Справа № 681/1072/24
Провадження 2-о/681/72/2024
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
"09" вересня 2024 р. м.Полонне
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за заявою ОСОБА_1 про усиновлення дитини, заінтересовані особи: орган опіки і піклування - служба у справах дітей виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ, ОСОБА_2 ,
в с т а н о в и л а:
03.09.2024 заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною заявою.
За приписами ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку окремого провадження.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Дана заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно із ч. ч. 3, 4 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Так, заява про усиновлення дитини подається до суду у порядку, передбаченому главою 5 розділу IVЦПК України та повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. ст. 175, 177 ЦПК України, так і спеціальним, які передбачені ст. ст.310, 311, 312 ЦПК України.
У відповідності до ч.4 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Відповідно до ст. 311 ЦПК України, заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини. До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя; медичний висновок про стан здоров`я заявника; довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про джоходи; документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням; інші документи, визначені законом.
Згідно із ст. 313 ЦПК України суд розглядає справу про усиновлення дитини за обов`язковою участю заявника, органу опіки та піклування або уповноваженого органу виконавчої влади, а також дитини, якщо вона за віком і станом здоров`я усвідомлює факт усиновлення, з викликом заінтересованих та інших осіб, яких суд визнає за потрібне допитати.
Із заяви вбачається, що особа, яку має намір усиновити ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має повних 14 років. Отже, за віком і станом здоров`я (оскільки доказів протилежного в матеріалах справи немає) ОСОБА_3 має усвідомлювати факт усиновлення, тому її участь в судовому засіданні є обов`язковою.
Проте заявник в заяві не зазначив ОСОБА_3 , як учасника справи.
Крім цього, відповідно до ч.7 ст. 314 ЦПК України, усиновлення вважається здійсненим із дня набрання законної сили рішенням суду. Для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини або повнолітньої особи копія рішення суду надсилається до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, а у справах про усиновлення дітей іноземцями - також до уповноваженого органу виконавчої влади.
Проте заявником не зазначено, як заінтересовану особу, орган державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, якому повинно бути надіслано рішення суду для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини.
Отже, заявнику слід залучити заінтересовану особу за даною заявою відповідно до вищенаведених роз`яснень, вказати її місцезнаходження, надати копію заяви для вручення вказаній особі.
Крім того, ОСОБА_1 в заяві просить «задовольнити його заяву про усиновлення ним ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 », тобто, в порушення п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України, зміст вимоги неконкретизовано.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження заяви до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та подати заяву із врахуванням зазначених в ухвалі недоліків.
Враховуючи наведене, вважаю, що до даної заяви слід застосувати правила ч. 1 ст. 185 ЦПК України та залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вказаних недоліків шляхом уточнення факту, який він бажає встановити, з врахуванням того, що встановлення в судовому порядку саме факту прийняття спадщини, а не факту постійного проживання зі спадкодавцем, може мати місце лише щодо спадщини, яка відкрилася до 01 січня 2004 року; зазначення з якою метою у нього існує необхідність у встановленні такого факту, надати належної якості копію свідоцтва про смерть ОСОБА_4 .
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 261, 294, 297, 353 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и л а:
Заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини, заінтересовані особи: орган опіки і піклування - служба у справах дітей виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ, ОСОБА_2 , залишити без руху. Надати для заявника строк для усунення вказаних у даній ухвалі недоліків заяви протягом п`яти днів з дня вручення копії цієї ухвали, роз`яснивши при цьому, що в разі неусунення у визначений строк недоліків заява буде вважатися неподаною і йому повернута. Копію ухвали надіслати заявникові. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Н.А.Горгулько
Суд | Полонський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121507394 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Полонський районний суд Хмельницької області
Горгулько Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні