Ухвала
від 09.09.2024 по справі 924/1282/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84


УХВАЛА

про залишення заяви без руху

м. Хмельницький

"09" вересня 2024 р. Справа № 924/1282/13 (924/735/24)

Господарський суд Хмельницької області у складі

судді Крамара С.І., розглянувши матеріали справи

за заявою ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Лізинг" - арбітражного керуючого Глеваського Віталія Васильовича, м. Біла Церква Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Олімп Фінанс Груп", м. Київ

про визнання недійсним договору відступлення права вимоги №2-ФК від 31.07.2013 року, застосування наслідків недійсності правочину

в межах справи

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОЦЕНТР КИЇВ", м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРО ЛІЗИНГ", м. Хмельницький

про порушення справи про банкрутство

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою суду від 28.10.2013 порушено провадження у справі №924/1282/13 (суддя Крамар С.І.) про банкрутство ТОВ "Євро Лізинг", введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Головачева І.М.

Постановою суду від 23.07.2015 визнано боржника банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатора банкрута.

Ухвалою суду від 12.12.2018 ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Лізинг", м. Хмельницький у справі №924/1282/13 призначено арбітражного керуючого Глеваського Віталія Васильовича (вул. Надрічна, 68, м. Біла Церква, Київська область, 09117; свідоцтво №1724 від 20.03.2015р.; е-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

06.08.2024 року на адресу суду від ліквідатора ТОВ "Євро Лізинг" арбітражного керуючого Глеваського Віталія Васильовича надійшла заява до Товариства з обмеженою відповідальністю "Олімп Фінанс Груп", м. Київ про визнання недійсним договору відступлення права вимоги №2-ФК від 31.07.2013 року, укладеного ТОВ "Євро Лізинг" та ТОВ "Олімп Фінанс Груп", застосування наслідків недійсності правочину. Заява мотивована приписами ст. 42 КУзПБ, зокрема, фраудаторністю оскаржуваного правочину.

Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 06.08.2024 року, на підставі п.6.1. Засад використання автоматизованої системи документообігу суду в Господарському суді Хмельницької області, вказану заяву передано для розгляду судді Крамару С.І., у якого перебуває в провадженні справа №924/1282/13 про банкрутство ТОВ "Євро Лізинг".

На підставі розпорядження від 21.08.2024 року в.о. керівника апарату суду, у зв`язку із тимчасовою неможливістю суддею Крамаром С.І. виконувати обов`язки судді, здійснено повторний автоматизований розподіл судової справи №924/1282/13 (924/735/24) та визначено суддю Музику М.В.

Ухвалою суду від 22.08.2024 (суддя Музика М.В.) задоволено самовідвід судді від розгляду заяви ліквідатора ТОВ "Євро Лізинг" арбітражного керуючого Глеваського Віталія Васильовича від 06.08.2024 року до Товариства з обмеженою відповідальністю "Олімп Фінанс Груп", м. Київ про визнання недійсним договору відступлення права вимоги №2-ФК від 31.07.2013 року, застосування наслідків недійсності правочину, поданої в межах справи №924/1282/13 про банкрутство ТОВ "Євро Лізинг", а матеріали заяви ліквідатора передано судді Господарського суду Хмельницької області, в провадженні якого перебуває справа №924/1282/13 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Лізинг".

Положеннями ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

21.10.2019р. вступив в дію Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018р. № 2597-VIII.

Відповідно до ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно ч.1 ст. 42 КУзПБ, господарський суд у межах провадження у справі про банкрутство за заявою арбітражного керуючого або кредитора, поданою в порядку, визначеному статтею 7 цього Кодексу, може визнати недійсними правочини або спростувати майнові дії, вчинені боржником після відкриття провадження у справі про банкрутство або протягом трьох років, що передували відкриттю провадження у справі про банкрутство, якщо вони порушили права боржника або кредиторів

У відповідності до ст. 7 КУзПБ, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахування особливостей, визначених цією статтею.

За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 ГПК України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення (п.п 36, 78 Правил).

Враховуючи наведені вище норми та вимоги встановлені ст.ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, належним доказом надіслання сторонам копій позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів є - оригінали описів вкладення до поштових відправлень, які повинні містити вичерпний перелік (поіменний) найменувань документів, що надсилаються, а також оригінал розрахункового документу, виданий поштовим відділенням. Також, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу, належним надісланням сторонам копій позовної заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи буде надсилання електронних документів до їх електронного кабінету.

Судом звертається увага, що Кодекс з процедур банкрутства визначає учасниками у справі про банкрутство - сторони, арбітражного керуючого, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, представника органу місцевого самоврядування, представника працівників боржника, уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів), а також у випадках, передбачених названим Кодексом, інших учасників справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір.

Сторонами у справі про банкрутство є конкурсні кредитори (голова комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).

Як вбачається з матеріалів заяви ліквідатора ТОВ "Євро Лізинг" арбітражного керуючого Глеваського В.В., вона містить докази направлення заяви з додатками лише - АТ "Райффайзен Банк", АТ "ПУМБ", АТ "Сенс Банк", АТ "УкрСиббанк", ТОВ "Олімп Фінанс Груп".

За таких обставин суд дійшов висновку, що заявником не додержано вимог ч. 1 ст. 172 ГПК України, а саме: не додано до матеріалів заяви та суду доказів направлення на адресу сторін у справі №924/1282/13 копій заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.10 ч.2 ст.4 зазначеного Закону, ставка судового збору за подання заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство становить 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року встановлено в розмірі 3 028,00грн.

Як вбачається з матеріалів справи, докази сплати заявником судового збору у встановленому законодавством розмірі відсутні.

Таким чином, заявнику - ліквідатору ТОВ "Євро Лізинг" арбітражному керуючому Глеваському В.В. необхідно сплатити судовий збір в розмірі 6 056,00грн, а відповідні докази сплати надати суду.

Згідно п.4 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Матеріали заяви не містять копії оспорюваного договору відступлення права вимоги №2-ФК від 31.07.2013 року, укладеного ТОВ "Євро Лізинг" та ТОВ "Олімп Фінанс Груп". Заявником також не подано клопотання про його витребування, лише міститься в тексті заяви вказівка, що клопотання буде подано після відкриття провадження для розгляду поданої заяви.

Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявником не виконано вимоги ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

У разі не виконання вимог ухвали у визначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

На підставі викладеного, зважаючи на усунення обставин тимчасової неможливості виконання суддею Крамаром С.І. своїх обов`язків, керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

Заяву ліквідатора ТОВ "Євро Лізинг" арбітражного керуючого Глеваського Віталія Васильовича від 06.08.2024 року до Товариства з обмеженою відповідальністю "Олімп Фінанс Груп", м. Київ про визнання недійсним договору відступлення права вимоги №2-ФК від 31.07.2013 року, застосування наслідків недійсності правочину, в межах справи за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АВТОЦЕНТР КИЇВ", м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРО ЛІЗИНГ", м. Хмельницький про порушення справи про банкрутство залишити без руху.

Встановити заявнику - ліквідатору ТОВ "Євро Лізинг" арбітражному керуючому Глеваському В.В. строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Попередити заявника про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Ухвала підписана 09.09.2024 року.

Суддя С.І. Крамар

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення09.09.2024
Оприлюднено13.09.2024
Номер документу121544889
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними інші договори

Судовий реєстр по справі —924/1282/13

Ухвала від 08.11.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Рішення від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 25.10.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 15.10.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 18.10.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

Ухвала від 17.10.2024

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Крамар С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні