ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення заяви про скасування судового наказу
11.09.2024Справа № 910/6858/24
Суддя Господарського суду міста Києва Нечай О.В., розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Фарм"
про скасування судового наказу від 10.06.2024
у справі № 910/6858/24
за заявою Комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради "Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Фарм"
про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за Договором № 34 від 20.09.2023 у розмірі 217 456,64 грн
ВСТАНОВИВ:
Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради "Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" (далі - заявник, стягувач) звернулось до Господарського суду міста Києва із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Фарм" (далі - боржник) заборгованості за Договором № 34 від 20.09.2023 у розмірі 217 456,64 грн.
10.06.2024 Господарським судом міста Києва було видано судовий наказ про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Фарм" заборгованості в розмірі 217 456,64 грн та витрат по сплаті судового збору в розмірі 302,80 грн.
18.07.2024 судовий наказ набрав законної сили та 18.07.2024 був виданий стягувачу.
12.08.2024 представником боржника сформовано в системі "Електронний суд" заяву про скасування судового наказу від 10.06.2024 у справі № 910/6858/24 разом із клопотанням про поновлення строку на його подання.
Розглянувши заяву боржника про скасування судового наказу та додані до неї документи суд зазначає наступне.
Частинами 1 - 5 статті 157 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі. Заява про скасування судового наказу має містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника для фізичних осіб - громадян України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника боржника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4) наказ, що оспорюється; 5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача. Заява підписується боржником або його представником. До заяви про скасування судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника боржника, якщо заява подається таким представником; 3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
Відповідно до частин 2, 3 статті 158 Господарського процесуального кодексу України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 157 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви. У разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Частина 1 статті 159 Господарського процесуального кодексу України визначає, що у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Згідно з частинами 1, 4 статті 156 Господарського процесуального кодексу України, після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію (текст), що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, боржникові до його електронного кабінету, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи цінним листом з описом вкладеного. Днем отримання боржником копії судового наказу є день його вручення боржнику, визначений відповідно до статті 242 цього Кодексу.
За приписами частини шостої статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вимог статті 156 Господарського процесуального кодексу України, копію судового наказу від 10.06.2024 та копію заяви стягувача було направлено 11.06.2024 на адресу боржника, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
01.07.2024 до загального відділу діловодства Господарського суду міста Києва повернулося поштове відправлення № 0600271335285 з копією судового наказу та заявою стягувача, яке було повернуто відділенням поштового зв`язку 27.06.2024 за закінченням терміну зберігання.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що неотримання листа з судовим наказом боржником та його повернення до суду є наслідком відсутності волевиявлення боржника щодо його належного отримання, а не неналежним направленням судового наказу боржнику.
Статтею 113 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до частини 1 статті 116 Господарського процесуального кодексу України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
В силу вищенаведених положень, останнім днем на подання заяви про скасування судового наказу від 10.06.2024 у цій справі було 12.07.2024, тоді як із заявою про скасування судового наказу боржник звернувся 12.08.2024, тобто з порушенням встановленого законом строку.
Згідно з п. 3 ч. 5 ст. 157 Господарського процесуального кодексу України до заяви про скасування судового наказу додається клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.
Разом із заявою про скасування судового наказу боржником подано клопотання про поновлення пропущеного строку на подання вказаної заяви.
Клопотання боржника обґрунтоване тим, що копія судового наказу від 10.06.2024 разом із копією заяви стягувача про видачу судового наказу з додатками не була отримана боржником. Як зазначає боржник, про судовий наказ від 10.06.2024 йому стало відомо під час реєстрації електронного судового кабінету 09.08.2024 на сайті cabinet.tax.gov.ua, крім того директор ТОВ "Модерн-Фарм" перебував у відрядженні з 24.06.2024 по 31.07.2024, а з 01.08.2024 по 14.08.2024 у щорічній відпустці.
За приписами ч. 1 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Суд виходить з того, що про існування судового наказу від 10.06.2024 боржник міг дізнатися до перебування директора Нестеренка І.В. у відрядженні (з 24.06.2024), оскільки відповідно до інформації з офіційного сайту АТ "Укрпошта", поштове відправлення № 0600271335285 не було вручено під час доставки вже 14.06.2024, а 27.06.2024 повернулося за зворотною адресою за закінченням терміну зберігання.
В контексті викладеного суд звертає увагу боржника, що усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом (стаття 2 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Згідно з частинами першою, третьою статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень" судові рішення, внесені до Єдиного державного реєстру судових рішень, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України. Для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Єдиного державного реєстру судових рішень, користувачу надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.
Крім того, матеріали заяви про скасування судового наказу як і клопотання про поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу не містять доказів того, що у боржника відсутні інші співробітники окрім директора Нестеренка І.В , які можуть отримувати кореспонденцію, штатний розпис Товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Фарм" також не надано.
Відтак, враховуючи відсутність обґрунтованих та поважних причин пропуску боржником строку на подання заяви про скасування судового наказу, суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні клопотання боржника про поновлення строку на подання заяви про скасування судового наказу.
Відповідно до частини 2 статті 158 Господарського процесуального кодексу України заява боржника про скасування судового наказу, подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 157 цього Кодексу, повертається, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку для подання цієї заяви.
З огляду на вищевикладене, оскільки заяву про скасування судового наказу подано боржником після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 157 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи відсутність правових підстав для поновлення строку на подання цієї заяви, суд дійшов висновку про необхідність повернення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Фарм" про скасування судового наказу від 10.06.2024 у справі № 910/6858/24 боржнику.
Керуючись статтями 119, 157, 158, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Фарм" про поновлення пропущеного строку на подання заяви про скасування судового наказу відмовити.
2. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Фарм" про скасування судового наказу від 10.06.2024 у справі № 910/6858/24 повернути боржнику.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачені статтями 254 - 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Нечай
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121542963 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Нечай О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні