125/1855/24
1-кс/125/298/2024
У Х В А Л А
про надання тимчасового доступу до речей і документів
12 вересня 2024 року м. Бар
Слідчий суддя Барського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні у м. Бар Вінницької області клопотання дізнавача сектору дізнання Відділення поліції №1 Жмеринського РВП ГУ НП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 12024025140000081 від 26.08.2024 про надання тимчасового доступу до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач сектору дізнання начальник сектору дізнання Відділення поліції №1 Жмеринського РВП ГУ НП у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, яке погоджене із прокурором Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що
26.08.2024 до відділення поліції №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області надійшло звернення від ОСОБА_5 про те, що 25.08.2024 близько 20:30 год. біля будинку АДРЕСА_1 , в ході раптово виниклого конфлікту ОСОБА_6 завдав йому тілесних ушкоджень. ЄО 3170.
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 в період з 27.08.2024 по 02.09.2024 знаходилася на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що свідчить виписка №4404/767 від 02.09.2024 із медичної картки стаціонарного хворого ОСОБА_5 .
Оскільки ОСОБА_5 знаходився на стаціонарному лікуванні в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », для встановлення ступеня тяжкості його тілесних ушкоджень необхідно призначити судово-медичну експертизу, для проведення якої необхідно представити експерту медичну документацію в оригіналі.
Таким чином, з метою всебічного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, зокрема для призначення судово-медичної експертизи, для визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень потерпілого ОСОБА_5 в органу дізнання виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу з можливістю вилучення документів, а саме до медичної картки стаціонарного хворого №4404/767 від 02.09.2024 виданої на ім`я ОСОБА_5 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В судове засідання дізнавач не з`явився, однак останнім було подано заяву про розгляд клопотання без його участі. Вимоги клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.
Суд вважає за необхідне розглянути клопотання у відсутності дізнавача, відповідно до вимог ч. 3 ст. 244 КПК України.
У судове засідання представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не прибув, про день час та місце розгляду даного клопотання судом заздалегідь був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не сповістив, з клопотанням про відкладення розгляду клопотання до суду не звернувся, що відповідно до ч. 4 ст.163КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно доч.4 ст.107КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась, у зв`язку з неприбуттям в судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження, дійшов до наступного висновку.
Відповідно ст.40п.2КПК України слідчий органу досудового розслідування уповноважений проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, встановленим цим Кодексом.
Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб, речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом. Порядок доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному КПК України та законом.
Згідно з ч. 1 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно доч.1 ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно до ч. 6 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так, як іншим способом неможливо отримати документи, які містять охоронювану законом таємницю, відповідно до ст. 162 КПК України, тому слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161,162,163,164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання дізнавача сектору дізнання начальника сектору дізнання Відділення поліції №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 погоджене із начальником Барського відділу Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів задовольнити.
Надати начальнику сектору дізнання відділення поліції №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області капітану поліції ОСОБА_3 ; дізнавачу сектору дізнання відділення поліції №1 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_7 дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення медичної картки стаціонарного хворого №4404/767 від 02.09.2024 на ім`я ОСОБА_5 , яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала суду остаточна та оскарженню не підлягає та діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Слідчий суддя:
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121550810 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Барський районний суд Вінницької області
Хитрук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні