Ухвала
від 12.09.2024 по справі 308/13882/24
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/13882/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 вересня 2024 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В. розглянувши матеріали позовної заяви ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАУС МЕНЕДЖМЕНТ ГРУПП» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг (з управління багатоквартирним будинком).

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАУС МЕНЕДЖМЕНТ ГРУПП», звернулося до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з позовною заявою до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг (з управління багатоквартирним будинком).

Відповідно до вимог ч. 6,8 ст. 187 ЦПК України з метою отримання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи відповідача по справі суддя звернувся до Ужгородської міської ради відділу реєстрації місця проживання та здійснив відповідний запит Єдиного державного демографічного реєстру.

Відділом місяця проживання Департаменту забезпечення надання адміністративних послуг ВК Ужгородської міської ради надано довідку про те, що гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованим по місту Ужгород не значиться.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши матеріалипозовної заяви,вважаю,що таказаява підлягаєзалишенню безруху, з наступних підстав:

Відповідно до п.п. 4,5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заяваповинна містити: зміст позовнихвимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних; викладобставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги;зазначення доказів,що підтверджуютьвказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

Згідно ч.6 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Відповідно доч.ч.1,2ст.176ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.

Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок кримінального правопорушення чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.

Позивач звертаючись до суду із даним позовом просить: стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,Реєстраційнийномер обліковоїкартки платникаподатків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 на користь ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАУС МЕНЕДЖМЕНТ ГРУПП», КОД ЄДРПОУ: 40277334, р/р: НОМЕР_2 в AT КБ «Приват банк», КОД ЄДРПОУ: 40277334,Дніпро,МФО:305299, заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.09.2019 р. по 31.05.2024 р. нараховано в сумі - 10972,80 гри. (десять тисяч дев`ятсот сімдесят дві гривні 80 копійок) та суму судового збору - 3028,00 грн.

При цьомуу позовнійзаяві вказанона те,що згідно договору з балансоутримувачем житлового багатоповерхового будинку в особі ДЕПАРТАМЕНТУ МІСЬКОЇ ІНФРАСТРУКТИРИ УЖГОРОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 28.12.2016 р.,28.12.2021 р., наказу від 10.01.2017 р. за № 4, заявник є управителем будинку за адресою: АДРЕСА_2 та встановлено тариф - 4,30 грн. за 1 м.кв. загальної площі 40,00 кв. м. житлового приміщення КВАРТРИ) за № 69. Тариф на утримання будинку: 01.01.2019 р. -2,90 грн., з 01.01.2021 р. -3,80 грн, з 01.01.2022 р. -4,30 грн. Відповідно до інформації з речових прав на нерухоме майно власником квартири за АДРЕСА_3 є ВІДПОВІДАЧ.

У позовній заяві наведено перелік додатків, де вказано що до неї додано зокрема договір від 28.12.2016 р.. однак такий у додатку до позовної заяви відсутній.

Натомість до позовної заяви додана Додаткова угода від 23.12.2020 р. та Додаткова угода від 28 грудня 2021 року згідно якого вказано тариф за надання послуг 4,30 грн. за 1 м.кв., а також Додаток 1 та Додаток3 до договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком від 28.12.2016 (у новій редакції від 28.12.2021 р.)

Разом із тим, позовна заява не містить відомостей щодо того, що інформація щодо Управителя та ціни послуг з управління доведене до відповідача як власника квартири.

Позивач зазначає, в позовній заяві, що «Неодноразово направлялося засобами поштового зв`язку (без повідомлення про вручення) досудові вимоги, однак результату не досягнуто». При цьому, жодних доказів наведеному матеріали позовної заяви не містять.

Крім цього, у додатку до позовної заяви додані копії документів, а саме Додаток 1 до договору від 28.12.2016 про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (в новій редакції) від 28.12.2021), неналежної якості. Вказане позбавляє суд можливості повністю встановити зміст такого документу. У зв`язку із чим, позивачу необхідно подати документи належної якості.

Окрім того, згідно наведеного у позовній заяві переліку додатків зазначено «довідка про заборгованість». Разом із тим, у додатках доданих до позовної заяви такий документ відсутній. Натомість міститься «акт сверки» станом на 31.05.2024, текст якого викладено російською мовою.

Згідно ч.1 ст.9 ЦПК України цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.

Відповідно до частини першої статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.

Згідно з частиною шостою статті 13 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форм власності беруть до розгляду документи, складені державною мовою, крім випадків, визначених законом.

Враховуючи наведене,при поданнідо суду документу, який виготовлений на іноземній мові, повинен бути поданий належним чином засвідчений переклад такого документу на державну мову.

Слід зазначити, що як зазначає позивач предметом цієї позовної заяви є зобов`язання, які випливають з надання житловокомунальних послуг - послуг з утримання будинку та прибудинкової території і такі послуги надаються за місцем знаходження цього нерухомого майна.

При цьому у позовній заяві вказано «А, тому підсудність справ за місцем знаходження нерухомого майна і про що констатує ухвала Тячівського районного суду від 31 травня 2024р. справа № 307/2204/24, якою суд дійшов висновку, що дана справа не підсудна Тячівському районному суду Закарпатської області, оскільки майно знаходиться не на території юрисдикції суду до якого подана позовна заява і перенаправлено до Ужгородського міськрайонного суд».

Проте, ухвали Тячівського районного суду від 31 травня 2024р. справа № 307/2204/24, матеріали справи не містять, яким чином вказана справа стосується предмету даного позову, позивач не вказує.

Матеріали справи не містять будь-яких відомостей щодо проживання відповідача за вказаною адресою (копії паспорту з відміткою місця реєстрації; довідки з місця проживання, договору оренди квартири тощо).

Згідно частин 9,10статті 28 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, предявляються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть предявлятися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

Матеріали справи не містять будь-яких відомостей щодо проживання відповідача за вказаною адресою (копії паспорту з відміткою місця реєстрації; довідки з місця проживання, договору оренди квартири тощо), відомостей про те, що відповідач не має в Україні місця проживання чи перебування в позові не зазначено.

Отже, з метою визначення судом додержання позивачем правила підсудності, позивачу слід надатиналежним чином підтверджені відомості або про місцезнаходження майна відповідача або про останнє відоме зареєстроване його місце проживання або перебування або постійне місце його заняття (роботи).

У зв`язку з цим, з метою визначення підсудності суд пропонує відповідачу надати відповідні відомості.

Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що без зазначення наведених вище обставин, вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, вважаю за необхідне позовну заяву повторно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з подачею її до суду в новій редакції з врахуванням вимог ст. 175 ЦПК України.

Згідно ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і177цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи наведене вважаю, що провадження у справі неможливо відкрити до усунення вказаних недоліків, а тому позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу надати строк для їх усунення.

Керуючись ст. 185, 260 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАУС МЕНЕДЖМЕНТ ГРУПП» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг (з управління багатоквартирним будинком) - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом трьох днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду О.В.Фазикош

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення12.09.2024
Оприлюднено13.09.2024
Номер документу121549830
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —308/13882/24

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні