуївського міського суду Харківської області від 02 листопада 2023 року по справі № 636/5678/23 задоволено заяву ФОП ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ФОП ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ФОП ОСОБА_3 про визнання недійсним договору найму (оренди), вжито відповідні заходи забезпечення позову, а саме:
- заборонено суб`єктам державної реєстрації прав, державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно вчиняти будь-які реєстраційні дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо земельної ділянки кадастровий номер: 6321685200:05:001:0140, площею (га): 5.56 га, яка розташована у Харківській області, Чугуївський район, Вовчанська міська рада, № 53;
- заборонено Відповідачу 1 - ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) укладати договори оренди, вчиняти інші правочини, здійснювати будь - які дії щодо відчуження та/або передачі земельної ділянки кадастровий номер: 6321685200:05:001:0140, площею (га): 5.56 га, яка розташована у Харківській Документ сформований в системі «Електронний суд» 08.08.2024 2 області, Чугуївський район, Вовчанська міська рада, № 53; Заборонено Відповідачу-2 - ФОП ОСОБА_3 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) вчиняти дії щодо фактичного користування земельною ділянкою, в тому числі, але не виключно здійснювати посіви, оранку, дискування, культивацію земельної ділянки кадастровий номер 6321685200:05:001:0140, площею (га): 5.56 га, яка розташована у Харківській області, Чугуївський район, Вовчанська міська рада, № 53;
Як вбачається зі змісту ч.1 ст. 157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Згідно з ч. 1 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред`явлення рішення до виконання.
Однак, у тексті ухвали помилково не зазначено реквізити стягувача та боржників.
Крім того, судом також встановлено, що у тексті ухвали помилково не зазначено строк пред`явлення ухвали до виконання, а тому, суд вважає за потрібне, з власної ініціативи виправити описку у цій частині ухвали також.
Враховуючи вищенаведені обставини, з метою належного виконання ухвали суду про забезпечення позову, суд вважає, що заява про виправлення описки підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.259,260,269 ЦПК України, , суд
ухвалив :
Заяву представника заявника ФОП ОСОБА_1 адвоката Ганги Дмитра Григоровича про виправлення описки в ухвалі Чугуївського міського суду Харківської області про забезпечення позову від 02 листопада 2023 року по справі № 636/5678/23 задовольнити.
Виправити описку, допущену вухвалі Чугуївського міського суду Харківської області про забезпечення позову від 02 листопада 2023 року по справі № 636/5678/23,доповнивши резолютивну частину ухвали після зазначення строку і порядку набрання ухвалою законної сили та її оскарження абзацами наступного змісту:
«Строк пред`явлення ухвали до виконання - протягом трьох років.
Відомості про сторони:
Стягувач: ФОП ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 ;
Боржник: ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ;
Боржник: ФОП ОСОБА_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_3 », а в іншій частині ухвалу залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Чугуївський міський суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення йому відповідної ухвали. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
Суддя Ю.М. Гніздилов
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121498108 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гніздилов Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні