Справа № 308/10692/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайоннийсуд Закарпатськоїобласті вскладі головуючоїсудді ГоляниО.В.,за участісекретаря судовогозасідання Маняка В.В.,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув містіУжгороді цивільнусправу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи ліцей «ЮВЕНЕС», про встановлення факту, що має юридичне значення,-
ВСТАНОВИВ:
24.06.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області в порядку окремого провадження з заявою про встановлення факту, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у 1997 році закінчив Сєвєродонецьку загальноосвітню школу №17 та отримав повну загальну середню освіту.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 25.06.2024 року заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено витребувати від Міністерства освіти і науки України відомості про закінчення в 1997 році ОСОБА_1 , 26.01.1980 року народження Сєвєродонецької загальноосвітньої школи №17 та інформацію про отримання повної загальної середньої освіти.
12.09.2024 року ОСОБА_1 подано до суду заяву, в якій просить суд залишити заяву без розгляду.
Заявник у судове засідання не з`явився. Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, заяв, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав. У зв`язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Пунктом 5 ч. 1ст. 257 ЦПК України передбачено, що суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо заявник до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення заяви без розгляду. За змістом принципу диспозитивності цивільного судочинства, закріпленого у статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Залишення заяви без розгляду на підставі заяви позивача - це форма закінчення розгляду справи без ухвалення рішення. Зазначена процесуальна дія - це диспозитивне право позивача, передбачене нормамиЦПК України. При цьому суд не перевіряє підстави подання такої заяви. Тому суд зобов`язаний залишити заяву без розгляду, якщо позивач звернувся з таким клопотанням до початку розгляду справи по суті. З урахуванням зазначеного та враховуючи те, що заяву про залишення заяви без розгляду подано до початку розгляду справи по суті, заява ОСОБА_1 , підлягає залишенню без розгляду. Залишення позовної заяви без розгляду не порушує права та інтереси сторін або інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.257,258 - 268,353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ліцей «ЮВЕНЕС», про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Закарпатського апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення такій особі ухвали суду.
Суддя Олена ГОЛЯНА
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121552331 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Голяна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні