Справа № 161/12569/24
Провадження № 2/161/3640/24
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
03 вересня 2024 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого судді Пушкарчук В.П.
при секретарі Швед Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Торчинської селищної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Луцького районного нотаріального округу Волинської області Гловацька Алла Володимирівна про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
02.07.2024 року позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 через свого представника звернулися до суду з вищевказаною позовною заявою на обґрунтування якої зазначили, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 . На випадок своєї смерті останній заповіту не склав. ОСОБА_1 є донькою спадкодавця, а ОСОБА_2 є його онукою (донькою ОСОБА_4 , яка ІНФОРМАЦІЯ_2 померла та яка була донькою спадкодавця). Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, до складу якої увійшли земельна ділянка, площею 1,89 га, в с. Усичі Луцького р-ну Волинської обл., та житловий будинок АДРЕСА_1 . Спадкування земельної ділянки було предметом розгляду цивільної справи № 161/214/23. Натомість, успадкувати житловий будинок позивачі позбавлені можливості, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на такий. Дана обставина стала підставою для відмови приватного нотаріуса від видачі відповідних свідоцтв про право на спадщину за законом. Враховуючи наведене, просить суд визнати за кожною з них право власності на 1/2 частку житлового будинку АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
13.08.2024 року від приватного нотаріуса Луцького РНО Волинської обл. Гловацької А.В. у відповідь на запит суду надійшли копії матеріалів спадкової справи № 30/2020 щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 (а.с. 73-106).
До початку судового засідання представником позивачів подано до суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності, позов підтримує, просить його задовольнити та щодо ухвалення заочного рішення не заперечує (а.с. 107).
Відповідач та третя особа, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явилися, причини своєї неявки суду не повідомили, будь-які процесуальні документи від них на адресу суду не надходили.
Статтею 280 ЦПК України закріплена можливість ухвалення заочного рішення на підставі наявних у справі доказів, у разі належним чином повідомленого відповідача про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 20).
Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина на належний йому житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами АДРЕСА_1 . Зазначене підтверджується випискою з погосподарської книги Торчинської селищної ради № 229 від 23.11.2023 року (а.с. 25).
Наявність вищевказаного об`єкту нерухомого майна в натурі підтверджується технічним паспортом на будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 (а.с. 26-36).
Варто зауважити, що рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 11.04.2023 року у справі № 161/214/23 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за кожним визнано право власності на 1/2 частку земельної ділянки (кадастровий номер 0722880900:04:000:2097), площею 1,89 га, яка знаходиться за адресою: с. Усичі, Луцького р-н, Волинська обл. (а.с. 39-42).
Згідно ст. 1217, ч. 2 ст. 1223 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 на випадок своєї смерті заповіт не залишив, а отже у даному випадку спадкування здійснюється за законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч. 1 ст. 1266 ЦК України внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_3 є його донька ОСОБА_1 та онука ОСОБА_2 , яка, у свою чергу, є спадкоємцем за правом представлення, внаслідок смерті її матері та доньки спадкодавця ОСОБА_4 , яка ІНФОРМАЦІЯ_2 померла (а.с. 39-42, 81-84, 92-93).
Після смерті ОСОБА_3 було заведено спадкову справу № 30/2020 зі змісту якої слідує, що як ОСОБА_1 , так і ОСОБА_2 , подали до приватного нотаріуса заяви про прийняття спадщини за законом (а.с. 73-106).
Отже, позивачам, як єдиним спадкоємцям після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , в порядку спадкування за законом належать по 1/2 частці у праві власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .
Судом також встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 внаслідок звернення до приватного нотаріуса Луцького РНО Волинської обл. Гловацької А.В. із заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , позбавлені можливості отримати свідоцтва про право на спадщину за законом щодо вищевказаного майна, по причині відсутності у них правовстановлюючих документів. З даного приводу приватним нотаріусом 24.01.2024 року за № 20/02-31 та № 21/02-31 видано відповідні постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії (а.с. 21-24).
Враховуючи викладене, а також те, що після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 єдиними спадкоємцями за законом є його донька ОСОБА_1 та онука ОСОБА_2 , які прийняли спадщину та не заявили про відмову від її прийняття, суд приходить до висновку, що слід визнати за кожним із них право власності на спадкове майно на 1/2 частку у праві власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .
З огляду на наведене, заявлені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 позовні вимоги про визнання права власності на спадкове майно підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі ст. ст. 328, 392, 1217, 1220, 1261, 1266, 1269, 1270 ЦК України, керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 247, 263, 264, 265, 280 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Торчинської селищної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Луцького районного нотаріального округу Волинської області Гловацька Алла Володимирівна про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ), в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на 1/2 (одну другу) частку у праві власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами АДРЕСА_1 .
Визнати за ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_3 ), в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на 1/2 (одну другу) частку у праві власності на житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями і спорудами АДРЕСА_1 .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду..
Позивач: ОСОБА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
Позивач: ОСОБА_2 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_3 .
Відповідач: Торчинська селищна рада, адреса місцезнаходження: Волинська обл., Луцький р-н, смт. Торчин, вул. Незалежності, 103, код ЄДРПОУ: 04333158.
Третя особа: Приватний нотаріус Луцького районного нотаріального округу Волинської області Гловацька Алла Володимирівна, адреса місцезнаходження: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ковельська, 64/1.
Повний текст рішення складений 10 вересня 2024 року.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області В.П. Пушкарчук
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121500058 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Пушкарчук В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні