Справа № 342/1302/23
Провадження № 1-кс/342/58/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2024 року м. Городенка
Слідчий суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городенка клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції №2 (м.Городенка) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні прокурором Городенківського відділу Коломийської окружної прокуратури ОСОБА_4 про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
В С Т А Н О В И В :
10.09.2024 до суду поступило вищевказане клопотання.
Клопотання обґрунтоване тим, що 10.10.2023 до ВП №2 (м.Городенка) поступила протокол заява ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 про те, що 27.09.2023 на сайті інтернет магазину Aplle самостійно провів оплату через « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зі своєї банківської картки НОМЕР_1 на суму 12 999,66 грн за покупку мобільного телефону Apple, однак на даний час товар так і не отримав. Таким чином невідома особа заволоділа шахрайським способом грошовими коштами ОСОБА_5
14.12.2023 проведено тимчасовий доступ до банківської карки потерпілого ОСОБА_5 , в ході аналізу встановлено, що 27.09.2023 о 21:11 останнім зі своєї банківської картки № НОМЕР_1 АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було перераховано через платіжну систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 на іншу невідому банківську картку грошові кошти в сумі 12 999,66 грн.
Враховуючи вищевикладене виникла необхідність звернутись із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять банківську таємницю, зокрема в отриманні доступу до інформації щодо повних анкетних даних власника банківських рахунків (карток) на який 27.09.2023 о 21.11.26 год із банківської картки № НОМЕР_1 емітованої АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було перераховано через платіжну систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 грошові кошти в сумі 12 999,66 грн, а також інформацію про рух даних грошових коштів за період часу з 27.09.2023 по 27.10.2023 з вказанням залишку коштів на рахунку, проведених операцій по списанню, зарахуванню та/або зняття коштів, з вказанням призначення платежу, ідентифікаційні дані контрагента, що знаходиться у володінні ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 .
З огляду на наявність достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст.163 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених ч.2 цієї статті.
В судове засідання прокурор та дізнавач не прибули, про час та місце розгляду даного клопотання були повідомлені у встановленому законом порядку.
Начальник сектору дізнання ВП №2 (м.Городенка) ОСОБА_6 із поданням вищевказаного клопотання подала заяву про розгляд даного клопотання без її участі, клопотання підтримує, просить задовольнити.
Прокурор ОСОБА_4 подав заяву про розгляд даного клопотання без його участі, клопотання підтримує, просить задовольнити.
У зв`язку з неявкою в судове засідання, осіб які беруть участь в кримінальному провадженні, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів в суді не здійснюється згідно вимог ч.4 ст.107 КПК України.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в судове засідання не викликався.
Слідчий суддя дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу речей і документів, до яких заборонено доступ. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Вимогами ч. 1 ст. 40-1 КПК України, передбачено, що дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого. Дізнавач несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення дізнання.
Згідно ч. 2 ст. 40-1 КПК України визначено повноваження дізнавача.
Клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції №2 (м.Городенка), яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.
Відповідно до вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Витяг з кримінального провадження № 12023096150000116 від 10.10.2023 свідчить про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України на підставі поданої ОСОБА_5 заяви. Органом досудового розслідування є відділення поліції №2 (м.Городенка) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області. Прокурори, які здійснюють процесуальне керівництво: ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .
Із протоколу допиту потерпілого від 11.10.2023 - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вбачається, що 26.09.2023 переглядав свою сторінку у соціальній мережі «Інстаграм» він побачив оголошення користувача « ОСОБА_9 », про продаж смартфону марки «iPhone 12 Pro» який коштував 13 тисяч гривень. Побачивши дане оголошення він написав вищевказаному , в ході переписки із невідомою особою зробив замовлення даного телефону. Тоді, користувач « ОСОБА_9 » скинув посилання « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на сайт де був їхній весь асортимент телефонів. Перейшовши за вказаним посиланням ОСОБА_10 обрав телефон, який хотів, перейшов на нього та натиснувши кнопку «купить» після чого останнього перекинуло на сайт « ІНФОРМАЦІЯ_7 -s1.store « ІНФОРМАЦІЯ_8 », тоді вибрав « ІНФОРМАЦІЯ_9 » і в наступному вказав всі свої контактні дані, після цього вказав всі дані своєї банківської картки: номер картки НОМЕР_1 , термін її дії та CVV код зі звороту картки. В наступному на його номер телефону НОМЕР_3 прийшло смс-повідомлення від Raiffeisen банку із підтверджуючим паролем НОМЕР_4 » для списання коштів. Вказавши цей код на сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 -доставки, відбулося списання коштів із його банківської картки у розмірі 12 999,66 грн. Тоді він вів листування у інстаграмі про те, що він здійснив оплату та надіслав їм скрін повідомлення про оплату. Після перевірки чи оплата пройшла, користувач « ОСОБА_9 » надіслав повідомлення «Так, є оформлення замовлення».Очікуйте повідомлення про відправку. Дякуємо що обрали саме наш магазин». Після цього інстаграм магазин «apple_ua» перестав відповідати на його повідомлення, а в подальшому його було заблоковано. По даний час мобільний телефон на його адресу так і не доставили.
З копії протоколу про тимчасовий доступ до речей і документів від 14.12.2023 вбачається, що в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було вилучено речі та документи на підставі постанови прокурора Городенківського відділу Коломийської окружної прокуратури ОСОБА_4 .
Із копії історії карти № НОМЕР_1 за період з 27.09.2023 по 28.09.2023, вбачається, що 27.09.2023 о 21:11 із даної банківської картки було перераховано через платіжну систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 на іншу невідому банківську картку грошові кошти в сумі 12 999,66 грн.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України - до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ст.60 Закону України "Про банки та банківську діяльність" інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Із відповіді ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » від 13.02.2024, яка надана на лист ВП №2 (м.Городенка) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_6 щодо здійснення досудового розслідування в рамках кримінального провадження № 12023096150000116 від 10.10.2023 з проханням надати інформацію про здійснення операцій щодо перерахунку грошових коштів з банківської карти № НОМЕР_5 , які відбулись 27.09.2023, вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 » не має правових підстав для розкриття визначених у листі відомостей, що становлять банківську таємницю, оскільки тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється виключно на підставі ухвали судді, суду.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку про часткове задоволення клопотання начальника сектору дізнання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме в період часу з 27.09.2023 по 10.10.2023 (дата внесення даних до ЄРДР). В іншій частині клопотання відмовити у зв`язку з тим, що в даному клопотанні не обґрунтовано період надання тимчасового доступу з 27.09.2023 по 27.10.2023.
Керуючись ст. ст. 131, 159-164, 166 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл начальнику сектору дізнання відділення поліції №2 (м. Городенка) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 та членам групи дізнавачів сектору дізнання ВП №2 (м. Городенка) Коломийського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, а саме: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні в електронних та паперових документах Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 , а саме:
- повні анкетні дані власника банківських рахунків (карток) на який 27.09.2023 о 21:11:26 год із банківської картки НОМЕР_1 емітованої АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було перераховано через платіжну систему « ІНФОРМАЦІЯ_4 кошти в сумі 12 999,66 грн, а також інформацію про рух даних грошових коштів за період часу з 27.09.2023 по 10.10.2023, з вказанням залишку коштів на рахунку, проведених операцій по списанню, зарахуванню та/або знаття коштів, з вказанням призначення платежу, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку).
В іншій частині клопотання відмовити.
Обов`язок надати тимчасовий доступ та можливість вилучення копії зазначених вище документів в електронному вигляді покладається на Товариства з обмеженою відповідальність « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (скорочена назва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( юридична адреса: АДРЕСА_2 ).
Строк дії ухвали до 07 жовтня 2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Городенківський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121531955 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні