ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"09" вересня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/986/24
Господарський суд Одеської області у складі:
судді С.В. Літвінова
при секретарі Т.О. Липі
розглянувши у підготовчому засіданні справу за позовом Національного університету "Одеська Політехніка" (пр. Шевченка, 1, Одеса, Одеська область, 65044) до відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Радін Фуд Індастрі" (вул. Миру, 70, каб. 2, Цебрикове, Великомихайлівський район, Одеська область, 67130) про стягнення 650986,11 грн.;
за участю представників:
від позивача:Ковалева К.М - по довіреності
від відповідача: Кузьмичов В.Г - по довіреності
ВСТАНОВИВ: Національний університет "Одеська Політехніка" звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радін Фуд Індастрі" про стягнення 650986,11грн.
24 червня 2024 року до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить залишити позовну заяву Національного університету „Одеська політехніка без руху, з підстав встановлених ч. 11 ст. 176 ГПК України.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав відзив на позовну заяву, зазначивши, що необхідно залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк на усунення недоліків.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 91 ГПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як встановлено судом, частина доданих позивачем документів та доказів до матеріалів позовної заяви виявились не засвідченими належним чином.
Статтею 56 ГПК України передбачено, що Сторона може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною 3 даної статті передбачено, що юридична особа незалежно від порядку 11 створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від ії імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Статтею 60 ГПК України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю юридичної особи.
Також відповідно до ч. 5 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Судом встановлено, що у додатках до позову відсутні докази на підтвердження повноважень ректора Національного університету „Одеська політехніка Оборського Г.О. на підписання даної позовної заяви.
Згідно з ч. 11 ст. 176 ГПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви Національного університету „Одеська політехніка у справі № 916/986/24 без руху..
Керуючись ст. 164, п. 11 ст. 176, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Національного університету „Одеська політехніка (вх. №1014/24 від 08.03.2024) залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви згідно ч.11 ст.176 ГПК України, шляхом надання доказів на підтвердження повноважень ректора Національного університету „Одеська політехніка Оборського Г.О. на підписання даної позовної заяви та засвідчені належним чином частину доданих позивачем документів та доказів до матеріалів позовної заяви.
3. Повідомити Національний університет „Одеська політехніка, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвалу складено та підписано 11.09.2024року
Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню.
Суддя С.В. Літвінов
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121543520 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні