Ухвала
від 06.09.2024 по справі 309/4152/24
ХУСТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 309/4152/24

Провадження № 2/309/1088/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

06 вересня 2024 року м. Хуст

Суддя Хустського районного суду Ткач О.О., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Орбан Наталія Леонідівна до ОСОБА_2 , третя особа: служба у справах дітей Чопської міської ради про визначення місця проживання малолітніх дітей, -

В С Т А Н О В И В:

29 серпня 2024 року до Хустського районного суду Закарпатської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Орбан Наталія Леонідівна до ОСОБА_2 , третя особа: служба у справах дітей Чопської міської ради про визначення місця проживання малолітніх дітей.

Позивачем до позовної заяви не долучено квитанції про сплату судового збору, просить суд відстрочити сплату судового збору на тиждень.

У відповідності до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік» встановлено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць 3028 грн.

Ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн.

Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами: ГУК у Зак. обл/Хустська тг/22030101, код одержувача 37975895, розрахунковий рахунок UA058999980313181206000007495, код класифікації доходів бюджету 22030101, Казначейство України (ЕАП) , МФО 899998, із зазначенням в призначенні платежу судовий збір за позовом _(ПІБ)_, Хустський районний суд, код, пункт 2.

Відтак позивачу необхідно надати квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1211 грн. 20 коп. відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України.

Щодо клопотання позивача в частині відстрочення сплати судового збору, необхідно зазначити наступне.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Отже, законодавством чітко регламентовано право суду на звільнення сторони від сплати судового збору, зменшення його розміру, розстрочення або відстрочення його сплати, при цьому визначальною підставою для прийняття судом такого рішення є майновий стан сторони.

У розумінні приписів статті 8 Закону України «Про судовий збір» відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин, що обумовлюють відсутність можливості сплатити судовий збір як на теперішній час, так і в майбутньому.

При цьому, звільнення сторони від сплати судового збору є правом, а не обов`язком суду. В той же час, клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в позовній заяві, яка подається до суду, або окремим документом.

Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи та подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Однак, позивач чи його представник не надав суду належних та допустимих доказів, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Відтак, відсутні підстави для задоволення клопотання в цій частині.

Відповідно до ч. 1, 2ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху відповідно до ст. 185 ЦПК України, про що повідомити позивача та надати йому строк для виправлення викладених вище недоліків, а саме сплати судового збору у розмірі зазначеному вище.

Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні клопотання представника позивача про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Орбан Наталія Леонідівна до ОСОБА_2 , третя особа: служба у справах дітей Чопської міської ради про визначення місця проживання малолітніх дітей - залишити без руху, надавши позивачу строк тривалістю десять днів з дня отримання цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Хустського

районного суду: Ткач О.О.

СудХустський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення06.09.2024
Оприлюднено13.09.2024
Номер документу121524535
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —309/4152/24

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Кемінь В. Д.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Ткач О. О.

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Хустський районний суд Закарпатської області

Ткач О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні