Ухвала
від 04.09.2024 по справі 168/541/24
СТАРОВИЖІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 168/541/24

Провадження № 2/168/247/24

У Х В А Л А

04 вересня 2024 року смт.Стара Вижівка

Старовижівський районний суд Волинської області у складі:

головуючого судді Сухоручко Ю.О.,

секретар судового засідання Таксюк О.С.,

з участю:

представника відповідача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ОТП БАНК» до ОСОБА_2 , ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором, -

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Старовижівського районного суду Волинської області перебуває цивільна справа за вказаним вище позовом.

В судове засідання представник позивача не з`явилася, в позовній заяві просила здійснювати розгляд справи у її відсутності.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі, мотивуючи тим, що в провадженні судді Старовижівського районного суду Волинської області Хаврони О.Й. перебуває на розгляді справа за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЗЕМ ШИПІНГ» про стягнення коштів та моральної шкоди в порядку захисту прав споживачів, яка є взаємопов`язаною із даною справою, а рішення може вплинути на результати розгляду даної справи.

Представник відповідача адвокат Півень Г.В. в судовому засіданні підтримав клопотання відповідача, зазначив, що у ньому зазначені обставини, які унеможливлюють продовження розгляду цивільної справи та наявність яких у відповідності до п.6 ч.1ст.251 ЦПК України є підставою для зупинення провадження у справі.

Заслухавши думку представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.

Відповідно до п. 6 ч.1ст. 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Згідно з правовим висновком Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 14 лютого 2022 року по справі № 357/10397/19, метою зупинення провадження у справі згідно з пунктом 6 частини першоїстатті 251 ЦПК України, є виявлення обставин (фактів), які не можуть бути з`ясовані та встановлені в цьому провадженні, але мають значення для справи, провадження у якій зупинено. Об`єктивна неможливість розгляду справи до вирішення іншої справи полягає у тому, що рішення суду в іншій справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у справі, провадження у якій зупинено, зокрема факти, що мають преюдиційне значення.

З огляду на вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі суду слід у кожному конкретному випадку з`ясовувати: як пов`язана справа, яка розглядається, зі справою, що розглядається іншим судом; чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду справи.

Отже, необхідність в зупиненні провадження у справі виникає у випадку, якщо неможливо прийняти рішення у даній справі до ухвалення рішення в іншій справі. Тобто між справами, що розглядаються, повинен існувати тісний матеріально-правовий зв`язок, який виражається в тому, що факти, встановлені в одній із справ, будуть мати преюдиційне значення для іншої справи.

Разом із тим, необхідно враховувати, що відповідно до пункту 6 частини першоїстаті 251 ЦПК Українисуд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Отже сама по собі взаємопов`язаність двох справ ще не свідчить про неможливість розгляду цієї справи до прийняття рішення у іншій справі, оскільки незалежно від результату розгляду справи №168/751/24 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЗЕМ ШИПІНГ» про стягнення коштів та моральної шкоди в порядку захисту прав споживачів, суд має достатньо правових підстав для розгляду та вирішення по суті справи № 168/541/24 за позовом АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ОТП БАНК» до ОСОБА_2 , ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором.

При цьому, необґрунтоване зупинення провадження у справі призводить до затягування строків її розгляду і перебування в стані невизначеності учасників процесу, що свідчить про порушення положень частини першоїстатті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року, що покладає на національні суди обов`язок здійснити швидкий та ефективний розгляд справ упродовж розумного строку (висновок Верховного Суду від 20 червня 2019 року по справі № 910/12694/18).

Судом встановлено, що ухвалою судді Старовижівського районного суду Волинської області Хавроною О.Й. від 18.07.2024 року відкрито провадження у справі № 168/751/24 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЗЕМ ШИПІНГ» про стягнення коштів та моральної шкоди в порядку захисту прав споживачів.

Відповідач у клопотанні про зупинення провадження зазначає підставою об`єктивної неможливості розгляду справи, наявність у провадженні суду вказаного вище позову, однак обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду справи можливістю виконання своїх боргових зобов`язань перед кредитором у випадку ймовірного задоволення позову у справі № 168/751/24. Водночас відповідач не вказав жодної об`єктивної підстави, яка унеможливлює продовження розгляду справи № 168/247/24 до вирішення іншої справи (№ 168/751/24) як взаємопов`язаних справ, відповідачем не надано суду обґрунтованих доказів, які б підтверджували, що від результатів розгляду справи про стягненнякоштів таморальної шкодив порядкузахисту правспоживачів залежить вирішення цивільної справи про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором.

На підставі викладеного, проаналізувавши предмети спорів у справах та дослідивши надані докази, суд приходить до висновку, про відсутність об`єктивної неможливості розгляду цієї цивільної справи до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі, оскільки зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду, а зупинення провадження призведе до затягуванню розгляду справи, що є неприпустимим, тому заява відповідача задоволенню не піддягає.

Керуючись статтями251,253,353 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання відповідача ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі - відмовити.

Продовжити розгляд справи за позовом АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ОТП БАНК» до ОСОБА_2 , ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» про солідарне стягнення заборгованості за кредитним договором, у відкритому судовому засіданні 24 жовтня 2024 року об 11 год. 15 хв.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://st.vl.court.gov.ua/sud.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю. О. Сухоручко

СудСтаровижівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення04.09.2024
Оприлюднено12.09.2024
Номер документу121500246
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —168/541/24

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Старовижівський районний суд Волинської області

Сухоручко Ю. О.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Старовижівський районний суд Волинської області

Сухоручко Ю. О.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Старовижівський районний суд Волинської області

Сухоручко Ю. О.

Ухвала від 13.06.2024

Цивільне

Старовижівський районний суд Волинської області

Сухоручко Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні