Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/2749/24
Провадження №: 2/332/1743/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2024 р. м. Запоріжжя
Заводський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді: Погрібної О.М., за участю секретаря судового засідання Паніної Л.Д., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні позовну заяву адвоката Богач Алли Олександрівни в інтересах ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 рнокпп НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_2 , рнкопп НОМЕР_2 ), третя особа без самостійних вимог на предмет спору Заводський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), (адреса: м. Запоріжжя, вул. Сеченова, буд.25-Б, ЄДРПОУ 04053967), про виключення відомостей особи як батька з актового запису про народження дитини,
встановив:
До судузвернулася адвокатБогач А.О.в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особабез самостійнихвимог напредмет споруЗаводський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ЗапоріжжіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Одеса),про виключеннявідомостей особияк батьказ актовогозапису пронародження дитини,в якійпросить виключитиз актовогозапису пронародження №267від 29.12.2020року складеногоЗаводським районниму містіЗапоріжжі відділомдержавної реєстраціїактів цивільногостану Південно-Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Дніпро)відомості про ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м.Запоріжжя,РНОКПП: НОМЕР_1 )як батькадитини ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ,уродженки м.Запоріжжя,РНОКПП: НОМЕР_3 ).
Представник позивача звернулась до суду з клопотанням, в якому просила призначити по справі судову молекулярно-генетичну (ДНК) експертизу, проведення якої доручити експертам Комунальної установи «Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи» Запорізької обласної Ради, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чарівна, буд. 30, код ЄДРПОУ: 02005177.
На розгляд та вирішення експерта поставити наступне запитання:
- Чи є ОСОБА_1 , громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_3 ?
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача.
В обґрунтування клопотання представник позивача зазначає, що встановлення відсутності кровного споріднення можливо лише в результаті проведення молекулярно-генетичної експертизи, що потребує необхідних спеціальних знань у сфері іншій ніж право, а тому, з метою розв`язання спору, існує необхідність в призначенні судової молекулярно-генетичної експертизи.
Ухвалою суддіЗаводського районногосуду м.Запоріжжя області від 22 травня 2024 року було відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні в порядку загального позовного провадження.
Позивач ОСОБА_1 та його представник адвокат Богач А.О., які про день, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, в підготовче судове засідання не з`явилися, адвокат Богач А.О. надала заяву, в якій просила призначити у підготовчому судовому засіданні, призначеному на 12.09.2024 о 12.00 годині, проведення судової молекулярно-генетичної експертизи. Просила зупинити провадження по справі. Судове засідання провести без участі позивача та його представника.
Відповідачка ОСОБА_2 , яка про день, час та місце підготовчого судового засідання повідомлялась належним чином, в підготовче судове засідання не з`явилась, про причини неявки суду не повідомила.
Представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору Заводський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ЗапоріжжіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Одеса), який про день, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, в підготовче судове засідання не з`явився, надали заяву про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, розглянувши заявлене представником позивача клопотання, вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом враховується, що предметом спору є виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дитини.
Висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені експертові, складений у порядку, визначеному законодавством. Предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права. Висновок експерта може бути підготовлений на замовлення учасника справи або на підставі ухвали суду про призначення експертизи.
Відповідно до ст. 57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч.1 ст.59 ЦПК України, суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Відповідно до ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.
Відповідно до ч.1 ст.104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до ч.5 ст.104 ЦПК України, в ухвалі про призначення експертизи, суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Судова експертиза повинна призначатися для встановлення даних, які входять в предмет доказування у справі.
Крім того, призначення експертизи зумовлено тим, що відповідно до ст.263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.
Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
В зв`язку з чим, суд вважає за необхідне клопотання позивача про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи (ДНК) - задовольнити та призначити зазначену експертизу, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи, потрібні необхідні знання.
При цьому, відповідно до положень ст.139 ЦПК України, суд вважає необхідним покласти оплату експертизи на позивача ОСОБА_1 .
Згідно з п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Виходячи зі змісту п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Тому, оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи, провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 103, 104, 116, 197 ЦПК України, суд,-
постановив:
Клопотання представника позивача адвоката Богач Алли Олександрівни про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи (ДНК) по цивільній справі за позовом ОСОБА_4 в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на предмет спору Заводський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану умісті ЗапоріжжіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м. Одеса), про виключення відомостей особи як батька з актового запису про народження дитини, - задовольнити.
Призначити по цивільній справі ЄУН 332/2749/24 судову молекулярно-генетичну експертизу (ДНК), на вирішення якої поставити питання:
- Чи є ОСОБА_1 , громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_3 ?
Проведення судової експертизи доручити експертам Комунальної установи «Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи» Запорізької обласної Ради, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чарівна, буд. 30, код ЄДРПОУ: 02005177.
Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Роз`яснити сторонам по справі положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, згідно законодавства України.
Зобов`язати позивача ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 рнокпп НОМЕР_1 , телефон НОМЕР_4 . Особа, що діє в інтересах позивача адвокат Богач Алла Олександрівна, РНОКПП НОМЕР_5 , адреса: АДРЕСА_3 . Електронний засіб зв`язку: e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_3 , тел. НОМЕР_6 ) з`явитись за викликом експерта з метою відібрання зразків.
Зобов`язати відповідачку ОСОБА_2 (адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_2 , рнкопп НОМЕР_2 , телефон НОМЕР_7 ) забезпечити явку дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на вимогу експерта до Комунальної установи «Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи» Запорізької обласної Ради, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Чарівна, буд. 30, код ЄДРПОУ: 02005177, для можливості відібрання зразків з метою проведення судової молекулярно-генетичної експертизи.
Роз`яснити сторонам положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в проведенні експертизи, якою передбачено, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.
Повний текст ухвали суду складений 12 вересня 2024 року.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://court.gov.ua/fair.
Суддя: О.М.Погрібна
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121552409 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Погрібна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні