провадження №1-кс/279/1054/24
Справа № 279/5640/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 вересня 2024 року
Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024060490000570 від 04.09.2024 року за ч.4 ст. 185 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
В період часу з 15.08.2024 по 20.08.2024 невідома особа шляхом віджиму віконної рами проникла до будинку за адресою: АДРЕСА_1 , звідки таємно викрала майно, що належить ОСОБА_4 , чим завдала матеріального збитку на суму яка встановлюється.
Відомості про дане кримінальне правопорушення 04 вересня 2024 року слідчим відділенням Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області, були внесені відомості до ЄРДР №12024060490000570, за ознаками злочину передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
Допитана в якості потерпілого ОСОБА_4 , яка пояснив, що 20.08.2024 вона разом зі своїм чоловіком приїхала до будинку за адресою: АДРЕСА_1 де виявили факт вчинення таємного викрадення її майна, а саме: позолочений ланцюжок, мобільний телефон «Samsung A21S», синього кольору, ІМЕІ: НОМЕР_1 », та золоті вироби, а саме: золоті сережки, золотий кулон у формі серця та золота каблучка з камінням.
Відповідно до відповіді на запит, яку надав ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » « ІНФОРМАЦІЯ_2 » згідно договору від 18.08.2024 у Коростенському відділенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_2 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , громадянин ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканець АДРЕСА_3 , здав на свій паспорт громадянина України НОМЕР_3 виданий 23.05.2013 року, сережки за реактивом пара - 583 золото, загальною вагою 3,77 гр., чистою вагою 3,77 гр., кулон за реактивом - 585 золото, загальною вагою 0,5 гр., чистою вагою 0,5 гр., каблучку за реактивом з камінням царапана 585 золото, загальною вагою 2,05 гр., чистою вагою 1,79 гр..
Отримана внаслідок даної слідчої дії інформація буде використана для виконання завдань кримінального провадження, а саме - повного та неупередженого розслідування, а також для отримання інших відомостей, що самостійно або в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення істотних обставин кримінального провадження, які підлягають доказуванню, а також відшукання викраденого майна, тому існує потреба в отриманні інформації, яка міститься в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » .
Враховуючи те, що документи, що містять інформацію, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », через слідчі дії отримати не можливо, так як містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 4ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Клопотання слідчого розглядається відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України без виклику осіб, у володінні яких знаходяться речі та документи про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий.
Дослідивши подані матеріали, слідчий суддя дійшов наступного.
У відповідності до п. 5 ч. 2 ст.131, ч. 1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів один із видів заходів забезпечення кримінального провадження,який полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Речі і документи, про тимчасовий доступ до яких просить слідчого суддю слідчий, не містить охоронювану законом таємницю в розумінніст.162 КПК України.
Відповідно до вимог ч. 3,ч. 5 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження стосуються і тимчасового доступу, а тому, слідчий, прокурор повинні довести, що існують обставини, передбачені ч. 3 ст. 132 КПК України.
Діяльність органу досудового розслідування повинна відповідати закону, а закон в свою чергу встановлює певний порядок, відповідно до якого, спочатку самостійне витребування слідчим, прокурором речей і документів, а у разі відмови надати необхідні речі і документи, вже судом надається тимчасовий доступ. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідує обшук. Тобто процес повинен відбуватися саме таким чином, а ні в якому разі не навпаки.
Потреби досудового розслідування повинні виправдовувати такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а отриманні при проведенні слідчих дій докази в подальшому можуть бути використані під час досудового розслідування для встановлення істини у кримінальному провадженні, крім того, іншим способом довести обставини для встановлення істини по кримінальному провадженню не можливо.
За вказаних обставин, слідчий суддя приходить до висновку про достатність підстав, передбачених ч. 5, 6 ст. 163 КПК України для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до вказаних документів шляхом надання можливості вилучити їх оригінали, копії, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,162163,164,165,166,167 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Надати слідчим СВ Коростенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, які здійснюють досудове розслідування, а саме: старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , лейтенанту поліції ОСОБА_7 , лейтенанту поліції ОСОБА_8 , а також процесуальному прокурору Коростенської окружної прокуратури ОСОБА_9 тимчасовий доступ до речей і документів, що містять інформацію, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_4 , шляхом отримання документів, а саме:
-оригіналу Договору про надання фінансового кредиту та застави від 18.08.2024, який було укладено із ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ;
-копій документів Клієнта (Заставодавця) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , таких як РНОКПП, паспорта (або іншого документа, який посвідчує особу), номер мобільного телефону для зв`язку;
-документів, щодо примусової реалізації предмета застави шляхом відчуження заставленого майна.
Відповідно до ст.165 КПК України - "1. Особа, яка зазначена в ухвалі слідчої - судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. 2. Зазначена в ухвалі слідчої- судді особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. 3. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. 4. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її винесення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Коростенського
міськрайонного суду
Житомирської області ОСОБА_10
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121530019 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Коваленко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні