ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21 E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/ Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.09.2024 Справа № 917/1492/24
Суддя Киричук О.А., розглянувши матеріали
за позовною заявою ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АГРО ПЕРЕМОГА" (адреса Україна, 37223, Полтавська обл., Миргородський р-н, село Гиряві Ісківці, вул.Миру, будинок 2/1, ЄДРПОУ 36190829)
до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "Фрукти Полтавщини" (адреса 37233, Полтавська область, Миргородський район, с.Піски, ЄДРПОУ 37953520)
про стягнення 3342918.55 грн,
ВСТАНОВИВ:
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АГРО ПЕРЕМОГА" звернулося до Господарського суду Полтавської області з позовом до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "Фрукти Полтавщини", в якому просить стягнути заборгованість за Договором про надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги (позики) №4/15 у сумі 3 342 918,55 грн., з них основного боргу 2 917 000,00 грн, інфляційних 278 473,06 грн., 3% річних 147 045,49 грн.
Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, які встановлені у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява, серед іншого, повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Обґрунтований розрахунок позовних вимог це такий розрахунок, що містить обчислення, порядок нарахування сум (множення, додавання, нарахування процентів та інше) та підстави такого нарахування, які передбачені законом або умовами договору, відображення проведених оплат, тощо.
Як встановлено судом, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку суми основного боргу, що заявлений до стягнення. Зазначення у позові загальної суми основного боргу не свідчить про виконання позивачем положень статті 162 Господарського процесуального кодексу України, адже обґрунтованого розрахунку суми у позові не наведено.
Також, відповідно до п.2. ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із ст.ст.1, 2 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Статтею 4 вказаного Закону України встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Суд зазначає, що докази сплати позивачем судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, відсутні.
Вказане суперечить вимогам ч. 2 п. 1 ст. 164 ГПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України, зазначені вище обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведеного вище, позивачу слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом надання заяви про усунення недоліків позовної заяви з відповідними документами та надання доказів про направлення копій відповідних документів на адресу відповідача.
Суд зазначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має надати обгрунтований розрахунок заявленої до стягнення суми із зазначенням та обґрунтуванням кожної його складової; докази сплати позивачем судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач також має право відкликати позовну заяву для виправлення недоліків.
Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
3. Копію ухвали направити позивачу по справі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Киричук О.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121501902 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Киричук О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні