Справа № 592/15046/24
Провадження № 2-н/592/3889/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2024 року м.Суми
Ковпаківський районний суд міста Суми у складі судді Князєва В.Б., розглянувши матеріали заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛУШПИ 2/2» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати внесків і платежів на управління багатоквартирним будинком,
у с т а н о в и в:
10.09.2024 до Ковпаківського районного суду міста Суми надійшла заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛУШПИ 2/2» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати внесків і платежів на управління багатоквартирним будинком.
Відповідно до заяви про видачу судового наказу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛУШПИ 2/2» просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість зі сплати внесків і платежів на управління багатоквартирним будинком, за адресою: АДРЕСА_1 , що є територією Зарічного району м. Суми.
Згідно з частиною 1 статті 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (частина 1 статті 181 ЦК України).
Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна та стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Відповідно до правової позиції Великої Палати Верховного Суду, викладеній у постанові від 07.07.2020 (справа № 910/10647/18), виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.
Надання послуг з приводу управління багатоквартирним будинком нерозривно пов`язане з об`єктом нерухомого майна, квартирою за адресою: АДРЕСА_1 тому заява про видачу судового наказу про стягнення заборгованості зі сплати внесків і платежів на управління багатоквартирним будинком має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.
Оскільки заявлено вимогу про стягнення з боржника ОСОБА_1 заборгованості зі сплати внесків і платежів на управління багатоквартирним будинком за місцем знаходження нерухомого майна, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що є територією Зарічного району м. Суми, суд приходить до висновку, що справа Ковпаківському районному суду м. Суми не підсудна.
Відтак, справа підлягає передачі на розгляд Зарічного районного суду міста Суми, оскільки належить до територіальної юрисдикції (підсудності) цього суду.
Згідно пункту1частини 1статті 31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
При цьому, відповідно до частини 3 статті 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 31 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЛУШПИ 2/2» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості зі сплати внесків і платежів на управління багатоквартирним будинком передати на розгляд до Зарічного районного суду м. Суми.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Сумського апеляційного суду. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.Б. Князєв
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 12.09.2024 |
Номер документу | 121520964 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Князєв В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні