Справа № 717/1865/24
Номер провадження2/717/354/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.09.2024 року селище Кельменці
Кельменецький районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді Телешмана О.В.,
з участю секретаря судових засідань Ковальчук А.А. ,
позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася,
представник позивача ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився,
відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився;
Представник позивача ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом, в якому просить ухвалити рішення, яким: стягнути з відповідача ОСОБА_3 аліменти на утримання повнолітнього дочки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка продовжує навчання, у твердій грошовій сумі 2500 гривень щомісячно і до досягнення донькою 23 років, або припинення навчання.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селищі Кельменці Чернівецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягненняаліментів наповнолітню дитинуна періоднавчання,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача ОСОБА_2 подав до суду заяву, в якій просить розглядати справу в його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.
Відповідач ОСОБА_3 викликався до суду в порядку, встановленому ЦПК України, проте в судове засідання не з`явився.
Інші клопотання та заяви не надходили.
Інші процесуальні дії судом не вчинялися.
Судом такожвстановлено, що відповідач ОСОБА_3 , є батьком повнолітньої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 , серії НОМЕР_1 від 12.07.2006 року, та яка в даний час продовжує навчання та є студенткою денної форми навчання Кельменецького професійного ліцею, що підтверджується довідкою № 1-13/364 від 27.06.2024 року, виданою Кельменецьким професійним ліцеєм і у зв`язку з цим потребує матеріальної допомоги з боку батьків.
Згідно ч.1 ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка,син продовжуютьнавчанняі у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Відповідач у добровільному порядку не утримує свою повнолітню дочку, яка продовжує навчання. Таким чином, відповідач ОСОБА_3 порушує права дочки на утримання.
Статтею 200СКУкраїни встановлено, що суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі (або)у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Статтею 182СКУкраїни передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч.3 ст.199СК право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів мають самі дочка, син, які продовжують навчатися, а також той із батьків, з яким вони проживають.
Враховуючи, що відповідач не надав доказів, що він є непрацездатним, має на утриманні інших осіб та не має можливості утримувати свою повнолітню доньку, суд вважає, що з відповідача на користь позивача слід стягувати аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень щомісячно, до досягнення ОСОБА_1 двадцятитрьохрічного віку за умови, що вона буде продовжувати навчання.
Згідно ст. 191 СК Україниаліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
При визначенні часу з якого слід стягати аліменти суд враховує, що заява надійшла до суду 25 липня 2024 року.
Відповідач в порушення ст.81 ЦПК України не надав суду належних та допустимих доказів, які б підтверджували ту обставину, що він є непрацездатним та не може надавати матеріальну допомогу своїй повнолітній дочці.
Враховуючи наведене, зважаючи на те, що повнолітня дочка також має право на утримання від своєї матері, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 слід задовольнити частково.
Вирішуючи питання щодо судових витрат суд враховує, що згідно дост. 141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Суд також враховує, що у даному випадку позивачку, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, а тому судовий збір стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної частини вимог. Мінімальний розмір судового збору за позовами майнового характеру на момент подання позову до суду згідно закону України „Про судовий збірвизначено в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 (двадцять) копійок.
На підставі ст. ст.191,199,200 СК України, керуючись ст.ст.2,5,12,13,15,19,76,77,78,79,80,81,82,209,258,263,264,265,430 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_2 ) накористь позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_3 ) наїї утримання аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень щомісячно, з дня подачі позовної заяви до суду, тобто з 25 липня 2024 року і до досягнення ОСОБА_1 , двадцяти трьох річного віку.
Право на отримання аліментів припиняється у разі припинення ОСОБА_1 навчання.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у твердій грошовій сумі в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень в межах суми платежу аліментів за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 1211 (одну тисячу двісті одинадцять) гривень 20 (двадцять) копійок судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скаргана рішеннясуду подаєтьсяпротягом тридцятиднів здня йогопроголошення безпосередньо доЧернівецького апеляційногосуду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне судове рішення складено 12.09.2024 року.
Суддя: Телешман О.В.
Суд | Кельменецький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121549426 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Кельменецький районний суд Чернівецької області
Телешман О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні